סרט קצר על בעיית היריבות

סרט קצר שיחשוב על בעיית היריבות
סרט קצר שיחשוב על בעיית היריבות.
חשוב לטפל בבעיית היריבות והתחרותיות אצל ילדים. לאחר מכן, נמליץ על סרט אנימציה קצר בנושא זה.

One Man Band הוא סרט אנימציה קצר מאת פיקסר, בבימויו של מארק אנדרוז ואנדרו חימנז. תוך ארבע וחצי דקות בלבד, זה מאפשר לנו להרהר בבעיית היריבות.

זהו סרט מוזיקלי מאוד מעניין וקצר שתוכלו לצפות בו עם ילדים ובני נוער. לאחר צפייה בסרט זה, תוכלו לעזור לילדיכם להבין את ההשלכות של תחרות בצורה לא בריאה עם בני גילם. רוצים לדעת יותר על הסרט הקצר הנפלא הזה ומה הוא יכול ללמד ילדים? תמשיך לקרוא!

העלילה של להקת איש אחד

בסצנה הראשונה של הסרט, אנחנו מתוודעים לבאס, להקה של איש אחד שמקדיש את זמנו לנגן ברחוב באיטליה כדי להרוויח קצת כסף.

ואז, בחורה מתוקה בשם טיפי נכנסת לכיכר עם מטבע בידה. באס מנסה למשוך אותה דרך המוזיקה שלו. עם זאת, בדיוק כשהילדה הקטנה עומדת להשאיר את המטבע שלה לבס, מופיעה להקה נוספת של איש אחד, טרבל, ומצליחה למשוך את תשומת ליבה של הילדה.

זה מעורר יריבות בין שני המוזיקאים, כשהם מתחילים להתחרות על המטבע של טיפי. טיפי נהיית עצבנית ומעצבנת בגלל כל כך הרבה רעש. כתוצאה מכך, היא שומטת בטעות את המטבע, אשר נופל במורד קצה. זה עושה טיפי עצוב וכועס.

כדי להתמודד עם המצב, הילדה הקטנה מבקשת טרבל לאחד מהכינורות שלה ומראה להם כמה טוב היא מנגנת בכלי. בזכות זה היא מקבלת שקית ענקית של מטבעות.

מכיוון שיש לה עכשיו יותר ממטבע אחד, היא יכולה לתת אחד לבאס ואחד לטרבל. עם זאת, היא מחליטה שלא ובמקום זאת זורקת שני מטבעות גבוה במזרקה. ואז, לאחר הקרדיטים, הקהל רואה כיצד שני הגברים עובדים כצוות כדי לעזור זה לזה להשיג את המטבעות.

סרט קצר שיחשוב על בעיית היריבות

כולנו יודעים כמה קשה להשוות. עם זאת, פעמים רבות כמבוגרים, אנו כל הזמן משווים ילדים אחד עם השני. אנחנו משווים אותם עם אחיהם, חבריהם וחבריהם לכיתה. זה מאוד שלילי לפיתוח תקין.

רוצים לדעת יותר על הסרט הקצר הנפלא הזה ומה הוא יכול ללמד ילדים
רוצים לדעת יותר על הסרט הקצר הנפלא הזה ומה הוא יכול ללמד ילדים?

כתוצאה מכך, ילדים גדלים בהנחה שבני גילם הם יריבים שעליהם להתחרות איתם. למעשה, מחשבות מסוג זה רק מקדמות אנוכיות, תחרותיות, קנאה, תסכול ולחץ מיותר.

עם זאת, אם אנחנו רוצים ליצור עתיד טוב יותר, אנחנו צריכים לעזור לילדים להבין שכל אדם הוא ייחודי ושהם יכולים להשיג את מטרותיו מבלי לפגוע באחרים, בדיוק כפי שעושה טיפי בסרט הקצר.

בנוסף, ילדים צריכים להבין את החשיבות של שיתוף פעולה, שיתוף פעולה ועבודת צוות. במילים אחרות, אתה צריך ללמד אותם להתנהג כמו שני הגברים בסוף הסרט הקצר.

ילדים צריכים גם להבין את בעיית היריבות, שהיא מחסום עצמי שמונע ממך להשיג את המטרות שלך.

בעיית היריבות אצל ילדים

בהתאם לכל האמור לעיל, עלינו לקחת בחשבון גם את המשפט הבא של חורחה בוקאי, רופא, פסיכודרמטיסט, מטפל גשטלט וסופר:

"בשבילי, אלימות היא תוצאה של תחרות, ותחרות היא תוצאה של יריבות והשוואה; יריבות והשוואה הן תוצאה של תרבות צריכה שבה מחנכים אותנו להשוות את עצמנו כל הזמן עם אחרים".

- חורחה בוקאי -

אז בואו נעזור לילדים להתפתח ללא כל יריבות, השוואה ותחרות. כדי לעשות זאת, עלינו לעבוד ולדבר איתם על הנושאים הללו. ואיזו דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר באמצעות קצר אנימציה? אז למה אתה מחכה? צפו ב-One Man Band עם הילדים או התלמידים שלכם! לחץ כאן כדי ליהנות ממנו.