למדו את ילדיכם ליישם את ארבעת ההסכמים

איך ללמד את הילדים שלך ליישם את ארבעת ההסכמים
איך ללמד את הילדים שלך ליישם את ארבעת ההסכמים?
במהלך הילדות, אנו מטמיעים מידע שבעזרתו אנו יוצרים דפוסי חשיבה משלנו. ארבעת ההסכמים הם מסרים בעלי ערך ועוצמה אשר יטפחו את מוחו של ילדכם.

ארבעת ההסכמים הם אוסף של ידע מהתרבות הטולטקית ומהווים הזמנה אמיתית לאמץ אורח חיים שמקרב אותנו לחופש ולאושר.

כמבוגרים, אנו יכולים להחליט לשנות את האמונות והפרדיגמות שלנו בכל עת בחיינו. אבל האם אתה יכול לדמיין את המתנה של גידול ילד תחת ערכים ומצוות מועילים שכאלה?

כשאנחנו צעירים, המוח שלנו מטמיע את המידע שאנו מקבלים ויוצר תוכניות משלו שישלטו על נקודת המבט העתידית שלנו. לכן, בואו לטפח את מוחותיהם של ילדים ברעיונות עשירים וחיוביים; בואו נעזור להם להניח את היסודות לקיום מספק.

איך ללמד את הילדים שלך ליישם את ארבעת ההסכמים?

אתה צריך לקחת בחשבון שכולם מתחילים מהרעיון שגם אושר וגם סבל הם במידה רבה בחירות אישיות. הפרספקטיבה שאנו מאמצים כאשר אנו מסתכלים על המציאות נותנת את הרגשות שילוו אותנו לאורך הדרך. לכן, ארבע ההצעות הללו מהוות מדריך בסיסי למי שבוחר להיות מאושר.

1. היה ללא דופי עם המילים שלך

ההסכם הראשון מדגיש את המשקל האמיתי והחשיבות של המילים בהן אנו משתמשים. כל מילה חשובה; יש לו את היכולת להרוס או להקים, לפגוע או לרפא. השפה שלנו מעצבת את מחשבותינו ואיתה אנו משפיעים רבות על עצמנו ועל אחרים.

לכן, עלינו להרגיל את הקטנטנים לדבר אל עצמם תמיד באהבה. להזכיר לעצמם במילים ובמחשבות שהם בעלי ערך, אהובים, חשובים, אמיצים ואינטליגנטיים.

לנו המבוגרים יש נטייה איומה לשפוט ולבקר את עצמנו כל הזמן. בואו נעזור לילדים לגדול עם דיאלוג פנימי בריא שמנחה אותם לסמוך על עצמם ולא לשים מכשולים בדרכם.

באותו אופן, עלינו להטמיע בהם את הערך של דיבור עם אחרים בכבוד, של זהירות במילים שהם אומרים לאחרים. בואו נלמד אותם אמפתיה, להיות מסוגלים לשים את עצמם בנעליים של אחרים, ולחשוב על ההשלכות של דבריהם.

2. אל תיקח שום דבר באופן אישי

ארבעת ההסכמות: דרך חיים
ארבעת ההסכמות: דרך חיים.

כשאחרים שופטים אותנו או מבקרים אותנו, אנחנו בדרך כלל קופצים כמו מעיין, מגנים על עצמנו ונקלעים לעימותים. לכן, למדו את ילדיכם לא לנקוט בפעולות של אחרים באופן אישי.

כשמישהו זורק עליך ארס, יש לך את היכולת לבחור לקבל את זה או לדחות את זה. ואם אתה דוחה את זה, אתה תהיה חסין מפני זה. מתנה שלא התקבלה ממשיכה להיות שייכת לנותן.

לכן, למדו את ילדיכם לקבל מושג ברור ומוצק מי הם ומהם הערכים שלהם. בדרך זו, הם יצליחו לא להרגיש מושפעים או מוטרדים ממעשיהם של אחרים. למד אותם שמה שהאדם האחר עושה ואומר מדבר רק על אותו אדם אחר.

3. אל תניח

לעתים קרובות אנו טועים לחשוב שאחרים חייבים לקרוא את המחשבות שלנו, שהם חייבים לדעת מה אנחנו רוצים. באותו אופן, לפעמים אנחנו ממהרים לפרש מצבים מבלי שיש לנו מספיק מידע.

אסרטיביות היא ערך גדול שעלינו לשדר לילדינו. תן להם להרגיש חופשיים לבקש הסברים ברורים. הם לא צריכים לפחד לבקש מה שהם רוצים או צריכים. זה ימנע מהם ויכוחים רבים ואי נוחות בעתיד.

4. עשה תמיד כמיטב יכולתך

אשמה ותסכול הם שני רגשות חזקים שיוצרים אומללות גדולה, והדרך הטובה ביותר להימנע מהם היא תמיד לעשות כמיטב יכולתך.

כאשר, למשל, הם עומדים בפני בחינה, עודדו אותם להתמקד בתהליך ולא בתוצאה. כלומר, עליהם ללמוד ולעשות כמיטב יכולתם להבין את המשימה. אבל ברגע שזה נעשה, המשימה שלהם תושלם.

אנחנו לא יכולים לשלוט בתוצאה של כל דבר בחיים האלה, אבל יש לנו שליטה על ההתנהגות שלנו. כאשר אנו יודעים שעשינו כמיטב יכולתנו, נוכל להתקדם ללא רגשות אשם.

ארבעת ההסכמות: דרך חיים

יותר ממשימות חד פעמיות, ארבעת ההסכמים חייבים להפוך לדרך חיים. לכן הילדות היא הזמן האידיאלי להתחיל ללמוד אותם. ילד שיטמיע ויישם מצוות אלו משנותיו המוקדמות, ללא ספק ייהנה מקיום מלא, שליו יותר וממערכות יחסים בריאות יותר.

פופולריים