זה לא משנה אם זה בן או ילדה, כל התינוקות מביאים אושר

זה לא משנה אם זה בן או בת
זה לא משנה אם זה בן או בת.

זה לא משנה אם זה בן או בת. אם העיניים שלו כחולות או חומות. אם השיער שלו גלי כמו של אמא או חלק כמו של אבא. זה לא רלוונטי אם הילד קצת עקשן כמו אמא שלו, או שדעתו מוסחת בקלות. זה לא משנה כי מה שהילד הזה הולך להביא הכי הרבה לעולם זה... אושר.

בתקופה המודרנית של התקדמות מדעית גדולה וחלומות שניתן להגיע אליהם באמצעות כרטיסי אשראי, יש הרבה זוגות שעושים שימוש ברפואה כדי לבחור את מין התינוק שלהם. אבל למדענים יש חשיבה ברורה לגבי זה: ניתן לאפשר ולבצע זאת רק אם המטרה היא להימנע ממחלות גנטיות מסוימות הקשורות למין התינוק.

"כשתינוק שזה עתה נולד לוחץ את האצבע של אביו באגרופו הקטן בפעם הראשונה, הוא לכוד אותו לנצח" - גבריאל גרסיה מרקס

עם זאת, חלק מהזוגות בודקים אפשרות זו ל"איזון משפחתי" למרות העובדה שהסיבה הזו אינה מוצדקת במיוחד. או שהם רוצים בן או בת, כי יש להם כבר שני בנים, או להיפך.

בין אם אנו יכולים להבין מדוע חלק מההורים רוצים להביא ילד ממין מסוים או לא, הדבר החשוב ביותר שעלינו לדאוג לגביו הוא שהתינוק שלנו ייוולד בריא.

בדומה לכך, אל לנו לשכוח שבחירת המין של ילדנו לא רק דורשת סכומי כסף גדולים, אלא גם כרוכה בטיפולים פולשניים ותרופות עם תופעות לוואי רבות.

כל זוג, כל אישה, חופשי לבחור באיזו דרך ללכת על מנת להגשים את חלומה להביא ילד לעולם. עם זאת, הדבר המהותי הוא שמעבר לרצון ללדת ילד ממין מסוים, שוררת אהבה לילד שעתיד לבוא, לא משנה מינו, אופיו או אישיותו...

אתה המתנה הכי אינטימית שקיבלתי אי פעם ואני הולך להציע לך אושר

אתה תאהב אותם לא משנה אם הם בן או בת
אתה תאהב אותם לא משנה אם הם בן או בת.

ילד נחשק, ילד המיוחל, או אפילו תינוק שלא היה צפוי אך התקבל בהפתעה, הוא ותמיד יהיה מתנה מבורכת. מעבר למין של הילד, מה שרוב האמהות והאבות רוצים זה שהקטן שלהם יגיע לעולם הזה בריא וחזק כדי שיוכל ליהנות מהחיים האלה שניתנו לו במלוא יכולותיו.

כל השאר משני. כל התכונות הפיזיות שלהם, כולל מגדר, זה משהו שלא צריך להיות אכפת לנו כהורים ממנו. עובדה היא: בשל ההתקדמות החברתית וההישגים האישיים שלנו, אנו מסוגלים לראות שאופיו של ילד אינו נקבע על ידי מין, אלא על ידי חינוך, תרבות, וכל אותם מבנים חברתיים ונורמות שמעצבים את הילד בהתאם בין אם הוא/היא בת או בן.

גם בנים יכולים להיות חיבה ורגישים, ובנות יכולות וצריכות להיות גם חזקות, אמיצות, חופשיות...

בנים מגלים חיבה רבה מגיל צעיר מאוד. חשוב לנו לא להרתיע את היכולת הזו להיות רגישים, להראות רגשות, כדי לא להפריע להתפתחות של אמפתיה, קרבה ויכולות חברתיות ורגשיות...

  • אל לנו לקצר את היכולות הללו אצל בנים רק בגלל שהחברה והנורמות המגדריות מכתיבות שבנים צריכים להיות חזקים, מאופקים, להסתיר את דמעותיהם ותמיד להראות גאווה...
  • מצד שני, אל לנו לפספס את ההזדמנות לאפשר לבנות להגיע לכוכבים. בואו לא נתמקד בחשיבות היופי הפיזי, המתיקות והיותן "בנות טובות". בואו ניתן להם להשמיע קול. תן להם להיות חזקים, אסרטיביים, רגישים, אבל גם אמיצים...

הבה נתמקד, אם כן, בשוויון, ללא קשר למגדר.

בין אם אתה בן או בת, אתה תתקבל בברכה ונאהב כמו שמגיע לך

לפעמים, במהלך השבועות הראשונים של ההריון, אתה מניח את היד שלך על הבטן ואתה מפנטז על המין של תינוקך. אתה אפילו מתחיל להכין רשימה של שמות אפשריים וכיצד הייתם מקשטים את החדר של ילדכם.

אתה מדמיין את עצמך קונה בגדים מסוימים... אבל אז, לפעמים, אתה יוצא מהחלום בהקיץ שלך כשמישהו ניגש אליך ואומר "אני מקווה שזו בחורה, אז היא לא תהיה כל כך רועשת" או "אם זה הראשון שלך, עדיף שזה יהיה בן."

"יש רק ילד אחד יפה בעולם... ולכל אמא יש אחד" - ג'וזפ פלא

בדרך כלל אתה לא שם לב להערות מהסוג הזה. אתה יודע היטב שבנות יכולות להיות מרדניות באותה מידה, ושאם הראשון הוא בן אתה תאהב אותו בדיוק כמו אם זו בת. כי לא אכפת לך.

המין של ילדך אינו מדאיג אותך. אתה תאהב אותם לא משנה אם הם בן או בת. אתה תאהב את ילדך עד אין קץ לא משנה מה צבע השיער שלו, אם הוא נראה יותר כמוך או כמו אבא שלו.

אתה תאהב את התינוק שלך כי הוא שלך, כי הוא תינוק, כי הוא זקוק לך, וכי הוא ראוי להכל; כל האושר שאתה יכול לתת לתינוק הזה... כל השאר הוא משני.

פופולריים