10 שיעורים שילדיך צריכים ללמוד לפני שהם מגיעים לגיל ההתבגרות

אנחנו רוצים לעזור על ידי הצעה של שיעורים מסוימים שעשויים להיות נחוצים מאוד לילדים ללמוד לפני שהם מגיעים לגיל
אנחנו רוצים לעזור על ידי הצעה של שיעורים מסוימים שעשויים להיות נחוצים מאוד לילדים ללמוד לפני שהם מגיעים לגיל ההתבגרות.

ילדים מגיעים לגיל ההתבגרות כשהם מגיעים לגיל 13. כדי לעזור לילדים להתקדם בצורה חלקה בשלב זה של חייהם, תרצו לוודא שהם למדו שיעורי חיים מסוימים. לכן ברצוננו להציע 10 שיעורים שאנו מאמינים שחשוב שילדים ילמדו לפני שהם מגיעים לגיל 13.

כהורה, סביר להניח ששאלת את עצמך אם אתה מגדל את ילדיך היטב, ואם אתה מלמד אותם מה שהם באמת צריכים לדעת לעתיד. ניהול חיים כה קדחתניים אומר לעתים קרובות שאנו נותנים להם ללמוד מהמורים או מחבריהם, במקום למצוא את הזמן בעצמנו.

אנחנו רוצים לעזור על ידי הצעה של שיעורים מסוימים שעשויים להיות מאוד נחוצים לילדים ללמוד לפני שהם מגיעים לגיל ההתבגרות. ללא ספק תזדקק ליותר מ-10 אלה, אך אלה יהיו באמת מועילים.

10 שיעורים שילדים צריכים ללמוד לפני שהם מגיעים לגיל ההתבגרות

להלן עשרה נושאים שלדעתנו חשובים לילדים ללמוד בגיל צעיר. אנו ממליצים ללמד שיעורים אלו לאט לאט, ולהתאים אותם לגיל ילדיכם.

1. חברות

מושג הידידות נרכש כבר מגיל צעיר מאוד, אך מעוצב גם על ידי הניסיון והמידע המגיע מהתקשורת, מהסרטים ומהסביבה שלנו.

ילדכם צריך לדעת איזה סוג של חבר הוא רוצה להיות לאחרים, ואיזה סוג של חברים הוא רוצה שיהיו לו בעצמו. הוא צריך לדעת איך לפתור בעיות עם חברים ומה לעשות כשרוצים לעזור למישהו.

אל לנו להתעלם מהעובדה שחברות תהיה חשובה ביותר לאורך גיל ההתבגרות. חברים יהפכו חשובים כמו משפחה עבור ילדכם. עזרו לו להכיר את עצמו טוב יותר מהבחינה הזו.

2. מוות

המוות הוא חלק ממי שאנחנו. איננו יכולים להסתיר או לרכך את משמעות המוות רק בגלל שאנו רוצים להימנע מסבל. לילדים מגיע לדעת מה משמעות המוות, על מנת שיוכלו לנהל את הכאב ואת כל הרגשות שהם יחושו כאשר יחוו אותו במשפחתם.

3. תקשורת רגשית

עליך לתת לילדים מרחב להביע את עצמם ולעזור להם לנהל את הרגשות שלהם. דיכוי או הכחשה של רגשות יכול להיות מבלבל ושלילי עבור ילדים. זהו, אולי, השיעור החשוב ביותר שילדים צריכים ללמוד לפני שהם מגיעים לגיל ההתבגרות, שכן הוא יהיה הבסיס לרווחתם הרגשית.

4. סדר

שיעורים שילדים צריכים ללמוד לפני שהם מגיעים לגיל ההתבגרות
שיעורים שילדים צריכים ללמוד לפני שהם מגיעים לגיל ההתבגרות.

חשוב שילדים ידעו לשמור על סדר בבית ומחוצה לו. הם צריכים לדעת מהי האחריות שלהם, איזו עבודה הם צריכים לעשות ומתי לעשות זאת. משמעת צריכה להיות חלק מחייו של ילדכם, מכיוון שהיא גם מספקת ביטחון.

5. היגיינה אישית

מרגע תחילת הלימודים, היגיינה אישית מהווה חלק מחינוך הילדים. עם זאת, עם גיל ההתבגרות, ישנם מספר שינויים בגוף שלהם. חשוב לדעת כיצד לשמור על הנחיות ההיגיינה הללו בהתאם לשינויים שהם חווים.

"חינוך הוא לא התשובה לשאלה. חינוך הוא האמצעי למצוא את התשובה לכל השאלות"
-ווילו אלין-

6. אמפתיה

לדעת איך לשים את עצמך בנעליו של מישהו אחר חשוב מאוד. ילדכם צריך ללמוד כיצד להבין ולזהות את הרגשות שלו ושל אחרים. כך הוא יידע לקיים אינטראקציה בצורה יעילה יותר עם סביבתו. קל לספר לאנשים על אמפתיה, אבל מסובך ללמד.

7. חשיבות הכסף

חיסכון והוצאה הם מושגי יסוד בחברה שלנו, אך יש ללמד אותם. הילד שלך צריך ללמוד מאיפה מגיע הכסף, כמה דברים עולים וכמה אתה יכול להרוויח בעבודות שונות. בשילוב עם למידה זו, חשוב להסביר כמה מאמץ ועבודה כרוכים בלהבטיח שלילדכם יש את כל מה שהוא צריך.

8. מיניות

גיל ההתבגרות מאופיין בהתעוררות המיניות של הילד. דיבור טבעי על מיניות יחזק את קשר האמון עם ילדך. מיניות לא צריכה להיות נושא טאבו, אבל אחד השיעורים שילדכם צריך ללמוד לפני כניסתו לגיל ההתבגרות.

9. הערכה עצמית

זה מורכב מלימוד לאהוב ולהעריך את עצמך, ולהיות מציאותי לגבי החוזקות והחולשות שלך. זה כרוך גם בדרישת כבוד מאחרים בעת הצורך. ההערכה העצמית של ילדכם תושפע מאוד מהדימוי שתקרין עליו, ותתקשר אליו. היזהר גם עם יותר מדי מחמאות וגם יותר מדי ביקורת.

10. אחריות

למעשים תמיד יש השלכות, טובות או רעות. ילדכם יצטרך לדעת שהפרת כלל תוביל לעונש. באותו אופן, הוא ילמד שהגעה ליעדים יכולה להביא תגמולים. חוקים ואחריות בסיסיים חייבים להבין ולעמוד על ידי ילדכם, בהתאם לגילו.

לבסוף, כדאי תמיד להבין שילדכם מתמודד כל הזמן עם שינויים ואתגרים חדשים. במקום להיות דמות סמכותית וסגורה, נסו להציע את מיטב הניסיון שלכם כדי להקל עליו את הדרך.

פופולריים