טריקים לילדים ללמוד לוחות הכפל

לפני שנתחיל ללמד טריקים שיעזרו לילדים ללמוד את לוחות הכפל שלהם
לפני שנתחיל ללמד טריקים שיעזרו לילדים ללמוד את לוחות הכפל שלהם, עלינו להציג כמה עקרונות בסיסיים.
הניסיון לעזור לילדים ללמוד את לוחות הכפל שלהם יהיה הרבה יותר קל עם הטיפים שנביא לכם היום.

כדי שילדים ילמדו היטב את לוחות הכפל שלהם, תצטרכו לחכות לרגע הנכון. ילדים צריכים קודם כל להבין מה זה כפל ולמה זה נועד. על ידי הכרת היתרונות של פעולה מתמטית זו, יהיה להם קל יותר להבין אותה ולהוציא אותה לפועל.

הטיפים האלה פשוטים ומהנים מאוד. טריקים ללימוד לוחות כפל לילדים יעזרו להם לזכור אותם לאורך כל חייהם. משחקים אינטראקטיביים, סרטונים, שירים וטכניקות אחרות הם אידיאליים כדי לעזור להם לשנן אותם.

לפני שנתחיל ללמד טריקים שיעזרו לילדים ללמוד את לוחות הכפל שלהם, עלינו להציג כמה עקרונות בסיסיים:

  • הכפלה של 3 על 4 זהה להכפלה של 4 על 3
  • התוצאה של הכפלת כל מספר באפס תהיה תמיד אפס
  • כל המספרים כפול 1 יתנו את אותה תשובה
  • בטבלה של 2, אתה מחבר את שני המספרים יחד
  • כשאתה מכפיל ב-5, תמיד תקבל 5 או 0
  • כדי ללמוד את טבלת ה-7 אפשר להשתמש בימי השבוע: הכפלה ב-1 שווה לשבוע או 7 ימים, ב-2 שווה לשבועיים או 14 ימים
  • אם אתה מכפיל ב-10, אתה רק צריך להוסיף אפס למספר המוכפל

טיפים לילדים ללמוד לוחות הכפל

הכלי הטוב ביותר של ילדים ללמידה יהיה הידיים שלהם. אתה יכול גם להשתמש בעפרונות ונייר או קרטון וצבעים. גם סרטונים ומשחקים אינטראקטיביים מועילים.

לשניהם ולכולם

ללמוד להכפיל בשניים יכול להיות פשוט מאוד, ממש כמו משחק. פשוט קח חתיכת קרטון וצייר שתי שורות. באחד, נמקם את המספר 2 ובשני כל מספר שהוא יוכפל בו, עד 10.

עבור התוצאה השנייה, התשובה תהיה כפולה מזו של הכפל הקודם, ופשוט נצטרך להוסיף שניים. אז, 2 x 1 הוא 2, ו- 2 x 2 יהיה כפול מהתשובה הראשונה (4). לאחר מכן נוסיף שניים כדי לקבל סך של 6.

הרעיון הזה חוזר על עצמו ארבע פעמים: 2 x 4 זה כפול 2 x 2, ובפעם הבאה נוסיף 2 כדי לקבל 10. לאחר מכן נוכל לראות ש-2 x 6 הוא הכפול של 2 x 3, ושוב היו לנו שניים כדי לקבל 14.

בתיבה הבאה, 2 x 8 הוא כפול 2 x 4 ונוסיף שניים שוב כדי לקבל 18. למספר האחרון, כלומר 2 x 10, נוסיף 0 אחרי ה-2.

ניתן להשתמש בטריק שלמעלה עבור כל מספר שתרצו להכפיל.

טבלאות 6 עד 9

טריק נוסף לילדים ללמוד לוחות כפל מ-6 עד 9 הוא למספר את האצבעות של כל יד מ-6 עד 10 (האגודלים יהיו 10 והזרת 6). זה אף פעם לא נכשל.

טיפים לילדים ללמוד לוחות הכפל
טיפים לילדים ללמוד לוחות הכפל.

אם אנחנו רוצים לדעת כמה זה 7 x 8, נחבר את האצבע המסומנת שבע עם הספרה שמונה של היד השנייה. אלו שמעל האצבעות המחוברות ייצגו את העשרות; אלה למטה ייצגו את היחידות.

בדרך זו, יהיו לנו שלוש עשיריות מצד אחד ושתיים מצד שני ובסך הכל חמש עשיריות. יישארו לנו שתי אצבעות על יד אחת ושלוש מאידך, אז תכפיל את המספרים האלה והתוצאה היא שש. 7 x 8 שווה 56.

9 למעלה ולמטה

טריק אחד ללמוד את טבלת תשע פעמים הוא ליצור שתי עמודות. בעמודה הראשונה, המספרים מ-0 עד 9 ממוקמים בסדר עולה. בעמודה השנייה ממוקמים אותם המספרים, אך בסדר יורד, מ-9 עד 0. בחצייתם יתקבלו התוצאות הנכונות, מ-9 עד 90.

הנה עוד טריק שקשור למספר הזה: אם אנחנו רוצים לדעת כמה זה 9 x 6, אנחנו מקצים מספרים מ-1 עד 10 לכל אחת מאצבעותינו. כשאנחנו מכפילים ב-6, נספור חמש אצבעות ונתכופף על השישית. לאחר מכן נספור את האצבעות הנותרות - יש ארבע מהן וזה נותן לנו את התשובה 54.

נסה את זה עם המספרים האחרים, זכור תמיד לכופף את האצבע האחרונה שאתה סופר ואז לספור את האצבעות הנותרות כדי לתת לך את הספרה השנייה.

פירוק הגורמים

אחת הדרכים ללמוד לוחות הכפל היא פירוק אחד הגורמים. לדוגמה, אם נרצה להכפיל 9 על 8, נוכל לפרק 8; אז יהיו לנו 9 x 4 ו-9 x 4. התוצאה היא 36 ועוד 36 ששווה ל-72.

אפשרות נוספת היא לפרק את ה-9 ואז יהיו לנו, למשל, 5 על 8 ו-4 על 8. זה שווה ל-40 פלוס 32, שמסתכם ב-72. כפי שאנו יכולים לראות, אלה יכולים להיות שימושיים למדי בפועל.

הטריקים הפשוטים הללו ללימוד לוחות הכפל לילדים יועילו מאוד. התלמיד לא יצטרך לשנן את כל הטבלאות, ויוכל ליהנות ולרכוש ידע בו זמנית, כמעט בלי לשים לב.