טיפול בלגו לילדים עם אוטיזם

ואיך טיפול לגו לילדים עם אוטיזם יכול לעזור
ואיך טיפול לגו לילדים עם אוטיזם יכול לעזור?
שמעת פעם על טיפול בלגו לילדים עם אוטיזם? היום נספר לכם הכל על פעילות זו ועל יתרונותיה הרבים.

שמעת פעם על טיפול בלגו לילדים עם אוטיזם? טיפול זה עוזר להם להתחבר עם אחרים ומהווה אופציה מצוינת עבור ילדים רבים עם מצב זה. הם יוכלו ליצור רשתות ולתקשר עם אנשים אחרים תוך כדי השתתפות בבניית LEGO.

אוטיזם ידוע גם כהפרעת הספקטרום האוטיסטי (ASD). אנשים עם מצב זה מתקשים באינטראקציה חברתית ובתקשורת עם שאר העולם. בנוסף, הפרעה זו רחבה מאוד, ולא כל האנשים מושפעים ממנה באותה צורה. התסמינים והיכולות יכולים להשתנות מאוד מילד אחד עם ASD לאחר.

בעיות תקשורת

זה נפוץ שלאנשים עם אוטיזם יש בעיות תקשורת, הבנה ואמפתיה. כתוצאה מכך, קשה להם לבטא את עצמם באופן רגיל, בין אם זה בעל פה, במחוות או באמצעות שפת גוף.

בנוסף, ייתכן שיש להם בעיות למידה ורכישת מיומנויות. זה יכול לגרום להתפתחות לא אחידה בהשוואה לילדים אחרים בני אותו גיל. כמו כן, הם יתקשו באינטראקציה עם אחרים. עם זאת, מבלי להכליל יותר מדי, עלינו להזכיר גם שילדים עם אוטיזם נוטים להיות בעלי יכולות יוצאות דופן במתמטיקה, אמנות, מוזיקה וזיכרון.

כפי שקורה עם כל ילד, בין אם יש לו ASD ובין אם לא, משחק יכול להיות הדרך הטובה ביותר עבור ילדים קטנים ללמוד ולהתרועע. למעשה, זה גם אתגר נוסף לילדים עם אוטיזם מכיוון שהם צריכים להתייחס לאחרים בזמן שהם משחקים.

החדשות הגדולות הן שלעתים קרובות הורים רואים תוצאות נהדרות באמת עם טיפול בלגו. אבל מה זה? ואיך טיפול לגו לילדים עם אוטיזם יכול לעזור?

טיפול בלגו לילדים עם אוטיזם

בדרך כלל, ילדים צעירים אוהבים לבנות עם לגו, ללא קשר לגילם. דרך המשחק הזו עוזרת להם לשפר את החשיבה היצירתית שלהם כי הם צריכים לבנות את מה שהם משחקים איתו. בנוסף, זה גם עוזר לשפר קואורדינציה, עבודת צוות ומעקב אחר כללים בכל הנוגע לבניית דמות ספציפית.

שמעת פעם על טיפול בלגו לילדים עם אוטיזם
שמעת פעם על טיפול בלגו לילדים עם אוטיזם?

כמו כן, זוהי פעילות פשוטה וצפויה המורכבת מתנועות חוזרות. לכן, זו פעילות מעניינת מאוד לילדים עם אוטיזם, ויהיה להם כיף גדול לשחק תוך כדי בנייה עם לגו.

ילדכם יכול לשחק עם לגו לבד או בעזרת עזרה, וילדים עם אוטיזם יכולים לעבוד עליהם רק בקבוצות קטנות. כך, הם יוכלו לעבוד על בניית LEGO עם ילדים אחרים, מה שיעזור להם לעבוד על היחסים הבינאישיים שלהם ללא לחץ או חסימות רגשיות.

מחליפים תפקידים

בתחילה, ילדכם יכול להיות האדריכל שאחראי לחשוב כיצד לבצע את הפרויקט. לאחר מכן, הם יכולים להיות המהנדס שבאמת עושה את הבניין ויוצר פרויקט מוצלח. בנוסף, יכול להיות חבר קבוצה נוסף שיספק את חלקי LEGO, אחר שישתמש בהם לבנייה, ואחר שהוא העוזר העיקרי.

כמובן, אלו רק דוגמאות. בנוסף, תוכל לנסות להשתמש בתפקידים מתחלפים כדי שהפעילות תהפוך למהנה ומהנה יותר עבור כולם. אם גם אתה לוקח חלק בבנייה, אתה יכול לשחק את תפקיד המתווך במקרה שיש רעיונות שונים.

בנוסף, תוכלו לפתור כל עימות אחר שעלול להתעורר בין הילדים שבונים את הלגו. כמו כן, יש צורך לשמור על אינטראקציות חיוביות ולתת לכולם פתרונות נאותים לכל קונפליקטים. התפקיד שלך הוא להיות המדריך והמתווך בכל עת שצריך.

זה יעזור להפוך את הלמידה החברתית למהנה עבור ילדך, מה שיעזור לחזק את המיומנות הזו. הם יוכלו ליהנות מיחסים בין אישיים ופעילות צפויה, והם ירגישו טוב תוך כדי.

עבודת צוות עם טיפול בלגו: לילדים עם אוטיזם

בסופו של דבר, הפעילות מורכבת מעבודה בקבוצה ולקיחת תפקידים שונים:

  • מהנדס ואדריכל (נותן הנחיות).
  • ספק (מספק את החלקים והחלקים הדרושים לבנייה).
  • בנאי (זה שמרכיב את החלקים ועוקב אחר הוראות המהנדס/אדריכל).
  • מתווך (המבוגר).

בנוסף להיותו המגשר והמדריך, המבוגר יעבוד עם הקבוצה לעידוד היבטים שונים של תקשורת. בנוסף, הם יבטיחו שכולם משתתפים ושהם משתמשים בטכניקות טובות לפתרון בעיות בעת התמודדות עם קונפליקטים בין המשתתפים. כתוצאה מכך, החברתיות, התקשורת והמיומנויות המוטוריות של הילדים ישתפרו. כפי שאתם יכולים לראות, טיפול לגו לילדים עם אוטיזם הוא אופציה נהדרת שכולם ייהנו ממנה!

פופולריים