התפקיד החשוב של הסנדקים בחיי ילדכם

הורים בוחרים את הסנדקים של ילדם על סמך ידידות
בדרך כלל, הורים בוחרים את הסנדקים של ילדם על סמך ידידות, הדדיות, או אפילו כתוצאה מלחצים חברתיים.

יש אנשים שמטביעים חותם מתמשך על החיים שלנו ושל ילדינו. מטבע הדברים, לסבים וסבתות, לדודות ולדודים ולבני דודים יש מקום בחיי הילדים שלנו, אבל יש אנשים שאנחנו פשוט בוחרים לשלב במשפחות שלנו. בפוסט זה, אנו הולכים לדבר על סנדקים ועל חשיבותן של דמויות אלו בחיי ילדינו.

כהורים, אנחנו תמיד רוצים להיות שם בשביל הילדים שלנו, ואנחנו רוצים לוודא שיש להם את כל מה שהם צריכים. אנו דואגים לרווחתם הרגשית. אנו שמים לב לדברים ולאנשים הסובבים אותם.

הרצון הגדול ביותר שלנו הוא שבכל מקום שבו הילדים שלנו נמצאים, הם יהיו מוקפים באנשים טובים. מתוך הרצון הזה נובעת החשיבות של חיזוק הקשרים המשפחתיים.

יש גם אנשים שלמרות שהם לא חלק מהמעגל המשפחתי שלנו, הופכים להיות כמו משפחה. הם ממלאים תפקיד מיוחד כל כך בחיי ילדינו, ולוקחים את ילדינו על עצמם כאחריות. הנתונים הללו רלוונטיים לא פחות מכל סבא וסבתא, דודה או דוד. במקרה זה, אנו מדברים על הסנדקים של ילדינו.

אנחנו מדברים על שני אנשים שעל פי המסורת חלק מההורים בוחרים לטבילת ילדם. בדרך כלל אנו בוחרים בשני סנדקים: גבר ואישה. שני האנשים האלה לא בהכרח צריכים להיות זוג נשוי או אפילו להיות מעורבים רומנטית, אבל שניהם צריכים להיות מצוידים ומוכנים לטפל בילד שלנו בדיוק כמו כל בן משפחה אחר.

מה תפקידם של סנדקים בחייו של ילד?

מנקודת מבט דתית, על הסנדקים מוטלת האחריות להבטיח שהסנדק שלהם יגדל תחת מצוות נוצריות. זו התחייבות שהם מתקשרים אליה בזמן טבילת הילד.

תפקידו של סנדק בחייו של ילד הוא להדריך את הילד בנתיב האמונה, בדיוק כפי שלימדו אותנו אבותינו והכנסייה בעבר.

אבל האמת היא שלהיות סנדק לא צריך להיות מוגבל להוראת דת. ברוב המקרים, הסנדקים נבחרים לפעול כמעט כהורים משניים; מערכת תמיכה לילד הקטן שלך, ולמתבגר ולמבוגר שהוא או היא יהפכו להיות בעתיד.

להיבחר כסנדק זה כבוד גדול, וזו גם אחריות עצומה.

מה תפקידם של סנדקים בחייו של ילד
מה תפקידם של סנדקים בחייו של ילד?

בדרך כלל, הורים בוחרים את הסנדקים של ילדם על סמך ידידות, הדדיות, או אפילו כתוצאה מלחצים חברתיים. במקרים מסוימים, אלו סיבות תקפות. אבל כשמגיע הזמן לבחור את הסנדקים של ילדיכם, כדאי שתשאלו את עצמכם אם האנשים שאתם בוחרים באמת יכולים לספק את מה שאתם באמת רוצים עבור הילדים שלנו.

הסנדקים צריכים להיות אנשים שאנחנו באמת יכולים לסמוך עליהם ושהם באמת מוכנים ומוכנים לקבל על עצמם את האחריות להתחייב לכל החיים להיות חלק מחיי ילדכם.

לפעמים, הבחירה האידיאלית ביותר היא לבחור מישהו שהוא כבר חלק מהמשפחה שלך, או לבחור אדם שאתה יודע שהחברות שלו תעמוד במבחן הזמן.

המאפיינים של סנדק אידיאלי

כששאלתי את ההורים שלי למה הם בחרו את האנשים שהם עשו להיות הסנדקים שלי - אותם אנשים שגם היום ממלאים תפקיד חשוב בחיי הבוגרים - אמי ואבי השיבו שהם רואים ששניהם באמת אנשים ראויים להערצה. אלה כמה מאפיינים ספציפיים שהסנדקים האידיאליים שלנו צריכים לגלם:

  • ללא ספק, הם צריכים לאהוב ילדים. נכון שהקטנה שלכם לא תהיה ילדה לנצח, אבל האמפתיה, ההכרה והקשר המשפחתי יתחילו כשהבן או הבת שלכם רק ילד.
  • ודא שהאדם שאתה בוחר נאמן. אם האדם כבר הוכיח שהוא נאמן גם בתקופות טובות וגם כשהמצב נהיה קשה, אז אתה יודע שזה יהיה נכון גם כשמדובר בילד שלך.
  • בבוא העת להטביל את ילדכם, הכנסייה תדרוש מהסנדקים לעמוד בדרישות מסוימות. אם אתם מתכננים לעשות את הצעד הזה, בררו מראש מהן הדרישות הללו, וודאו שהסנדקים העתידיים ממלאים אותן.
  • מטרות וחזון משותפים. למרות שזה לא חובה או מכריע, חשוב שהסנדקים של הקטן שלך יחלקו את הערכים והאינטרסים שתעניק לילדך.

אם בחירת הסנדקים של ילדכם הופכת לקשה, זכרו שעליכם לבחור מבין האנשים שהייתם סומכים עליהם, ללא ספק, שידאגו לרווחתו ושלמותו של ילדכם אם מסיבה כלשהי לא הייתם שם כדי לעשות זאת בעצמכם..

מתן הזדמנות לילדכם להיות סנדקים טובים יעזור לקטן שלכם להעריך באמת את האנשים הקרובים אליו או לה. ילדכם יידע שבחרת שני אנשים שהם אמינים ובהם הוא או היא יכולים לסמוך במקרה של היעדרות.

פופולריים