התינוק שלי רוצה שיישאו אותו כל הזמן!

זכרו שאם התינוק הקטן שלכם רוצה שיישאו אותו בזרועותיכם כל הזמן
לבסוף, זכרו שאם התינוק הקטן שלכם רוצה שיישאו אותו בזרועותיכם כל הזמן, אז כנראה שהוא צריך את זה.
אם תינוק רוצה שיישאו אותו כל הזמן, זה יכול להיות מלחיץ למדי עבור האם. עם זאת, ילדכם באמת זקוק לתשומת לבכם כדי להרגיש מוגן ואהוב. כדי לעזור להפיג את התסכול שלך, יש לנו כמה רעיונות וטיפים מעשיים עבורך במאמר של היום.

האמת היא שלשאת תינוקך בזרועותיך זה דבר מאוד טבעי. התינוק שלך באמת צריך את זה. זוהי אחת הדרכים העיקריות לחיזוק הקשר בין הורים לילדים. התינוק שלך רוצה שיישאו אותו כל הזמן כי הוא מרגיש בטוח ומוגן יותר בזרועותיך.

הבעיה היא שפשוט אין לנו זמן לשאת אותם כל הזמן בזרועותינו. לכן היום נעסוק בשאלה שבטח שאלתם את עצמכם לא פעם: "מה לעזאזל אני יכול לעשות אם התינוק שלי רוצה להישא כל הזמן?"

איך אני יכול לעשות את עבודות הבית אם התינוק שלי רוצה שיישאו אותו כל הזמן?

תינוקות כן צריכים תשומת לב. אבל איך אתה יכול לאזן בין ביצוע עבודות הבית לבין נשיאת התינוק שלך כל הזמן? הנה כמה הצעות שאתה מקווה שתוכל ליישם במצב הספציפי שלך.

הפתרון הפשוט ביותר הוא לנצל את הרגעים שבהם הקטן שלך ישן. על ידי כך תוכל לבצע את כל העבודה שלך ללא בעיה. החיסרון כאן הוא שכשהוא ישן אולי תרצו גם לנוח קצת!

אפשרות טובה היא לקנות מנשא. עם אביזר זה, תהיה לך ידיים חופשיות לעבוד משם. ובאותו הזמן, התינוק שלך יקבל את החיבה שהוא כל כך צריך.

חשוב לציין שכדאי, בכל מחיר, להימנע משימוש במנשא בעת הבישול. אם תעשה זאת, אתה מעמיד את ילדך בסיכון משמעותי.

יתרון במנשא הוא שכשאתם יוצאים לטיול הוא יהיה לכם הרבה יותר נוח, במיוחד אם אתם צריכים לסחוב הרבה דברים.

באיזה שלב תינוק צריך להיות עצמאי?

במהלך חודשי חייו הראשונים, התינוק שלך צריך להיות בזרועותיך כדי להרגיש מוגן ואהוב. עם זאת, ככל שהוא גדל, חשוב ללמד אותו להיות קצת יותר עצמאי ולהסתדר בעצמו.

לדוגמה, אם הוא כבר בן שנה או שנתיים, אתה לא צריך ללכת לטפל בו ברגע שהוא בוכה. אם תעשה זאת, אז הוא פשוט יחשוב שהוא יכול לשלוט בך בבכי פשוט.

כמובן, זה לא אומר שאתה הולך להתעלם לחלוטין מהתינוק שלך. הוא עדיין צריך את ההגנה והטיפול שלך. עם זאת, עליך להימנע מהגנת יתר ותלות יתר.

איך להשיג את זה?

איך אני יכול לעשות את עבודות הבית אם התינוק שלי רוצה שיישאו אותו כל הזמן
איך אני יכול לעשות את עבודות הבית אם התינוק שלי רוצה שיישאו אותו כל הזמן?

זה קצת קשה אם התינוק שלך רק רוצה להיות בזרועותיך ולא מסתגל לעריסה או לעגלה. לא רק זה, הוא נהיה כבד יותר, ולסיום, הוא לא רוצה שמישהו אחר יחזיק אותו!

אל תדאג! עם סבלנות וזמן, תעזור לתינוק שלך להיות עצמאי יותר.

"אופציה טובה היא לקנות מנשא. עם אביזר זה, תהיה לך ידיים פנויות לעבוד משם בשמחה"

היפטר מהרעיון שהתינוק שלך לא מבין

תינוקות וילדים צעירים הם מאוד אינטליגנטים ויכולים להבין היטב את מה שאתה מלמד אותם. פשוט תסביר להם שאמא עסוקה והם צריכים להיות סבלניים ולחכות שתסיים את המשימות שלה. או שאמא מותשת וצריכה הפסקה!

אולי הם לא יקשיבו לך בהתחלה ויתלוננו הרבה. הסיבה לכך היא שהם עדיין לא פיתחו שליטה עצמית. למרות זאת, אל תיכנע. אתה מלמד אותם את השיעור החשוב מאוד שהם צריכים לחשוב גם על אנשים אחרים, ולא תמיד להיות במרכז תשומת הלב.

זה לא אומר שאתה צריך להיות גס רוח כלפי הילדים שלך. אתה יכול ללמד אותם שהם יכולים להרגיש בטוחים למרות שהם לא כל כך קרובים אליך פיזית.

הנה כמה דרכים להשיג מטרה זו:

  • תן לאבא לדאוג גם לו.
  • הזמן אנשים אחרים שאתה סומך עליהם לביתך לשחק איתו.
  • תן לו צעצועים צבעוניים ורועשים, והוא ילמד להשתעשע איתם.
  • תן לו חתיכת פרי או ביסקוויט, וזה ירגיע אותו לזמן מה.
  • תן לו לנוע בבית, בהליכון או בזחילה. זכרו שעליכם לנקוט באמצעי הזהירות הדרושים, כדי שילדיכם לא יהיו בסכנה בזמן שהם מכירים את סביבתם.

מה אם התינוק שלי רק רוצה להיות בזרועותיי כשהוא יוצא לטיול?

ילדים אוהבים לצאת. הם אוהבים להרגיש חופשיים ללמוד ולחקור דברים וסביבות חדשות. ולכן, אם התינוק שלך רוצה שיישאו אותו כשאתה בחוץ לטיול, אז זה כנראה סימפטום של עייפות.

לכן תמיד צריך לתכנן היטב את הטיולים. אם לא, ילדכם כנראה יהיה כל כך עייף שתצטרכו לסחוב אותו בזרועותיכם כל הזמן. אתה תהיה עייף בדיוק כמוהו.

הנה כמה הצעות:

  • לפני היציאה, ארזו מספיק מים ומזון בתרמיל. זה ייתן לילדכם יותר אנרגיה לשחק.
  • קח צעצועים או חפצים כמו כדור כדי לבדר אותו בחוץ.
  • אם הוא עדיין לא התחיל ללכת, ודא שהעגלה איתך. זה שימושי גם למי שכבר עשה את צעדיהם הראשונים. אם הם יישחקו אז הם יוכלו לנוח, ואתה תוכל להחזיר אותם הביתה.

לבסוף, זכור שאם התינוק הקטן שלך רוצה שיישאו אותו בזרועותיך כל הזמן, אז כנראה שהוא צריך את זה. הציעו לו את כל האהבה שמגיעה לו ולמדו אותו לאט לאט להיות עצמאי יותר.

פופולריים