הילד שלי עדיין לובש חיתולים, האם עלי לדאוג?

זה נפוץ מאוד שאמהות דואגות כשהילד שלהן עדיין לובש חיתולים
זה נפוץ מאוד שאמהות דואגות כשהילד שלהן עדיין לובש חיתולים.
זה נפוץ מאוד שאמהות דואגות כשהילד שלהן עדיין לובש חיתולים. זה נפוץ במיוחד כאשר אמהות משווים את ילדן לאחרים. מה זה נורמלי? מתי צריך לדאוג?

מה עליך לעשות אם ילדך עדיין לובש חיתולים? במאמר זה נסיר את הספק.

מתי יש להכשיר ילדים בסיר היא שאלה נפוצה בקרב ההורים. אם אינך יודע את התשובה, כנראה שיש לך את אותן חששות כמו לאחרים. אז המשך לקרוא כדי לגלות מידע שימושי בנושא זה.

הילד שלי עדיין לובש חיתולים: האם זה נורמלי?

אפשר לומר ש"נורמלי" קשור יותר ללחץ חברתי מאשר לכל דבר אחר. אנשים רבים חושבים שעד גיל שלוש, ילדים צריכים להפסיק להשתמש בחיתולים. עם זאת, במונחים של ביולוגיה, אתה לא צריך להיות כל כך קפדני.

אם ילדכם מעל גיל 3 ואינו יכול להשתמש בשירותים לבד, אנשים מאשימים את ההורים. הם אומרים שההורים לא לימדו אותו נכון, או שהם התחילו מאוחר מדי.

בגן, אמהות אחרות עלולות להפעיל לחץ קצת מעצבן בנוגע לשליטה של ילדן בשלפוחית השתן. לכן, זה נורמלי שאמא אומרת "הילד שלי עדיין לובש חיתולים" עם קצת עצב. הם עלולים אפילו להיות נבוכים.

אל תדאג. לא כדאי לעשות טראומה לילד שלך רק בגלל שילדים אחרים בגילו עברו הכשרה בסיר. אותו דבר קורה עם אבני דרך אחרות הקשורות לפיתוח. לדוגמה, הורים עושים זאת עם הליכה, דיבור או שימוש בכלי כסף כדי לאכול.

זה לא גירוי, חוסר השכלה או חוסר זהירות של ההורים. למעשה, יש לזה כל קשר להתבגרות ביולוגית. זה נפוץ שילדים בגילאי שנתיים עד שלוש מוכנים להתחיל באימון בסיר.

עם זאת, כפי שאמרנו קודם, זה לא מסגרת זמן מוגדרת. לכן, חשוב מאוד להתאזר בסבלנות. יחד עם זאת, עזרו לילדכם להיות מוכן לתקופה מאוד חשובה זו בחייו.

להשאיר חיתולים לוקח זמן

יש ילדים שיש להם את היכולת להשאיר חיתולים בן לילה. עם זאת, רובם לוקחים כמה שבועות.

הילד שלי עדיין לובש חיתולים: האם זה נורמלי
הילד שלי עדיין לובש חיתולים: האם זה נורמלי?

כדי שילדים יוכלו ללכת לשירותים לבד, האיברים ומערכת העצבים שלהם צריכים להיות בשלים. התבגרות זו מתרחשת בסביבות גיל 3, אם כי היא משתנה מילד לילד.

אתה יכול לדעת מתי ילדך מוכן לאימון בסיר כאשר הוא מודיע שהוא לכלך את החיתול שלו ורוצה להחליף אותו. כמו כן, אם הוא אומר לך שהוא עושה שתן או עושה צרכים באותו זמן, או שהוא עומד לעשות זאת.

אלו הם הסימנים לכך שהילד מבין מה קורה לגופו, וששלפוחית השתן או המעי שולחים מסרים למוח.

"זה נפוץ שילדים בגילאי שנתיים עד 3 מוכנים להתחיל באימון בסיר. עם זאת, כפי שאמרנו קודם, זה לא מסגרת זמן מוגדרת. לכן, חשוב מאוד להתאזר בסבלנות."

טיפים לילדים אילוף בסיר

מה עליך לזכור אם ילדך עדיין לובש חיתולים? הנה כמה קווים מנחים:

  • לעזוב חיתולים אין שום קשר לגיל. יש לזה כל קשר לביולוגיה.
  • זו לא תחרות עם אמהות אחרות. אל תשים לב להערות המשוות את ילדך לאחרים.
  • זהו רק שלב אחד מתוך רבים. הימנע מהמתנה לרגע לקחת את החיתול של ילדך.
  • הימנע מלהעניש את ילדך אם הוא לא יכול להשתמש בשירותים.
  • לכפות את מה שאתה רוצה על ילדך זה לא יעיל. ילדכם יפסיק להשתמש בחיתולים כאשר יתחשק לו.
  • זכור שיכולות להיות רגרסיות. אלה הם נורמליים, במיוחד כאשר מתמודדים עם אתגרים מסוימים. הגעה של אח, מעבר דירה ועוד יכולים לגרום לרגרסיה.

כדי להפוך את התהליך למהנה ויעיל יותר, כהורים, שימו לב היטב למה שילדכם צריך. רכישת סיר אימונים צבעוני או המצאת משחקים יכולים להיות רעיון טוב.

אתה יכול גם להראות להם איך הם צריכים לשבת על ידי מתן דוגמה משלהם. בנוסף, אתה יכול לקרוא סיפור בזמן שהוא מחכה לעשות פיפי, כמו גם לשבח אותו כאשר הוא מגיע ליעדו. מעל לכל, יש הרבה תחתונים רזרביים לתאונות.

"הילד שלי עדיין לובש חיתולים" הוא משפט שרופאים ומורים רבים שומעים. עם זאת, זה לא משהו שצריך להתבייש בו או להרגיש אשמה לגביו.

ילדים רבים, בסביבות גיל שלוש, יכולים ללכת לשירותים לבד. לשם כך, ילדכם זקוק לעזרה ולתמיכה שלכם, לא ללחץ או חוסר סבלנות.

פופולריים