8 דברים לספר לילדים שלך תמיד

זהו אחד הדברים החשובים ביותר לספר לילדיכם
ללא ספק, זהו אחד הדברים החשובים ביותר לספר לילדיכם.

במהלך חיינו אנו צריכים להרגיש אהובים על מנת להגשים את הפוטנציאל שלנו ולשפר את עצמנו כל הזמן. זו רק סיבה אחת למה זה כל כך חשוב להגיד לילדים שלך שאתה אוהב אותם.

כבני אדם, אנו זקוקים לאשרור עד כמה אנו מוערכים, מעריצים, אוהבים או אוהבים אותנו כדי להרגיש טוב. ככל שאוהבים אותנו יותר, כך רווחתנו גדולה יותר.

למה חשוב להגיד להם שאנחנו אוהבים אותם?

כשאנחנו אומרים שיש צורך להעניק לילדכם חיבה כדי שיגדלו בריאים ומאושרים מבחינה רגשית, כוונתנו היא שחשוב להראות את הרגשות שלנו כדי שהילדים שלנו ירגישו טוב. באמצעות ביטויי החיבה השונים הללו, אנו מחזקים את רווחתם.

זה לא אומר לחזור כל הזמן על ביטויים מזיקים או לעשות הכל בשבילם. כך בסופו של דבר תפנקו את ילדיכם, ואף תוכלו לעודד התנהגויות שליטה שאינן הדרך לבריאות רגשית.

ליצור סביבה אסרטיבית אך מלאת חיבה, שתאפשר להם לגדול בריא רגשית ולהתפתח כאינדיבידואלים בחברה.

דברים שכדאי לספר לילדים שלך
דברים שכדאי לספר לילדים שלך.

ביטויי חיבה מילוליים הם אחד ממרכיבי הקסם בשיקוי הזה. מנה טובה של שבחים באה יחד עם אהבה, הבנה וקבלה. במובן זה, תומכי " חינוך חיובי " אומרים שבאמצעות ביטויים מילוליים של חיבה, ילדים מרגישים לא רק אהובים אלא גם מוגנים.

כעת נבחן כמה מהדברים הטובים ביותר לספר לילדים שלך כדי להזכיר להם כמה הם חשובים לך ולחזק את הרווחה הרגשית שלהם.

כפי שאומר הביטוי: אין דבר טוב יותר מלומר את הדבר הנכון, בזמן הנכון, במילים הנכונות.

8 דברים לספר לילדים שלך

  • אני אוהב אותך! זה אף פעם לא זמן רע לחזור על מה שאתה מרגיש לגבי הילד שלך ולחזק את הקשר הרגשי ביניכם.
  • אתה כל כך משמח אותי. מה טוב יותר לילדכם מאשר לדעת שהוא זה שמכניס שמחה לביתכם וללבכם?
  • אתה נפלא. הזכירו תמיד לילדכם את הדברים הטובים שיש להם להציע. הניע אותם לסיים את מה שהם מתחילים. עזור להם להתרומם כשהם מועדים. בנה את ההערכה העצמית שלהם בתחושת ביטחון ותן להם לדעת מה הם שווים. תנו להם עצמאות ואוטונומיה למתוח כנפיים, על סמך מה שהם ומה שהם יכולים להפוך.
  • אני מאמין בך! עוד משפט שילדכם צריך לשמוע. תגיד להם שוב ושוב שעם מאמץ ומסירות, כל אחד יכול להיות מה שהוא רוצה בחיים. הם פשוט צריכים לעבוד בשביל זה, עם משמעת והתמדה. זה לא משנה אם, מדי פעם, הקטן שלך מרגיש שהוא "רע" במשהו. הזכר להם שאתה מאמין בהם, ותיתן להם חלק מהתמיכה שהם צריכים כדי להמשיך לנסות.
  • אני מאוד גאה בך. ללא ספק, זהו אחד הדברים החשובים ביותר לספר לילדיכם. תמיד הראה כמה אתה גאה בכל צעד שהם עושים, קטן ככל שיהיה. זה לא משנה אם הצעדים האלה איטיים; מה שחשוב זה שהם בטוחים. במילים אחרות, ספר להם כמה אתה גאה במה שהם עושים. זה יחזק אותם.
  • אני בטוח לחלוטין שאתה יכול לעשות את זה. הראה לקטנטן שלך שיש לך ביטחון מלא בכישורים וביכולות שלו. האכילו את כישוריהם, גם כשהם מרגישים מובסים. אבל אל תחכו עד שהם ירגישו רע כדי לספר להם את זה. נסה לעשות את זה בזמנים טובים ורעים.
  • אני אוהב לבלות איתך. זהירות עם זה. זה לא רק עניין של להגיד להם שאתה נהנה מחברתם, אלא להראות להם. אין חינוך טוב יותר מזה שמציע זמן איכות אמיתי. על ידי בילוי איתם, עשיית פעילויות ומשחק ביחד אתה בונה את הקשר בין שניכם. ללמוד, ליהנות ולאהוב אחד את השני בזמנך הפנוי זה תענוג.
  • אני אסיר תודה על הזמן שלנו ביחד. הסבירו שאתם מרגישים שאי אפשר להיות יותר מזל, מהרגע שהרגשתם אותם זזים בבטן. אמור להם שמעולם לא היית מאושר יותר מאשר כשהבטת בהם בפעם הראשונה. אתה תבין שאתה לא לבד בהכרת תודה. גם הילדים שלך שמחים ואסירי תודה שאמא שלהם איתם.

כפי שאתה יכול לראות, אלה שמונה דברים מאוד פשוטים לספר לילדים שלך, אבל יש להם פוטנציאל בלתי מוגבל. הכל עניין של להיות מתקשר טוב ולהביע את הרגשות שלך לאלה שאתה אוהב.

אם נצליח לבטא את רגשותינו במילים, נוכל לספק ילדות טובה לבנינו ולבנותינו. זכרו, האהבה שלכם אליהם היא שתעצב את רווחתם העתידית.