10 טריקים לגזור את הציפורניים של התינוק שלך

מה שמקשה עוד יותר על חיתוך הציפורניים של תינוקך
יחד עם זאת, הם הופכים להיות יותר חסרי מנוחה, מה שמקשה עוד יותר על חיתוך הציפורניים של תינוקך.

המשימה של גזירת הציפורניים של תינוקך דורשת תרגול רב יותר ממה שאתה יכול לדמיין. לעתים קרובות הורים דוחים את זה לזמן רב, וזה לא רעיון טוב. חלקם גם מחליטים להשאיר את העבודה הזו למישהו עם יותר ניסיון או מומחיות.

משימה פשוטה כמו טיפול בציפורניים יכולה להיות אתגר אמיתי כאשר תינוקות מעורבים, מכיוון שהם כל כך קטנים ושבירים. האצבעות והבהונות של תינוקות זעירות, והציפורניים והרגליים שלהם אפילו יותר. כל כך קשה לראות היכן מסתיימות הציפורניים שלהם והעור שלהם מתחיל, עד שלעתים קרובות הורים מפחדים לפגוע בילד שלהם.

גופם העדין של תינוקות מאתגר לטפל בהם. זו הסיבה שהורים צריכים להקפיד במיוחד על האכלה, היגיינה ולבוש. חשוב לרכוש מוצרים מתאימים ולהשתמש בהם נכון.

הציפורניים של תינוקות גדלות במהירות כמו אלה של מבוגרים. צמיחת ציפורניים עשויה להיות בולטת עוד יותר אצל תינוקות. אנחנו יודעים שחתוך אותם הוא מאבק, אז מאמר זה מספק עשרה טריקים כדי להקל על זה.

10 טריקים לחיתוך ציפורניים של תינוקך

טריקים לחיתוך ציפורניים של תינוקך
טריקים לחיתוך ציפורניים של תינוקך.

אפשר לגזור את הציפורניים של תינוקך אם אתה פועל לפי ייעוץ מומחה. מומחים, כמובן, יכולים להיות הורים וגם רופאי ילדים, שכן הניסיון מגיע דרך התרגול.

ישנם שני גורמים בסיסיים שצריכים להיות תחת שליטה: ראייה טובה של הציפורן ותנועת התינוק. למרות שאלו הסיבות העיקריות לכך שהמשימה הזו יכולה להיות כל כך קשה, הן גם המפתחות להתגברות על האתגר.

הטריקים לחיתוך הציפורניים של תינוקך הם:

  • נצל את ההזדמנות לעשות זאת בזמן שילדך ישן. בדרך זו, אתה יכול להימנע מדאגה שהם יזוזו. עם זאת, ייתכן שתדאג להעיר את התינוק; אם תחליט לגזור את הציפורניים שלהם בזמן שהם ערים, עשה זאת בעזרת אדם אחר.
  • השתמש בכלים הנכונים. השתמש במספריים עם קצוות מעוגלים או קוצץ שתוכנן במיוחד עבור תינוקות. אי שימוש בכלים הנכונים יקשה על משימה זו ויגדיל את הסיכון לחתכים.
  • הפוך את זה להרגל. תינוקות צריכים לגזור את הציפורניים שלהם כשהם יילודים. ציפורניים גדלות במהירות, וציפורניים ארוכות מהוות סיכון שהילד ישרוט את פניו. שום דבר לא מונע ממך להתחיל לעשות את זה מהימים הראשונים לחייו של התינוק שלך, ודחייה עלולה להזיק.
  • טכניקות אחרות. הציפורניים של תינוקך שבירות ונשברות בקלות, לכן מומלץ להשתמש בפצירה חשמלית או ידנית כדי להסיר קצוות חדים מבלי לחתוך. בדרך זו, אתה צריך לגזור את הציפורניים שלהם רק כשהן מתארכות מאוד.
  • זה יכול להיות מועיל לחתוך את הציפורניים של תינוקך מיד לאחר אמבטיה, כשהן רכות יותר. חותכים אותם ישר למטה, אבל מבלי לחתוך את החלק הבשרני של האצבעות שלהם.
  • קבל תצוגה טובה יותר. מקובל שהורים מרימים את אצבעות התינוק או בהונותיהם וחותכים את הציפורן מלמעלה, אך קשה לראות זאת. דרך טובה יותר היא לחתוך את הציפורן מלמטה, ללחוץ קלות על קצות האצבעות שלהן כדי לדחוף אותן אחורה מהציפורן.
  • בחר את המקום הנכון לעשות את זה. למרות שמפתה להשאיר את התינוק בעריסה שלו, איפה שהוא מרגיש בנוח, חשוב למצוא מקום מואר ואוורירי לקיצוץ הציפורניים של התינוק שלך. כך תוכלו להימנע מחיתוך בטעות שלהם עקב ראות לקויה.
  • היזהר, אבל אל תפחד. חשוב לחתוך היטב. העצבים יהפכו אותך למסורבל יותר, מה שלא טוב לבריאותו של הקטן שלך.
  • השתמש במשהו כדי להסיח את דעתם. ככל שהתינוק שלך גדל, הציפורניים שלו מתחזקים והעור שלו הופך פחות עדין. יחד עם זאת, הם הופכים להיות יותר חסרי מנוחה, מה שמקשה עוד יותר על חיתוך הציפורניים של תינוקך. לילדים גדולים יותר, השתמשו במשהו שיחזיק את תשומת הלב שלהם, כדי שהם יסתכלו על משהו אחר ולא יזוזו.
  • נקה לאחר גזירת הציפורניים של תינוקך. למרות שהם נראים זעירים ולא מזיקים, גזירת ציפורניים מהווה סכנה לתינוק שלך אם היא נכנסת לפה או לעיניים. מסיבה זו, עדיף לנקות את הידיים, הבגדים ואת החלל סביבם לאחר שתסיימו.

אנו בטוחים שהטיפים הללו יעודדו הורים להשתפר במשימה הבריאה והחיונית הזו. עם הזמן ההורים צוברים את הניסיון הדרוש לביצוע טיפול מסוג זה בצורה נוחה, בטוחה ומתאימה לילדיהם, תוך שימוש בכלים העומדים לרשותם.