חשיבות המודעות לאוטיזם

שבשנת 2007 הכריז האו"ם על ה-2 באפריל כיום המודעות העולמי לאוטיזם
מידע ומודעות לגבי אוטיזם כל כך חשובים, שבשנת 2007 הכריז האו"ם על ה-2 באפריל כיום המודעות העולמי לאוטיזם.
אנשים רבים מתקשים להבין ילדים עם אוטיזם. במאמר זה נסביר את חשיבות המודעות לאוטיזם. תמשיך לקרוא!

אוטיזם היא הפרעה נוירו-התפתחותית המאופיינת בקשיים במיומנויות חברתיות ובתקשורת. בגלל זה, ילדים הסובלים מהפרעה זו מגלים לעתים קרובות התנהגויות מוזרות, שהרבה פעמים אינן מובנות על ידי אחרים. מסיבה זו, החלטנו להקדיש את המאמר הבא לחשיבות המודעות לאוטיזם.

יש לציין שילדים אלו יכולים להגיע להתפתחות מיטבית, תוך התמודדות נאותה עם הסביבה הסובבת אותם, בעיקר הודות לתמיכה של משפחתם, בית הספר והחברה בכלל.

"אוטיזם לא יכול להגדיר אותי. אני מגדיר אוטיזם".

- קרי מאגרו -

חשיבות המודעות לאוטיזם

לילדים עם אוטיזם יש דרך נוספת לתפוס ולהבין את העולם. לכן, כאשר אתה מתייחס אליהם, עליך להתאמץ להבין לא רק את הצרכים שלהם, אלא גם את נקודת המבט שלהם על המציאות ודרך החשיבה, הפעולה וההיגיון שלהם. כך אנשים יכולים להסתגל לילד ולמצב, לרבות אותם מבחינה חברתית.

לשם כך עלינו לעשות מאמץ להעלות את המודעות ולעורר רגישות בקהילה כולה, כך שכל האנשים יקבלו, יכבדו ויכללו ילדים עם אוטיזם בחברה.

למעשה, עד היום, אנשים רבים חושבים שהפרעת הספקטרום האוטיסטי היא מחלה ושאנשים אלו חסרי רגשות והם מבודדים בעולמם שלהם, ללא כוונה לתקשר עם אחרים.

יש להפריך את כל המיתוסים הללו כי אם הם ינציחו, יהיה קשה מאוד להתקדם בהכללה של קבוצה זו בחברה.

שינויים בהגדרה של אוטיזם

כדי לאשש את חשיבות המודעות לאוטיזם, נדגיש אירוע מוזר הקשור להגדרה של אוטיזם. במובן זה, עד 2014, ה- RAE (האקדמיה הספרדית המלכותית) הגדירה אוטיזם כ:

"תסמונת ילדות המאופיינת בחוסר היכולת המולדת ליצור קשר מילולי ואפקטיבי עם אנשים ובצורך לשמור על הסביבה שלהם יציבה לחלוטין".

- RAE -

במאמר זה נסביר את חשיבות המודעות לאוטיזם
במאמר זה נסביר את חשיבות המודעות לאוטיזם.

אבל ברור שהגדרה זו אינה תואמת את המציאות אלא למיתוסים הקיימים על אוטיזם. כתוצאה מכך, משפחות חולי אוטיזם, כמו גם אנשים רבים הסובלים מההפרעה, ביצעו בקשה לשנות את ההגדרה של אוטיזם למתאימה יותר. לפיכך, כעת הוא מוגדר כעת כ:

"אוטיזם, או הפרעת הספקטרום האוטיסטי (ASD), מתייחס למגוון רחב של מצבים המאופיינים באתגרים עם מיומנויות חברתיות, התנהגויות חוזרות, דיבור ותקשורת לא מילולית."

- אוטיזם מדבר -

זוהי דוגמה ברורה לאופן שבו ניתן להשיג שינויים קטנים המכבדים אנשים עם הפרעת הספקטרום האוטיסטי (ASD).

יום המודעות העולמי לאוטיזם: 2 באפריל

מידע ומודעות לגבי אוטיזם כל כך חשובים, שבשנת 2007 הכריז האו"ם על ה -2 באפריל כיום המודעות העולמי לאוטיזם.

כך, ביום זה, ארגונים ועמותות יוצאים בצעדים וקמפיינים למודעות חברתית. הם עושים זאת כדי להסביר לחברה את המציאות והצרכים של ילדים עם אוטיזם ומשפחותיהם. לפיכך, האנשים האלה מקבלים את הנראות שמגיעה להם.

לשם כך, אנשים מבצעים פעילויות שונות, כגון:

  • קונצרטים של סולידריות.
  • שיחות אינפורמטיביות.
  • הפצת מידע באינטרנט ועם חוברות.
  • מרוצים והליכות סולידריות.
  • ארוחות צדקה.
  • דינמיקה של מודעות.

אירועים אלו נוקטים בצעדים קטנים כדי לאפשר לאנשים עם הפרעת הספקטרום האוטיסטי לחיות את חייהם הטובים ביותר באוטונומיה מלאה.

"אל תפחד מאנשים עם אוטיזם, חבק אותם. אל תחרף אנשים עם אוטיזם, תאחד אותם. ואל תכחיש שאנשים עם אוטיזם יקבלו אותם, כי אז היכולות שלהם יזהרו".

- פול אייזקס -