עצה להורים: איך לגדל ילדים אחראיים ועצמאיים

שיטות שההורים צריכים לתרגל כדי לגדל ילדים אחראיים ועצמאיים
שיטות שההורים צריכים לתרגל כדי לגדל ילדים אחראיים ועצמאיים.

האם אתה רוצה שהילדים שלך יגדלו להיות אחראיים ועצמאיים?

המדע מספק להורים סדרה של טיפים חשובים לגידול ילדים מוצלחים. לכן היום אנחנו רוצים לשתף אתכם בכמה מהעצות הרלוונטיות ביותר.

בוא נהיה כנים. זו אחת הדאגות הגדולות שיש לאמהות. כולנו רוצים שהילדים שלנו יוכלו להביע את עצמם. אנחנו רוצים שהם יוכלו להגיד מה הם אוהבים, מה הם לא אוהבים, מה הם צריכים.

כל אמא רוצה שהילדים שלה ישתפו בחלומות שלהם, בשאיפות שלהם וגם בדברים שפגעו בהם.

כמובן, אנחנו גם רוצים שהילדים שלנו יהיו נאמנים לעצמם, יהיו אדיבים לאחרים, ולא יהיו תלויים באחרים.

עם זאת, גידול ילד הפועל באופן עצמאי ואוטונומי, מבלי להשפיע לרעה על האישיות שלו, יכול להיראות כמו משימה לא פשוטה.

למרות זאת, Business insider, אתר חדשות פיננסי ועסקי, ריכז ממצאים ממחקרים מדעיים מגוונים בנושא.

האם אתה רוצה שהילדים שלך יגדלו להיות אחראיים ועצמאיים
האם אתה רוצה שהילדים שלך יגדלו להיות אחראיים ועצמאיים?

בעשותם זאת, הם הצביעו על פרקטיקות ספציפיות שאמהות ואבות יכולים להשתמש כדי שיהפכו להרגלים. וכמובן, מאוחר יותר להפוך לדרך חיים עבור ילדיהם.

5 שיטות שהורים צריכים לתרגל כדי לגדל ילדים אחראיים ועצמאיים

  1. הראה לילדים שלך שאתה סומך עליהם לחלוטין. האמינו ביכולת ובפוטנציאל של ילדיכם. אם לילדיכם יש אמון בעצמם, פשוט היו שם כדי לעודד אותם. אל תיקחו את הדחף שלהם ואל תמלאו אותם בפחד או אי ודאות. תן להם כנפיים לעוף בלי לפחד לעשות טעויות. תנו להם חשיבה חיובית המאפשרת להם לחלום על כל מה שיש לחוות וללמוד. הראו שאתם מוכנים לעזור להם כשהם צריכים את זה, עודדו אותם כשהם שקועים ומחאו כפיים לניצחונותיהם.
  2. הטיף עם דוגמה משלך כל יום. זו הדרך הטובה ביותר ללמד ולגדל את ילדיכם. אם אתה רוצה לגדל ילדים אחראים, מכבדים ועצמאיים, אז פעל לפי המטרה שלך. למד אותם איך עושים דברים. זכרו שילדים הם כמו ספוגים שסופגים כל מה שההורים שלהם עושים ואומרים, ואז חוזרים על כך אוטומטית.
  3. הניעו ועוררו את ילדיכם לצאת רחוק מאזורי הנוחות שלהם. דרשו מהקטנים שלכם תמיד לעשות מאמץ נוסף. כמובן, אל תדחפו אותם יותר מדי, אבל עודדו אותם לנסות דברים חדשים ולקבל אתגרים. זה ימנע מהם להיתקע בתלם. ואל תשכחו להכיר בכל ניסיון ולברך על הישגיהם בכל גיל.
  4. עזרו לילדיכם לפתח כישורים חברתיים חיוביים. זהו טיפ חשוב להורים. קיים קשר מסוים בין הכישורים החברתיים של ילד לבין הצלחתו העתידית כמבוגר. המדע מצביע על כך שקטנים שמשתפים פעולה עם בני גילם, מבינים את רגשותיהם ופותרים בעיות בעצמם, נוטים יותר להצלחה. סביר יותר שהם יקבלו תואר כשהם מבוגרים יותר וימצאו עבודה יציבה.
  5. תירגע ותהנה. עזוב את הלחץ והכעס בצד. כמה מחקרים מאשרים שכשהורים לחוצים, ילדים מקבלים על עצמם את אותם רגשות ופועלים כתוצאה מכך. לכן, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להישאר רגועים, להתאמן בסבלנות ולהיות סובלניים. קחו נשימה עמוקה, ספרו עד 10 והסתכלו על הצד החיובי. תיהנו מהשמחה והתמימות המאפיינות את הקטנים שלכם.

3 טיפים להורים לילדים קטנים

  • הכל עניין של חובות ואחריות. ללמד את ילדיך על הקרבה, מאמץ ועבודה קשה זה משהו שהורים צריכים ללמד את ילדיהם מגיל צעיר. תנו לילדים שלכם חובות ואחריות בביתכם, בהתאם לגיליהם. עודדו אותם לא לוותר, ולהתאפק מלעשות הכל בשבילם. זה יאפשר להם ללמוד על שיתוף פעולה ועבודה בצוות.
  • למדו את ילדיכם שהם אחראים למעשיהם. חשוב שהורים ילמדו את ילדיהם שזה בסדר לעשות טעויות. זה חלק מהחיים. למעשה, הטעויות שלנו הן מה שמאפשרות לנו ללמוד, להתבגר ולצמוח. עם זאת, כולנו חייבים לקחת אחריות על הטעויות שלנו - אפילו ילדים. זה חלק ממה שמניע אותנו לשפר את הדרך בה אנו עושים דברים.
  • כוח ההתמדה. לטענת החוקרים, עצם היותו של "גרט" - מאפיין אישיות רב עוצמה - דוחף אנשים לעבר הצלחה. גריט מתייחס ל"כוחם של התשוקה וההתמדה". זה גם מוגדר כ"נטייה לשמור על עניין ומאמץ לקראת מטרות ארוכות טווח מאוד." למדו את ילדיכם לדמיין ולהתחייב לעתיד שהם רוצים ליצור לעצמם.

כמובן, כמו כל דבר אחר שקשור לגידול ילד, תמיד חשוב לזכור את גילו ושלב ההתפתחות של ילדכם.

יהיה עליך להתאים את העצה לעיל בהתאם. וזכור ליהנות בזמן שאתה עושה זאת!

פופולריים