גמילה בהנחיית תינוק: מתי ואיך להתחיל

גמילה בהנחיית תינוקות
גמילה בהנחיית תינוקות, הידועה גם בשם BLW, היא טכניקת האכלה משלימה המשלבת מזון מוצק בתזונה של התינוק.
כאשר תינוקות נעשים סקרנים לגבי מזון מוצק, הציגו להם תזונה בריאה ומאוזנת באמצעות טכניקה תזונתית הנקראת גמילה מתינוקות.

התזונה של הילדים שלכם תמיד תהיה נושא חם. טכניקות ושיטות רבות צצו במהלך השנים. גמילה בהובלת תינוקות היא אחת הפופולריות ביותר.

גמילה בהנחיית תינוקות, הידועה גם בשם BLW, היא טכניקת האכלה משלימה המשלבת מזון מוצק בתזונה של התינוק. התזונאית האירופית גיל רפלי פיתחה את הטכניקה הזו ושיתפה את רעיונותיה בספר Helping Your Baby to Love Food Good.

ניתן לתרגם BLW כ"האכלה משלימה בוויסות עצמי". בטכניקה זו מסירים פירה ודייסות מתזונת התינוק. זו לרוב שיטת לימוד ולא האכלה שמתקיימת עד לגיל שנה לילדים.

באמצעות BLW, מרקמי מזון, ריחות, צבעים וטעמים חדשים מוצגים לתינוקות מבלי לקחת מהם את אבות ההנקה. משמעות הדבר היא שלתינוקות יהיה החופש להאכיל את עצמם בנוסף לחקר המזון באמצעות החושים שלהם.

על ידי היכולת לאכול עם הידיים, תינוקות יפתחו קואורדינציה עין-יד וכישורי לעיסה. הם גם יגלו לייקים ולא אוהבים. תהליך לימוד מזון זה מתחיל לאחר גיל 6 חודשים. לפני תקופה זו, ארגון הבריאות העולמי ממליץ על הנקה בלעדית.

מתי וכיצד ליישם גמילה בהנחיית תינוק?

כדי להתחיל בטכניקה זו, יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים. תינוקות:

  • חייב להיות בן 6 חודשים ומעלה ובריא לחלוטין.
  • חייב להיות מסוגל לשבת זקוף ולהישאר במצב זה ללא עזרה.
  • צריך להתעניין במזון מוצק.
  • צריך לדעת להחזיק את האוכל בפה מבלי לירוק אותו החוצה.

אם התינוק שלך מפגין כישורים אלה, הגיע הזמן להתחיל בגמילה בהנחיית התינוק. כשאתה עושה זאת, כלול את תינוקך ליד השולחן כאשר אתה אוכל כמשפחה. על ידי כך, התינוק ילמד מוקדם על ידי חיקוי, התבוננות בהורים ובבני המשפחה.

אל תדאג לגבי אסונות אפשריים שיתרחשו בתהליך. הדבר החשוב ביותר הוא שהתינוק שלך ילמד לאכול בצורה טבעית.

מצד שני, ודא שלתינוק שלך יש עמידה יציבה ולזרועותיו וידיו יש מספיק מקום כדי להשתמש בהן בחופשיות כדי לאכול. התינוק צריך לשבת זקוף מול שולחן, או במושב התינוק, בחיקך, או במקום שבו יהיה לו נוח.

לבסוף, אל תיתן לתינוק את האוכל. הציעו את זה כדי שהוא או היא יוכלו להחליט לאכול ללא כל השפעות חיצוניות.

הגיע הזמן להתחיל בגמילה בהנחיית התינוק
אם התינוק שלך מפגין כישורים אלה, הגיע הזמן להתחיל בגמילה בהנחיית התינוק.

עם גמילה בהנחיית התינוק, מחיתות ודייסות מוסרות מתזונת התינוק. זו לרוב שיטת לימוד, לא האכלה, שמתקיימת עד לגיל שנה של הילד.

איך להתחיל גמילה בהנחיית תינוק?

כדאי להתחיל עם מזונות שהתינוק שלך יכול לתפוס בקלות. למשל, חתכו עוף לרצועות והוסיפו בהדרגה צורות חדשות. הציעו מזון רך בחתיכות גדולות שהתינוק יכול לינוק או ללעוס. אפשר גם לכתוש את האוכל.

חשוב להציע מזון אחד בכל פעם כדי לצפות בתגובות אלרגיות אפשריות ולהכיר את חילוף החומרים של תינוקך. רק התינוק שלך יודע כמה הוא או היא רוצים עד כדי סיפוק, אז אל תדאג לגבי המנות.

שוב, אתה לא צריך להפסיק לתת לתינוק שלך חלב, כי זה המקור העיקרי שלהם של חומרים מזינים עד גיל שנה. כאשר תינוקך כבר לא רוצה לאכול מזונות משלימים, הנקה תספק את החומרים המזינים הדרושים.

זכרו שזו צריכה להיות תקופה מהנה לתינוקות. בהתחלה הם יאכלו מעט מאוד ורק ישחקו עם האוכל ויתנסו בטעמים חדשים. למרות שמחסור בברזל אינו נפוץ, תן לתינוק שלך מזון עשיר בברזל כאמצעי זהירות.

מה אתה לא צריך להאכיל את התינוק שלך

אתה יכול להציע לתינוק שלך מגוון של מזונות בריאים, אבל יש כמה מזונות ותוספי מזון שתינוקות לא צריכים לאכול. לדוגמה:

  • מלח, דבש וסוכר, מאחר שהכליות של תינוקות קטנות מכדי להטמיע אותן
  • ירקות עלים ירוקים, כמו מנגולד ותרד. הם מכילים רמות גבוהות של חנקות ואינם מומלצים לילדים מתחת לגיל שנה.
  • ארוחות מוכנות, משקאות אורז, אצות, פירות ים ודגים גדולים. אלה אינם מספקים ערכים תזונתיים אופטימליים להתפתחות תינוקך.

אם אינך רוצה שהתינוק שלך יפתח אלרגיה כלשהי למזון למזון מסוים, תן לו או לה לנוח כמה ימים ולהמשיך שוב. הימנע מהצעת אגוזים יבשים שלמים בשל סכנת חנק וחנק. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לכתוש את האגוזים או להכין מהם פירה.

לבסוף, הוספת מזונות חדשים בהדרגה, ועידוד והנעת תינוקך באהבה ובסבלנות הם המפתח להצלחת הטכניקה הזו. גמילה בהנהגת תינוקות יכולה להפוך לאומנות ביישום שלה, שכן הכל תלוי ביצירתיות ובדמיון של כל הורה.

פופולריים