איך ללמד ילדים באמצעות דוגמה?

הסיבה לכך היא שאתה פועל כמודל לחיקוי שלהם כשאתה מלמד ילדים באמצעות דוגמה
הסיבה לכך היא שאתה פועל כמודל לחיקוי שלהם כשאתה מלמד ילדים באמצעות דוגמה.
לא תמיד קל ללמד ילדים באמצעות דוגמה. עם זאת, במבט ראשון זה עשוי להיראות פשוט. במאמר זה נראה לך איך אתה יכול לעשות זאת.

היום, נדבר על איך ללמד ילדים באמצעות דוגמה. שמעת את זה אינספור פעמים, וזה משהו שאולי אתה מכיר היטב. למעשה, אתה עשוי לחשוב שזה קל לעשות. עם זאת, לא תמיד קל להיות המודל הטוב ביותר לחיקוי.

להוביל בדוגמה היא משימה שאתה צריך לעשות יום אחר יום, רגע אחר רגע. זה מיותר לעשות מדי פעם. למעשה, זה באמת יכול לבלבל תינוקות. ילדים לומדים באמצעות למידה תצפיתית.

לכן, אתה לא רוצה שילמדו ממך משהו רע. אם אתה רוצה שהילדים שלך יעשו מעשים טובים, אז הם צריכים לראות אותך עושה אותם.

ילדים לומדים התנהגות טובה בדיוק כמו שהם לומדים התנהגות רעה. התנהגות היא לא משהו שקורה בקסם, והיא לא גנטית גרידא. למעשה, כשילדים מתנהגים יפה, זה לא בגלל המזל. בדיוק איך ילדים יכולים ללמוד התנהגויות מסוימות, הם יכולים גם ללמוד לשנות אותן.

בנוסף, אותו דבר לגבי מבוגרים מכיוון שהתנהגות נלמדת. היכולת להיות אנשים טובים לא מופיעה סתם כך פתאום. לכן, אנחנו יכולים גם ללמוד להיות אנשים טובים יותר כדי להוות דוגמה טובה לילדים שלנו.

"הדוגמה חזקה יותר מהכללים".

- ניקולאי גוגול -

להיות מודל לחיקוי לילדים

ילדים לומדים על ידי העתקה. ילדים מסוגלים להתבונן ולחקות דגמים בקלות רבה. למעשה, הם לומדים לדבר על ידי העתקת אחרים. הם לומדים שפות פשוט על ידי האזנה, התבוננות וחיקוי. ילדים לומדים עמדות, ערכים, העדפות אישיות ומנהגים גם בזכות זה.

מכיוון שילדים מעתיקים את ההתנהגויות של האנשים סביבם, יש לך השפעה רבה על האופן שבו ילדיך לומדים. מה שאתה אומר או עושה מולם ישפיע, בצורה כלשהי, על דרך החשיבה וההתנהגות שלהם. הסיבה לכך היא שאתה פועל כמודל לחיקוי שלהם כשאתה מלמד ילדים באמצעות דוגמה.

מה קורה כשאתה מלמד ילדים באמצעות דוגמה
מה קורה כשאתה מלמד ילדים באמצעות דוגמה?

בנוסף, ילדים מעתיקים כמעט כל מה שהם רואים ממבוגרים. הם לומדים את רוב דפוסי ההתנהגות שלהם. לכן, חשוב להיות דוגמא טובה.

מצד שני, ילדים גם לומדים הרבה מהסביבה שלהם. לכן, עליכם להעניק לילדים חוויות שמלמדות אותם ערכים ומטפחת אחריות. ההתנהגות שלהם היא השתקפות של מה שהם רואים.

"מילים משכנעות, אבל הדוגמה גוררת".

- סנטה תרזה מכלכותה

מה קורה כשאתה מלמד ילדים באמצעות דוגמה?

אם אתה רוצה שהתנהגות ילדך תשתנה, עליך להסתכל על ההתנהגות שלך. עם זאת, זה לא תמיד קל. שינוי ההתנהגות שלך ישנה גם את ההתנהגות של ילדך. האופן שבו אתם מתנהגים מול הקטנים שלכם משפיע על האופן שבו הם מתנהגים אתכם ועם אנשים אחרים.

כדי להתחיל, זה יהיה טוב להכין רשימה של דברים שהיית רוצה שילדיך יעשו ולהתחיל ליישם אותם על עצמך. תמיד טוב לשפר את הדרך בה אנו פועלים כמבוגרים.

ילדים מאמינים בכל מה שאתה אומר להם. לכן, הם מתנהגים כמו שאתה רוצה שהם יפעלו. אם תגיד לילד שהוא נלחם יותר מדי, הוא יחשוב שזה חלק מהאישיות שלו ותמיד יפעל. עם זאת, אם תגיד לו שהוא יודע לשחק בשקט, הוא יאמין בזה. לאחר מכן, הוא ינסה לשחק יפה.

"דוגמה היא לא דרך אחרת ללמד, זו הדרך היחידה ללמד."

- אלברט איינשטיין

שימו לב למה שאתם עושים ואומרים. אל תעשה את זה רק כשיש ילדים בסביבה, אלא כל הזמן. אם תתרגלו להתנהג בצורה מסוימת, יהיה קל יותר לעשות זאת כשיש ילדים בסביבה.

תמכו בילדים שלכם

הצג תמיכה! ילדים צריכים הרבה תמיכה. על ידי תמיכה בילדים שלך, הם בהחלט יהיו בעלי מוטיבציה רבה יותר. למעשה, זה יעזור להם להתמודד עם מצבים קשים, להתמודד עם הפחדים ולהתמודד עם לחץ. כמו כן, אתה יכול לפנות כדי לעזור להם לפתור את הבעיות שלהם.

חשוב לשבח התנהגות ספציפית. בכך אתה אומר לילדים מהי הדרך הנכונה להתנהג. אתה מדגיש את החוזקות שלהם. לכן, הם יבטחו בעצמם יותר וירגישו שהם יכולים לעשות בחירות טובות.