למה חשוב לשמור על שגרת היומיום בזמן ההסגר?

חשוב למבוגרים לשמור על שגרת יומיום מסויימת וללמד אותם את ילדיהם מגיל צעיר
חשוב למבוגרים לשמור על שגרת יומיום מסויימת וללמד אותם את ילדיהם מגיל צעיר.
במאמר של היום, נספר לכם הכל על למה חשוב לשמור על שגרת היומיום שלכם בזמן ההסגר.

העולם סובל מהתקף של מגיפה עקב התפרצות מחלה זיהומית, COVID-19, הנגרמת על ידי וירוס שכולנו מכירים כקורונה. המאבק בנגיף הזה אילץ אותנו לא רק לבנות מחדש את חיינו אלא גם את העדיפות שלנו ואת הצרכים של אחרים.

אחד הדברים שעלינו לעשות כדי להתגבר על הנסיבות הללו הוא להישאר בהסגר. על ידי הישארות בתוך הבית, נוכל לסייע במניעת התפשטות נגיף הקורונה.

במובן הזה, חשוב מאוד לנסות לעמוד בלוחות הזמנים היומיומיים שלנו כמה שאפשר... למרות שאנחנו צריכים להגדיר מחדש את חיי היומיום ויש לנו הרבה יותר זמן פנוי מאי פעם.

שמירה על שגרות והתנהגויות מסוימות מחיי היום-יום הרגילים שלנו תעזור לנו להתמודד טוב יותר עם המציאות הנוכחית שלנו. מעקב אחר שגרת היום שלנו במהלך ההסגר הוא בסיסי בכל הקשור לשמירה על דברים מאורגנים, רגועים והרמוניים.

מהן השגרה? ושגרה יומיומית?

השגרה מתייחסת להרגלים ולמנהגים שאנו רוכשים כתוצאה מחזרה על אותן משימות או פעילויות מספר פעמים. לכן, שגרות הן הרגלים שעם הזמן החולף הופכים לאוטומטיים. הם גם קשורים, לרוב, עם נהלים וזמנים ספציפיים ביום.

שגרת יומיום מורכבת מכל ההתנהגויות וההתנהלות שאנו מבצעים בחיי היום-יום שלנו... מהרגע שאנו קמים ועד לשעת השינה. הם הרגלים הקשורים לזמני ארוחות, היגיינה אישית, מנוחה וכו'. הם כוללים גם שעות עבודה, ניקיון הבית, קבלת מצרכים וכו'.

השגרה היומיומית שלנו כוללת גם הרגלים כמו סוג האוכל שאנו אוכלים, פעילויות פנאי, שיעורי בית ולמידה.

היתרונות של שגרה

למה זה טוב לשמור על שגרת היומיום שלך במהלך ההסגר
למה זה טוב לשמור על שגרת היומיום שלך במהלך ההסגר?

חשוב למבוגרים לשמור על שגרת יומיום מסויימת וללמד אותם את ילדיהם מגיל צעיר. היתרונות של השגרה - לילדים ולמבוגרים - כוללים את הדברים הבאים:

  • השגרה מבוססת על מבנה וארגון, ולכן, עוזרות לנו לחזות ולהתכונן לאירועים שונים. לכן, השגרה מאפשרת לנו יותר שליטה על הסביבה שלנו.
  • על ידי השגת שליטה רבה יותר על הסביבה שלנו, השגרה מציעה לנו יותר ביטחון וביטחון.
  • כאשר אנשים שונים חיים ומקיימים אינטראקציה בתוך אותה סביבה, השגרה עוזרת למזער מתח, מתח ושליליות.

למה זה טוב לשמור על שגרת היומיום שלך במהלך ההסגר?

כפי שכבר הוכחנו, ביסוס ושמירה על שגרת יומיום יש יתרונות חשובים. יתרה מכך, בתקופה זו של כליאה כתוצאה ממגיפת הקורונה, השגרה הופכת חיונית עוד יותר.

להלן הסיבות והיתרונות בכל הנוגע לשמירה על שגרת היומיום שלך במהלך ההסגר.

  • קביעת ועמידה בלוחות זמנים מסוימים, כמו התעוררות, הליכה לישון וזמני ארוחות, עוזרת למשפחה שלך להישאר מאורגנת. בדרך זו, כל המשפחה שלך יכולה לחלוק ארוחות יחד ולקבל את המנוחה הדרושה לה.
  • זה גם חיובי לקבוע שעות מסוימות ביום לחיבור לאינטרנט ולשימוש במדיה חברתית. זה לא רעיון טוב להיות בטלפון או במחשב כל הזמן. בילוי שעות ארוכות מול מסך זה לא רק מזיק לראייה, הוא גם מעלה את רמות החרדה.
  • במשפחות עם ילדים חשוב במיוחד לשמור על שגרת היומיום בזמן ההסגר כי זה תורם להתפתחות תקינה. ילדים לא צריכים לאבד את ההרגל לעשות שיעורי בית בכל יום, ליהנות, לאכול בזמנים מסוימים וללכת לישון בזמן.
  • אנחנו יודעים שחשוב לא ללכת לשום מקום וכמובן שאף אחד לא בא לבקר. אבל זה לא אומר שעלינו לנטוש את ההיגיינה האישית שלנו או את ניקיון הבתים שלנו. להתקלח כל יום, להחליף פיג'מה ולהתלבש, לצחצח שיניים ולסרק וכדומה, מה גם לטאטא ולשאוב, לשים צעצועים ולסדר מדי יום. הסכום של כל הפעולות הקטנות הללו ישפר את מצב הרוח הכללי שלך.
  • זה גם רעיון טוב לתכנן ולשלוט גם בשעות הפנאי. זה יעזור למנוע מהרגעים האלה להפריע להיבטים אחרים של שגרת היומיום שלך, כמו ניקיון הבית, הכנת ארוחות, מנוחה, עבודה, לימודים וכו'. לכן, אנו מציעים להקצות זמנים ספציפיים לקריאה, יצירה, צפייה בטלוויזיה וכו'. ואם כבר מדברים על זה, היזהרו לא להתמוגג מסדרות טלוויזיה!

שמירה על שגרת היום שלך בתקופות של וירוס קורונה היא ברכה

זה יותר ברור שמצב הנעילה הנוכחי העניק לנו הרבה זמן פנוי. וזה לא רע לנו לנצל את הזמן הזה כדי לנוח, להשתעמם ולראות יותר סרטים מאי פעם.

באותה מידה, בכל מחיר, עלינו לשמור על תקופת הכליאה הנוכחית הזו שלא תאפשר לנו לאבד את מושג הזמן. זה מסוכן כי זה יכול לגרום לנו להרגיש אי שקט, שלילי ודיכאון.

עצה מועילה אחת בנוגע לשגרת היומיום שלך במהלך ההסגר היא לתכנן כל יום סביב משימות או מחויבויות שונות. במילים אחרות, שמירה על משימות ביתיות כמו ניקיון ואיסוף. לאחר מכן, לדאוג לחובות עבודה ובית ספר. ולבסוף, טיפול בקשרים חברתיים או, במילים אחרות, שמירה על קשר עם חברים ובני משפחה.

בתקופות מסובכות אלו שאנו חווים, חשוב להישאר פעילים, מבדרים, ערניים ואופטימיים. וזה אפשרי אם נארגן את הימים שלנו סביב לוחות זמנים, פעילויות ומשימות. אל תדחי שום דבר למחר... במילים אחרות, שמרו על עצמכם והיצמדו איתן לשגרת היומיום שלכם.

פופולריים