מיומנויות שכל הילדים הקטנים צריכים לפתח

התפתחות הילד היא פאזל מורכב המורכב ממספר מיומנויות שכל הילדים הקטנים צריכים לפתח בו זמנית
במציאות, התפתחות הילד היא פאזל מורכב המורכב ממספר מיומנויות שכל הילדים הקטנים צריכים לפתח בו זמנית.
במאמר של היום, תגלו את המיומנויות שכל הילדים הקטנים צריכים ללמוד להתפתחות טובה.

6 השנים הראשונות לחייו של ילד הן הזמן שבו הוא מפתח את כל הכישורים הבסיסיים שלו. אבל מהן הכישורים שכל הילדים הקטנים צריכים לפתח וכיצד ההורים יכולים לעזור להם בהתפתחותם? להלן תמצא את התשובות לשאלות אלו.

למידה בגיל הרך

האם אתה יודע אם הילד שלך באמת מקבל את הגירוי שהוא צריך בכל תחום בהתפתחות שלו או רק החשובים שבהם? ישנן פעילויות מסוימות שכל ההורים מצפים שילדיהם יעשו על בסיס קבוע.

יש הורים שחושבים שאם ילדים חוזרים הביתה עם מספרים, אותיות ומושגים אקדמיים אחרים שנכבשו, זה די והותר. אבל שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת.

במציאות, התפתחות הילד היא פאזל מורכב המורכב ממספר מיומנויות שכל הילדים הקטנים צריכים לפתח בו זמנית. לדוגמה, כדי ללמוד מה המשמעות של מספרים באמת, ילד חייב לפתח מושג מוצק של מספרים באמצעות משחק.

כדי ללמוד אותיות וצליליהן בצורה משמעותית, ילד חייב להיות בעל כישורי תפיסה חזותיים ושמיעתיים מפותחים מאוד. בלי אלה, דקלום מספרים ואותיות הופך רק לעניין של שינון צלילים בעלי ערך מועט.

אתם עשויים לתהות אם אתם באמת עוזרים לילדיכם לפתח את כל המיומנויות ההכרחיות הללו. אבל קודם כל, אתה חייב לדעת את הסדר שלהם כדי לדעת איך לעזור לילדים שלך כמו שצריך.

אבל מהן הכישורים שכל הילדים הקטנים צריכים לפתח וכיצד ההורים יכולים לעזור להם בהתפתחותם
אבל מהן הכישורים שכל הילדים הקטנים צריכים לפתח וכיצד ההורים יכולים לעזור להם בהתפתחותם?

הורים יכולים בהחלט ללמד את כל המיומנויות הללו ולהשלים את מה שילדיהם לומדים בבית הספר. עם זאת, החלק הטוב ביותר הוא שכל פעילות יכולה וצריכה להיות מבוססת משחק.

ההבדל עם זמן משחק רגיל הוא שלמשחקים מסוימים תהיה מטרה ספציפית. לדוגמה, תוכל לבחור פעילות שעובדת במיוחד עבור שיווי משקל, זיכרון שמיעתי או מושג המספרים.

לאחר מכן, תזרוק חוברות עבודה ופעילויות רשמיות ותסתכל על מיומנויות שיש לפתח באמצעות משחק בפועל במהלך שנותיהם הראשונות.

מיומנויות שכל ילדי הגן צריכים לפתח

לפני שילדכם מוכן ללמידה פורמלית, עליו לפתח את כל האפשרויות הבאות:

  • תפיסה ויזואלית. תפיסה חזותית היא היכולת לפרש את מה שהמוח רואה. זוהי מיומנות חשובה מאוד ללימוד קריאה, כתיבה וביצוע מתמטיקה, ויש לפתח אותה בין הגילאים 3 עד 7. תפיסה חזותית כוללת אבחנה חזותית, זיכרון חזותי, תפיסת צורות וניתוח וסינתזה חזותית.
  • תפיסה שמיעתית. תפיסה שמיעתית היא היכולת לפרש ולתת משמעות לצליל. זה חשוב לקריאה, איות והתפתחות השפה. תפיסה שמיעתית כוללת אבחנה שמיעתית, זיכרון שמיעתי, תפיסה שמיעתית של חזית ורקע וניתוח וסינתזה שמיעתית.
  • כישורי שמיעה. זה כולל תפיסה שמיעתית, אבל גם את היכולת להבין ולעקוב אחר הוראות. לימוד הקשבה הוא מיומנות חשובה מאוד, לא רק ללימוד הקריאה אלא גם להתמודדות עם כל היבטי החינוך.
  • יכולת דיבור. שפה כוללת הקשבה ודיבור. ילדים חייבים לפתח את כישורי הדיבור שלהם כדי ללמוד לקרוא ולכתוב, להבין את העולם, להעביר מידע, להתרועע, להביע רגשות ולשחק. מיומנויות הקשבה מפותחות הן תנאי מוקדם לפיתוח מיומנויות דיבור טובות.

יותר מיומנויות שכל הילדים צריכים ללמוד

בנוסף לאלו שהוזכרו לעיל, חשוב להם גם לפתח מיומנויות כגון:

  • מוטוריקה גסה. ילדים מפתחים את השרירים הגדולים שלהם לפני השרירים הקטנים שלהם. השנים הראשונות לחייו של ילד צריכות להיות מלאות בהזדמנויות לפתח מיומנויות מוטוריות גסות אלו.
  • מוטוריקה עדינה. פעילויות מוטוריות עדינות מפתחות תיאום בין העיניים והשרירים הקטנים של האצבעות והידיים. זה חיוני ללימוד כתיבה. כאשר לגיל הרך יש מוטוריקה עדינה מפותחת, הם יכולים לחתוך, להחזיק עיפרון בין האגודל, המורה והאצבע האמצעית, להתלבש בעצמם, להתחיל להתנסות בכתיבה ולבצע מיומנויות חשובות אחרות.
  • כישורי יצירתיות וחשיבה. יצירתיות היא מיומנות חיונית שיש לעודד אותה לאורך זמן. לא מדובר רק באמנות, אלא גם בחשיבה ובפתרון בעיות, כישורים הנחוצים לאורך החיים.
  • כישורי קריאה מתעוררים. לפני שילד לומד לקרוא, עליו ללמוד מיומנויות חשובות לפני הקריאה; כגון חריזה, זיכרון חזותי, מודעות להדפסה, הבנה שמיעתית, ידע באותיות ותפיסה שמיעתית (כולל מודעות פונולוגית).
  • כישורי מתמטיקה מתעוררים. ילדים מתחילים לפתח מיומנויות טרום מתמטיקה בשלב מוקדם. אלה הם כגון תחושה מתעוררת של מספרים ומושגים של מידה, מרחב וצורה.
  • כישורי כתיבה מתעוררים. כתיבה מתעוררת כרוכה בפיתוח מיומנויות בסיסיות כגון תפיסה חזותית, אחיזת עיפרון, מוטוריקה עדינה, יצירת דפוסים ואחרים.

בקיצור, חשוב שהילדים הקטנים בבית יפתחו את כל המיומנויות הללו כדי לעורר, בצורה הנכונה, את כל תחומי ההתפתחות שלהם ועכשיו כשאתם יודעים מה הם, תוכלו להשלים את הלמידה הזו בבית תוך כדי זמן איכות עם הילדים שלך. אז למה אתה מחכה?

פופולריים