מתי כדאי להכניס דגנים לתזונה של תינוקך?

המאמר הבא ידון מתי עדיף להכניס דגנים לתזונה של תינוקך
המאמר הבא ידון מתי עדיף להכניס דגנים לתזונה של תינוקך.
כאשר ילדים מתחילים לאכול מזון מוצק, זה מעורר את היכולות שלהם להחזיק, לטעום וללעוס אותם. החדרת מוצקים צריכה להיות הדרגתית, על מנת למנוע הפרעות עיכול. המאמר הבא ידון מתי עדיף להכניס דגנים לתזונה של תינוקך.

אמהות היא חוויה יפה, אבל גם מפחידה. אלמונים הם אירוע יומיומי. שאלה נפוצה היא מתי להכניס דגנים לתזונה של תינוקך. נדון בתשובה להלן.

דיאטה של תינוק היא תמיד נושא עדין מאוד, במיוחד עבור אמהות בפעם הראשונה. דגנים, מיצים ומרקים עשירים בחומרים מזינים וויטמינים החיוניים לגדילת תינוקך.

אבל מתי הזמן הטוב ביותר להתחיל לתת אותם לתינוק שלך? האם יש דרך מיוחדת להכין אותם? איך כדאי להכניס דגנים לתזונה של תינוקך?

ההמלצה הכללית מציעה לתינוק לצרוך רק חלב אם בששת החודשים הראשונים לחייו. חלב אם מספק את כל אבות המזון שהתינוק צריך.

בהמשך תוכלו להציע סוגי מזון נוספים ולהגדיל את מגוון הטעמים והמרקמים בתזונה היומית שלהם. כדי להשיג זאת, דגנים הם אופציה מצוינת.

דגנים בתזונה של תינוקך

דגנים הם מזון בסיסי, עשיר בסיבים ובפחמימות. חומרים מזינים אלו מסייעים להתפתחות ולתפקוד נכון של גופו של תינוקך. כדי להפיק את המרב מהיתרונות הללו, כדאי לדעת כיצד להכניס דגנים לתזונה של תינוקך.

איך ומתי לתת דגנים לתינוקות

כשהתינוק שלך בן 8 או 9 חודשים ויכול לשבת בעצמו, הגיע הזמן לאפשר לתינוק שלך לאכול דגנים אם הוא רוצה. כמובן, זה תמיד צריך להיות תחת השגחת מבוגר.

בשלב זה, הוא ינסה לאכול בידיו; הוא ירגיש איתם את מרקם הגרגירים, ואחר כך עם פיו. עם כל יום שעובר, התינוק יתרגל טוב יותר למרקם ולמגוון הטעמים.

חשוב לזכור שחוויה זו צריכה להיות מהנה עבור התינוק שלך. היבט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא האם הגוף שלו מקבל את הדגנים. עלינו להיות מודעים מאוד לכל תגובות אלרגיות.

איך כדאי להכניס דגנים לתזונה של תינוקך
איך כדאי להכניס דגנים לתזונה של תינוקך?

כדי לעזור לתינוקות לאכול דגנים, כדאי לתת להם את הגרגירים בצורה של משחה. להכנתם אפשר לערבב את הדגנים עם חלב אם. הכלי הטוב ביותר עבורם לאכול אותו הוא כפית. בשלב זה צריך להיות מאוד סבלני, ללמוד להשתמש בכפית זה צעד גדול.

דגנים עם ובלי גלוטן

חשוב לדעת מה יש בדגנים שאתם נותנים לילדכם. כיום יש מגוון גדול, כולל כאלו עם ובלי גלוטן.

חשוב גם לזכור שלא כל הילדים יכולים לסבול גלוטן. אי סבילות לגלוטן, הידועה גם כמחלת צליאק, גורמת לתגובה חיסונית דלקתית במעי הדק כאשר צורכים מזונות המכילים גלוטן.

רק 1 מכל 1000 ילדים חולה בצליאק ולעתים קרובות הם יורשים את זה. עם זאת, זה יכול להיות נוכח כאשר אף אחד מבני משפחה אחרים לא היה את זה.

עצה למתן דגנים לתינוקות

אם אתה פועל לפי הנחיות מסוימות, זה אמור להיות קל ונוח עבור ילדך להתחיל לאכול דגנים. העצות הבאות אמורות לאפשר לך לעבור לשלב הבא של תינוקך ללא בעיות.

ללא גלוטן עד 6 חודשים לפחות

המטרה היא למנוע כל סוג של תגובה אלרגית. אתה יכול להציע לתינוק שלך דגנים כגון אורז ותירס. אבל עם תינוקות מתחת לגיל 6 חודשים, עדיף להימנע מחיטה וכל מוצר שנובע ממנה. אלה יכולים להינתן לילדים כשהם קצת יותר גדולים.

כאשר אתה אכן מתחיל להכניס דגנים המכילים גלוטן לתזונה של תינוקך, אתה יכול להתחיל עם כמות קטנה מהדגן בבקבוק מעורבב עם חלב. אם הוא מגיב טוב לזה, אתה יכול להגדיל את הכמות טיפין טיפין, תמיד לשים לב לתגובות שליליות לאוכל.

פירה עשוי באמצעות דגנים המכילים גלוטן

כשממשיכים הלאה מהבקבוק, פירה הוא אופציה מהותית והם עשירים בעמילן וחלבונים. סביר להניח שהתינוק שלך יהיה מרוצה לחלוטין מהמקור המזין החדש הזה, הוא כנראה ירגיש שובע ולא ידרוש יותר מזון.

עם המחיתות הללו, חשוב לא להוסיף סוכר, קקאו, דבש, מלח או מרכיבים אחרים. ככל שזה טבעי יותר, כך ייטב.

חיטה ושעורה

החיטה מספקת אנרגיה, מונעת עצירות ועשירה במינרלים וויטמינים מקבוצת B. אם אפשר, להפוך את הפירה חלק מאוד. כפי שצוין קודם לכן, יש להכניס את כל המזונות הללו לאחר שהתינוק שלך בן שישה חודשים.

שעורה קלה מאוד לעיכול. הוא עשיר בניאצין וויטמינים E ו-B (חומצה פולית). בדיוק כמו חיטה, אתה יכול לתת אותה לתינוק שלך כמחית, כלחם דגנים או כדגני בוקר פתיתים.

לסיום, דגנים מהווים חלק חיוני מהתזונה של תינוקך. התהליך איטי, אבל יש לו תוצאות מצוינות.

אל תנסה למהר לעבור את השלבים שהתינוק שלך צריך לעבור. נסו לוודא שהמזון שאתם מספקים מתאים לגיל. אחריות בעת בחירת התזונה של תינוקך תקדם צמיחה מיטבית ללא סיבוכים.

פופולריים