מה הריח של יילודים?

הריח של יילודים בלידה הוא שילוב של מי שפיר ו-vernix caseosa
לסיכום, הריח של יילודים בלידה הוא שילוב של מי שפיר ו-vernix caseosa.
ריח של תינוק שזה עתה נולד מעניק לכל אמא תחושה של הנאה שאין דומה לה. מחקרים מראים שזה נובע מתערובת החומרים הנקראים vernix caseosa ושאריות של מי שפיר.

מחקרים רבים חקרו את הריח של יילודים ואת השפעתו על אמהות. אנו אגיד לך מה זה ולמה זו התמכרות ללדת את התינוק שלך כל כך קרוב.

אחד המאפיינים של יילודים הוא הריח שאין דומה לו שהם מפיצים. הניחוח הזה נשאר כל הזמן במוח של אמהות. ככל שחולפות השנים, הם זוכרים את זה כאילו זה היה אתמול.

הריח של יילודים: מתוק ומשכר לאמהות

רוב האנשים שהחזיקו תינוק בזרועותיהם הצליחו לראות עד כמה הריח נעים. מחקרים מצביעים על כך שהתחושה הנעימה הזו נובעת מהטבע.

מסיבות הישרדות, נראה שהוא יוצר קשר בין האם לילד. במילים אחרות, בריח יש חומרים שמושכים הורים להניק וליצור מגע עם ילדם.

עבור אמהות, הריח של התינוק יוצר תגובה במוח כמו דופמין או הורמוני עונג. מכאן שהקרבה עם התינוק שלהם היא התמכרות וגורמת לעונג.

כפי שציינו, זוהי אחת הדרכים הטבעיות להבטיח קשר בין האם לילד. בשילוב עם שינויים אחרים במוח של האם, הריח ממריץ הנקה. כתוצאה מכך, זה מבטיח את הישרדות התינוק.

למה לתינוקות יש את הריח האופייני הזה?

מספר מומחים דיברו על הדרך בה ריחם של יילודים והשוו אותו עם ניחוחות אחרים. יש המשווים את זה לעוגיות בחלב. זה ארומה מתוקה שמעוררת כל מיני תחושות.

מצד שני, אחרים מקשרים אותו עם קרמל או וניל. זה מוצג למוח ונשאר שם לנצח. עם זאת, המדע מציין שהריח הנעים הזה נובע מהגורמים הבאים:

Vernix caseosa

הריח של יילודים: מתוק ומשכר לאמהות
הריח של יילודים: מתוק ומשכר לאמהות.

ה- vernix caseosa הוא חומר לבנבן המכסה את עור התינוק בלידה. המראה השמנוני שלו מספק לחות לעור מאז שהוא מתחיל להיווצר. למעשה, זה מתחיל להיווצר בסביבות שבוע 20 להריון.

שכבת החלב, על פי החוקרים, עוזרת לווסת הטמפרטורה. זהו גם חומר עשיר בויטמין E. בנוסף, הוא עוזר להגן על תינוקות במהלך השבועות הראשונים ללידה.

על פי הפונקציות שהוא ממלא בעור, אנו ממליצים לא לחסל אותו לחלוטין בזמן הרחצה. כך, העור יכול לספוג חומרים מזינים בצורה הטובה ביותר.

Vernix caseosa מורכב בעצם מחלבונים, מים ושומנים. כולם עוזרים לשמר את הריח המדהים של תינוקות. הריח הוא העז ביותר על ראשם במהלך החודשים הראשונים.

"בריח יש חומרים שמושכים הורים להניק וליצור מגע עם ילדם".

מי שפיר

למי השפיר תפקיד חשוב גם בריח התינוקות בלידה. החומר חסר הצבע וחסר הריח מורכב מפחמימות, חלבונים וחומרי תזונה. בנוסף, הם שומרים על בטיחות התינוקות בזמן הרחם.

על ידי שילוב של הוורניקס קזוזה עם עודף מי השפיר, הוא יוצר ריח בל יתואר. הריח עוזר לתינוק להתחבר עם האם.

חוסר פעילות של בלוטות הזיעה

גורם נוסף הוא שתינוקות עדיין לא יכולים לווסת את טמפרטורת הגוף שלהם. לכן, הם כמעט לא מזיעים.

כאשר זיעה מתייבשת, זה יכול להוביל לחיידקים שגורמים לריח רע. אם העור של התינוק נקי, הוא לא יוציא ריח רע.

ככל שהחודשים חולפים, תינוקות עלולים להזיע כאשר הם עושים מאמץ פיזי כמו בכי אינטנסיבי. עם זאת, אם התינוק שלך מזיע יותר מדי בזמן האוכל, גם אם הוא לא לובש בגדים, התייעץ עם הרופא שלך מיד.

לסיכום, הריח של יילודים בלידה הוא שילוב של מי שפיר ו-vernix caseosa. הם נשארים על העור ועוזרים לטפל בו. המטרה היא לעזור לתינוק ולאם להתחבר, להבטיח הישרדות. ללא ספק, זו אחת המתנות המדהימות של הטבע.

פופולריים