זמן בבית עם המשפחה שלך: אל תהסס לעשות כלום

כשאתה מבלה הרבה זמן בבית עם המשפחה שלך
כשאתה מבלה הרבה זמן בבית עם המשפחה שלך, אל תרגיש רע אם אתה פשוט לא רוצה לעשות כלום.
כשאתה מבלה הרבה זמן בבית עם המשפחה שלך, אל תרגיש רע אם אתה פשוט לא רוצה לעשות כלום. זה לא מרוץ על מי יכול להיות הכי פרודוקטיבי עם הזמן שלו.

נראה שיש לחץ רב על ההורים לנצל את הזמן הפנוי בבית עם המשפחה לפעילויות נוספות. אבל היום, אנחנו כאן כדי להגיד לך שזה בסדר שאתה לא עושה כלום!

ניתוק ואפשר לעצמכם להירגע מייצרים גם חיבור רגשי בתוך המשפחה שלכם, וחשוב לעודד זאת. לכן, אם נלחצתם על להפיק את המרב מהזמן הפנוי שלכם, אנחנו רוצים לעזור לכם להוריד עומס.

מיליוני הורים ברחבי העולם חשו בלחץ. ארגון שיעורי בית, פעילויות, משחקים, ארוחות מיוחדות לבישול עם ילדיכם, מלאכת יד אינסופית, אימונים משפחתיים, ניסויים מדעיים...

אולי במרדף אחר פרודוקטיביות, גם הקדשת זמן לארגון מחדש של חדר המשחקים שלך? או שאולי הוצאת אבק מכרטיסי פלאש ישנים ומשחקים חינוכיים ונרשמת לתריסר פלטפורמות חינוכיות? אם כל זה נשמע מוכר, תהיו בטוחים שאתם לא לבד. ואת כנראה מותשת.

כמה מחשבות על זמן פנוי בבית עם המשפחה שלך

כשיש לך זמן פנוי נוסף בבית עם המשפחה שלך, אולי הלכת אפילו רחוק יותר ושאפת לטפל בבריאות הנפשית שלך עם פאזלים וספרי צביעה. או אולי חשבת שכדאי לנצל את הזמן הזה כדי לקחת שיעור מקוון או ללמוד משהו חדש.

סביר להניח שהמחשבות הבאות עברו בראשך בזמן שהתרחקת חברתית:

  • "אולי סוף סוף אוכל להתחייב לשגרת טיפוח לילית בת 7 שלבים."
  • "היכן עלי להגדיר את אזור האימון הביתי החדש שלי?".
  • "אוהו! עכשיו אני סוף סוף יכול לארגן את אלפי התמונות שיש לי על המחשב שלי שגורמות לו לרוץ כל כך לאט!"
  • "אני יכול לקרוא כל כך הרבה ספרים עכשיו! איפה אני צריך להתחיל?"
  • "זה הזמן המושלם להתרכז בלאמן את הכלב שלי להפסיק לנבוח בכל פעם ששכן עובר ליד".
  • "מעניין באיזה צבע כדאי לצבוע את חדר האמבטיה?"
  • "ילדי בן השנתיים יעברו הכשרה בסיר עד שזה ייגמר!"

באמת, אין שום דבר רע בלחשוב כך. אם אתה אדם ממוקד מטרה ואתה מתפקד טוב יותר עם יעדים, מבנים ומגבלות במהלך השבוע, זה בסדר. אבל, אחרי יום אחד של עבודה מהבית תוך כדי חינוך ביתי לילדים שלך, כנראה הרגשת כאילו אתה עושה משהו לא בסדר.

מה שהילדים שלך צריכים כדי ליהנות מזמנם הפנוי הוא לבלות אותו איתך
מה שהילדים שלך צריכים כדי ליהנות מזמנם הפנוי הוא לבלות אותו איתך.

אם לא הצלחתם לסמן את כל המטרות שלכם להיום, אין סיבה להרגיש אשמה. זו תחושה נפוצה כאשר לא עשית שום דבר נוסף בזמן הפנוי שלך ומרגישה שהיום שלך היה בזבוז. אולי אתה מתחיל להבין שהחלום שלך להפוך את ההסגר למחנה אתחול רזולוציית שנה חדשה היה קצת גבוה? אם כן, אולי זה יהיה רעיון טוב לחשוב מחדש על המטרות שלך ולאפשר לעצמך לא לעשות כלום.

אין שום דבר רע אם אתה לא עושה כלום עם הזמן הפנוי שלך

הגיע הזמן לתת לעצמך רשות פשוט לשרוד וליהנות מהזמן הזה עם המשפחה שלך. כל התוכניות האחרות האלה יכולות לחכות. כדי למדוד את ההצלחה שלך, אתה צריך למדוד את האושר שלך. אין צורך לבלות שעות על גבי שעות עם ילדיכם בעבודות מטלות, יצירה ואפיית עוגיות כדי להרגיש שאתם עושים את זה נכון. חשוב גם פשוט לשבת לפעמים ולא לעשות כלום.

הערך שלך לא תלוי בהישג שלך. התמקדו בדברים הפשוטים... האם הילדים שלכם בטוחים? האם הם אהובים? אם לנקות את הארון של ילדך זה מה שאתה באמת רוצה לעשות, לך על זה. אבל אם כל מה שאתה רוצה לעשות זה להתמוטט במיטה ברגע שהילדים שלך נרדמים, זה גם בסדר.

כי כאשר פרק הזמן מייצר החרדה הזה נגמר, כל מה שאתה צריך להראות עבור זה הוא שהמשפחה שלך בטוחה ומאושרת. גם אם הילדים שלך לא סיימו כל מטלה, רעיונות היצירה שלך היו כשלון, ואיבדת את העצבים שלך כשניסית לבשל עם המשפחה שלך.

ואולי, כשהכל יחזור לקדמותו, תסתכל אחורה על הזמן הזה כמשהו מיוחד. לפני שאתה יודע את זה, אתה תחזור לשגרה היומיומית של פעילויות מחוץ לבית הספר, אריזת ארוחות צהריים וגיהוץ בגדים. ואולי תתגעגע לזמן שבו לא יכולת לעשות יותר מאשר לבלות בבית עם מי שאתה אוהב.

הילדים שלך צריכים אותך בזמנם הפנוי

כן זה נכון. מה שהילדים שלך צריכים כדי ליהנות מזמנם הפנוי הוא לבלות אותו איתך. הם לא צריכים להיגמר ולקבל ציוד מלאכה. יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות עם מה שיש לך בבית. והם לא צריכים לבלות כל שנייה בכל יום בפעילויות. אולי הם רוצים לנמנם או לבלות אחר צהריים בצפייה בסרטים איתך על הספה. או אולי הם פשוט רוצים לשחק מחבואים.

הימים שאנו מבלים בהסגר הם זמן של הרהור. לכן, כאמא או אבא, אל תרגישי אשמה אם לא עשית את כל מה שחשבת שתשיג בזמן הזה. אל תרגיש רע אם תצטרך לעזוב כמה פרויקטים למועד מאוחר יותר. האם המשפחה שלך בטוחה ומאושרת? זה כל מה שמשנה.

פופולריים