טיפים שיעזרו לילדיכם לעבור את ההסגר

לכן אנחנו רוצים לחלוק כמה טיפים כיצד לעזור לילדיכם לעבור את ההסגר
לכן אנחנו רוצים לחלוק כמה טיפים כיצד לעזור לילדיכם לעבור את ההסגר.
תקופות של כליאה יכולות להיות קשות לילדים, הן פיזית והן רגשית. אבל ישנן קווים מנחים מסוימים שהורים יכולים לפעול כדי לעזור לילדים לעבור את ההסגר.

בדרגות שונות, מדינות ברחבי המדינה נוקטות בפעולות למניעת התפשטות נגיף הקורונה, כולל סגירת בתי ספר והסגר ביתי. זהו מצב מורכב שיכול להשפיע עלינו במספר רבדים. אבל, כמבוגרים, עומדים לרשותנו יותר כלים להתמודד עם זה מאשר לילדים. לכן אנחנו רוצים לחלוק כמה טיפים כיצד לעזור לילדיכם לעבור את ההסגר.

עבור ילדים מדובר במצב חדש ומוזר לחלוטין שעלול לגרום להם לחוש חרדה ופחד... במיוחד אם הם לא ממש מבינים מה קורה או אם הם לא מקבלים את התמיכה הרגשית הדרושה להם מהמשפחות שלהם. הם עלולים להרגיש מבולבלים, המומים, משועממים או עמוסים מהעובדה שהם לא יכולים לצאת מהבית.

למרבה המזל, ישנם כמה אמצעים שאנו יכולים ליישם במהלך ההסגר כדי לעזור לימים להיות מהנים יותר עבור הקטנים שלנו.

טיפים שיעזרו לילדיכם לעבור את ההסגר

1. נוטים להיגיינה אישית

מכיוון שאנחנו לא יכולים לצאת מהבית, מאוד מפתה להישאר בפיג'מה כל היום ולהזניח היבטים מסוימים של היגיינה בסיסית. עם זאת, לפעולות הקטנות הללו יש השפעה גדולה על הרווחה הרגשית שלנו. לכן, בכל בוקר לאחר ארוחת הבוקר, עודדו את ילדיכם לצחצח שיניים, להסתרק ולהתלבש בבגדים יומיומיים.

כמובן, הם לא צריכים להתלבש או ללבוש מדי בית ספר או משהו כזה. בגדים נוחים זה בסדר, רק תוודא שהם מחליפים את הבגדים שלהם כל יום.

באותו אופן, חשוב להם לשמור על ההרגל לסדר את המיטות ולסדר את החדרים על בסיס יומי. סביבה נקייה ומסודרת תעזור להם לשמור על מצב נפשי רגוע וריכוז טוב יותר.

באותו אופן, למרות שאת לא יוצאת, חשוב לילדים להתקלח ולחפוף את השיער באותה תדירות כרגיל. הזנחת גופנו וסביבתנו תגרום לאי נוחות פנימית במוקדם או במאוחר.

חשוב גם לדאוג להיגיינה הנפשית של הקטנים שלנו. ודא שנגיף הקורונה הוא לא הדבר היחיד שאתה מדבר עליו בבית. וכשאתה כן מדבר על זה, נסה לשמור על פרספקטיבה חיובית. למלא את ילדיכם בפחד יהיה רק לא פרודוקטיבי.

2. שגרה מאוזנת כדי לעזור לילדים לעבור את ההסגר

שגרה מאוזנת כדי לעזור לילדים לעבור את ההסגר
שגרה מאוזנת כדי לעזור לילדים לעבור את ההסגר.

שמירה על שגרה באמת מועילה לילדים, שכן היא מספקת להם תחושת מבנה ובטיחות בחיי היום יום שלהם. לכן, חשוב ליישם לוחות זמנים ופעילויות לביצוע במהלך תקופת הכליאה הזו.

לדוגמה, אתה יכול לנצל את שעות הבוקר ללימודים ולצאת אחר הצהריים לפעילויות פנאי. עם זאת, אתה גם צריך לפנות מקום בימייך לפעילות גופנית, מכיוון שילדים צריכים לשרוף אנרגיה. בהתחשב במגבלות הברורות, תצטרך לעשות שימוש ביצירתיות שלך ובכל המשאבים הטכנולוגיים שיש לך.

באינטרנט, אתה יכול למצוא מגוון של שגרות פעילות גופנית לילדים. לדוגמה, אתה יכול לחפש שגרות ריקוד שהם יכולים ללמוד, ואז להעלות מופע. קונסולות משחקי וידאו רבות יכולות לעזור גם בתחום זה, שכן רבות מהן מציעות משחקים שדורשים מהשחקנים לזוז.

באותו אופן, זה מאוד מועיל לקטנטנים לקבל אוויר צח וחשיפה לשמש למשך כמה שעות. אם לבית שלך אין חצר, אז אתה יכול לפנות לפעילויות מרגיעות יותר לעשות ליד החלון או במרפסת שלך. למשל, קריאת ספרים או צביעה.

יחד עם זאת, כדי לעזור להפחית חרדה ועצבנות אצל ילדים, טכניקות הרפיה ומדיטציה הן גם רעיון טוב. ישנן מספר גרסאות המותאמות לקטנטנים שיכולות לעזור לעשות את ההבדל בשהות בבית.

3. זמן לבד

ולבסוף, עלינו לציין שלמרות שהבילוי כל כך הרבה זמן כמשפחה הוא מתנה, כולנו צריכים קצת זמן לעצמנו. בילוי כל שעה משותפת של היום יכול לגרום לנו להרגיש אפילו יותר עצבניים ומוצפים. לכן, תנו לילדים שלכם זמן ליהנות קצת זמן לבד במרחב שלהם.

עודדו אותם לשחק בחדרים שלהם, לקרוא בעצמם או לפתח מיומנויות חדשות מהנות ומעשירות. לדוגמה, לימוד אותיות או אוריגמי יכולות להיות שתי אפשרויות נהדרות.

לסיכום, נסו לגרום לימים לעבור בצורה מסודרת, מגוונת ומאוזנת. עזרו לקטנטנים שלכם להעסיק את גופם ונפשם, עם זמנים לטיפול באחריות וגם להירגע.

עשו כמיטב יכולתכם להציע לילדיכם סביבה רגועה וחיובית, ובעיקר זכרו, גם זה יעבור.

פופולריים