איך ילדים יכולים ללמוד מתמטיקה תוך כדי משחק?

על ידי שימוש במשחקים ללימוד מתמטיקה
בנוסף, על ידי שימוש במשחקים ללימוד מתמטיקה, ילדים לומדים גם דברים אחרים.
עבור חלק מהילדים, מתמטיקה היא נושא שקשה מאוד להבין. כדי להקל, ילדים יכולים למעשה ללמוד מתמטיקה תוך כדי משחק. המשיכו לקרוא כדי לגלות איך גם אתם יכולים לעשות זאת!

למידה היא לא רק קריאה ושינון. מקצועות בית הספר צריכים להילמד בצורה משמעותית שילדים יכולים להבין בהקשר יומיומי. בשנים הראשונות, אתה יכול להשתמש בשיטות שונות כדי ללמוד מתמטיקה תוך כדי משחק.

על ידי שימוש בצעצועים דידקטיים, יישומים או משחקים שונים, ילדים יכולים ללמוד את המושגים הבסיסיים של גיאומטריה, אלגברה, חיבור ועוד. לאחר מכן, נראה לך כמה הצעות שימושיות שתוכל להשתמש בהן בבית.

כאשר אתה משתמש בחוויות כדי ללמוד, ילדים שומרים את המידע הזה הרבה יותר בקלות. עם כל משחק, הילדים ישתמשו ביצירתיות שלהם כדי לפתור בעיות וילמדו לחשוב בצורה מופשטת והגיונית.

בנוסף, על ידי שימוש במשחקים ללימוד מתמטיקה, ילדים לומדים גם דברים אחרים. לדוגמה, הם לומדים יותר על עצמם ועל העולם הסובב אותם מנקודת מבט ביקורתית.

למד מתמטיקה על ידי משחק, חשיבה ותחושה: numicom

זוהי שיטה שאוניברסיטת אוקספורד יצרה, ובתי ספר במדינות שונות משתמשים בה בהדרגה יותר ויותר. Numicom משתמשת בחומרים ספציפיים כדי שילדים יוכלו ללמוד על ידי עשייה ואינטראקציה.

משאב זה עוזר לילדים ללמוד לחבר מספרים לדברים ממשיים שילדים יכולים לשחק איתם ולתפעל איתם.

כדי לבצע שיטה זו, אתה יכול להשתמש בדברים נפוצים שילדים משחקים איתם. לדוגמה, אתה יכול להשתמש במים, מלח, חול וכל מה שהם אוהבים לשחק איתו.

Numicom מצוינת להגברת היצירתיות אצל ילדים. על ידי חקירה וחקירה, הם לומדים בהדרגה לדמיין את המשמעות של מספרים.

השגת צעצועים ומשחקים שעוזרים לילדים ללמוד מתמטיקה תוך כדי משחק היא השקעה מצוינת
השגת צעצועים ומשחקים שעוזרים לילדים ללמוד מתמטיקה תוך כדי משחק היא השקעה מצוינת.

בעוד שילדים לומדים מתמטיקה תוך כדי משחק, הם גם משפרים את כישורי התקשורת שלהם. אחת המטרות של המשחק הזה היא לחלוק את מה שהם מצאו עם אנשים אחרים.

משחקים אידיאליים ללימוד מתמטיקה בבית

הנה כמה דוגמאות טובות למשחקים ללימוד מתמטיקה:

  • מערם לספירה ומיון: משחק עץ זה מציע 55 חלקים בצורות וצבעים שונים. בנוסף, יש לו אריחים ממוספרים כדי לקשר בין מספרים לאובייקטים. זה הכי טוב לילדים מעל גיל שנה.
  • מערימות מונטסורי: זהו משחק נפוץ מאוד שבתי הספר של מונטסורי המציאו. ברגע שהילדים יכירו את 25 חלקי העץ, הם יתחילו ליצור רעיונות חדשים בעצמם. לכן, הם לומדים לזהות ולשייך דמויות, שפה ואפילו מוטוריקה עדינה.
  • בלוקים: אלו הם חלקי עץ פשוטים שהם משאב שימושי ללימוד מתמטיקה תוך כדי משחק. מכיוון שהם מגיעים בצבעים ובגדלים שונים, ילדים יכולים לשחק ולהתנסות בהם החל מגיל צעיר.
  • דפוסים וחסימות: ילדים מתחילים ללמוד מה עושה דברים זהים ומה עושה אותם שונים. בנוסף, הם לומדים הכל על דמויות גיאומטריות, סימטריה ורעיונות מופשטים. בנוסף, הם מלמדים ילדים כיצד ליצור שברים, לצמצם ולהתפתח מבחינה מרחבית.

"כשאתה משתמש בחוויות כדי ללמוד, ילדים שומרים את המידע הזה הרבה יותר בקלות."

כלים חינוכיים נוספים

בנוסף, משאבים אלה ללימוד מתמטיקה עוזרים לילדים לפתח את המיומנויות המוטוריות העדינות שלהם, כמו גם את הכישורים הפסיכומוטוריים. ילדים יכולים להתחיל לשחק במשחקים אלה ברמת הגן, ואפילו מומלץ להחזיק אותם בקרבת מקום למשך שארית חייהם.

  • אבקסיס: זהו משאב קלאסי ללימוד ספירה וביצוע פעולות מספריות שונות. הם גם לומדים איך לקבץ דברים לפי צבעים. בנוסף, הילדים לומדים את היסודות של חיבור, חיסור, כפל וחילוק. הם יכולים להתחיל לשחק עם זה גם לאחר שימלאו להם שנתיים.
  • טבלאות מספרים: אלו עוזרות להם ללמוד את הקשר בין יחידות לעשרות. הם נהדרים להיות תלויים על הקיר. עם קצת סבלנות, הורים וסבים יכולים ליצור כמה משחקים נהדרים ללימוד מתמטיקה.

יישומים ללימוד מתמטיקה באמצעות משחקים

מעבר לאפשרויות המסורתיות, יש גם כמה משחקים שהילדים שלכם יכולים לשחק בטאבלטים או בטלפונים ניידים.

  • מתמטיקה cilenia: אפילו ילדים קטנים ילמדו להוסיף, לגרוע, להכפיל ולחלק.
  • משחקי מתמטיקה מקוונים לילדים: זוהי חבילת משחק מקוונת שבה ילדים יכולים לפתור בעיות מתמטיקה. בנוסף, יש להם הרבה רמות שונות, חלקן קלות וחלקן מורכבות.
  • מתמטיקה להתפתח: זהו משחק מהנה וממריץ שילדים אוהבים. ישנן רמות שונות של בעיות מתמטיקה, וילדים יכולים לצבור נקודות על קבלת ציונים גבוהים.

לסיכום, תוכלו לבחור משחקים נוספים בנוסף לרשימה זו כדי לעזור לילדיכם ללמוד מתמטיקה ולהגביר את ההתפתחות הקוגניטיבית שלהם. לעתים קרובות, ההורים מקבלים צעצועים שלמעשה מגבילים את היכולות של ילדיהם.

השגת צעצועים ומשחקים שעוזרים לילדים ללמוד מתמטיקה תוך כדי משחק היא השקעה מצוינת. בנוסף, ועדיף, זה מקור נהדר לכיף שיהיו לילדים במשך שנים רבות.

פופולריים