4 סוגי חלב לתינוקות

יש כמות טובה של סוגי חלב בשוק לתינוקות עם מאפיינים מאוד ספציפיים
יש כמות טובה של סוגי חלב בשוק לתינוקות עם מאפיינים מאוד ספציפיים.
אם האם מתקשה להניק, היא יכולה להיעזר במספר אפשרויות חלביות שיספקו גם תזונה מלאה לתינוק. במאמר זה, נציג לך רשימה של אפשרויות להניק את ילדך.

ישנם סוגים שונים של חלב לתינוקות. ביניהם, החשוב ביותר הוא חלב אם על תכונותיו התזונתיות והעיכול השונות. עם זאת, ישנן חלופות אחרות שכדאי להכיר.

חלב פרה הוא האפשרות הנפוצה, השופעת והנגישה ביותר. הוא גם עשיר בחלבונים. בתהליך דילול תעשייתי, חלב זה עשוי להיות דומה ככל האפשר לזה שמייצר אמהות.

יש להשתמש בדילול זה רק במהלך החודש הראשון. מאוחר יותר, הוא יעלה בהדרגה לשני חלקים של חלב ואחד של מים. לבסוף, לאחר שישה חודשים, אתה יכול לתת לתינוק חלב טהור.

סוגי חלב לתינוקות

יש כמות טובה של סוגי חלב בשוק לתינוקות עם מאפיינים מאוד ספציפיים. כל אחד מהם מבקש לספק את הצרכים המיוחדים ביותר של תינוקות. אנו נראה לך את הפופולרי ביותר להלן:

1. חלב עיזים

כדי לתת לתינוק סוג זה של חלב, יש להעביר אותו בהכרח בתהליך הדילול. קדחת נוגדת, הנקראת גם ברוצלוזיס, מתפשטת בקלות אם נבלעת דרך חלב גולמי. לכן, תמיד מומלץ להרתיח אותו לפני הצריכה.

2. מי גבינת טלה

כמה מומחים ממליצים להשתמש בו בהנקה מלאכותית. סרום זה מורכב מ-25% מים עם 10% סוכר, 25% מחלב כבשים ו-50% ממי גבינת כבשים.

בדרך כלל הוא מכיל יותר חלבון ואותו יחס של לקטוז כמו חלב פרה, או אפילו פחות. הוא מצריך טיפול מיוחד כדי למנוע את התפשטות החיידקים, ולכן לשימורו תפקיד חשוב מאוד בשמירה על איכותו הטובה.

3. חלב פרה

ישנם כמה סוגים שמקורם בחלב פרה, שהם:

  • חלב מרוכז: זה, למרות שהוא שומר מעט מאוד ויטמינים, מומלץ להנקה מלאכותית. יש להשתמש בו טרי, מכיוון שמסוכן לאחסן אותו בקיץ כשחם. ככלל, כדאי לשלב מנות שוות של מים רותחים וחלב מרוכז. מבין סוגי החלב לתינוקות, זה הכי פחות נפוץ.
  • אבקת חלב: היא מתאדה בשיטות שונות, כמו זו של קראוזה, למשל. זה גורם לך לאבד ויטמינים, ובאופן כללי, יש צורך להוסיף סוכר.
ישנם סוגים שונים של חלב לתינוקות
ישנם סוגים שונים של חלב לתינוקות.

את החלב המלא יש לתת לתינוק לאחר שהמומחה שלך נתן את אישורו לגביו. חלב מסוג זה מכיל תכולת שומן גבוהה. תינוקות עשויים שלא להיטמע אליו בצורה נכונה, בהתאם לגילם.

4. חלבים מיוחדים

במקרים ספציפיים של פגים, כמו גם כאשר יש להם סוג כלשהו של אלרגיה או שאינם סובלים את תכולת השומן הגבוהה של חלב פרה מעובד או חלב פרה מלא, יש לספק חלב סויה.

סוג זה של חלב הוא ממקור צמחי והוא יזין את התינוק היטב. בדרך זו, הוא יהיה מוגן מפני קוליק וקלקולי קיבה אחרים.

חלק מהילדים מפתחים אלרגיות לחלבוני חלב מרגע לידתם. במקרים אלה, אתה צריך לתת להם מה שנקרא חלב היפואלרגני. הם אידיאליים מכיוון שהם אינם מכילים את החומר הזה.

"אבקת חלב מלא עשירה בשומן. ייתכן שתינוקות לא יטמעו בה בצורה נכונה, בהתאם לגילם".

למי שפגים או שיש להם משקל לידה נמוך, הרופא שלך ירשום פורמולות מיוחדות עם תכולה קלורית גבוהה ומינרלים. הסיבה היא שהצרכים שלהם בהקשר זה גדולים מאלה של תינוקות ממוצעים.

חלבי פורמולה אחרים המעובים בעמילן אורז משמשים אצל תינוקות הסובלים מריפלוקס כל הזמן ושאינם מצליחים לעלות במשקל כמו שצריך.

5. חלב אם

סוג חלב זה, כמובן, אתה לא יכול להשיג בשוק. אבל כשזה מגיע למזון לתינוקות, אי אפשר להפסיק להזכיר אותו.

חלב אם מתואר כסוג החלב השלם ביותר. מזון זה הוא היחיד שהתינוק צריך מרגע הלידה ועד גיל חצי שנה.

אחד המאפיינים של חלב אם הוא שהיחס בין שומנים לסוכרים הוא שניים לאחד. זה עושה את זה מצוין עבור התזונה של הקטן.

החלב שהאם מייצרת כולל שורה של חומרים המסייעים לעיכול. כאילו לא די בכך, הוא מכיל גם חומרים מחסנים שישתפו פעולה בהגנה על האורגניזם של התינוק מפני מחלות.

כשזה מגיע לבריאות ולרווחה של התינוקות שלנו, עלינו תמיד לחפש את האפשרויות הטובות ביותר. האוכל שלהם הוא לא משהו שאפשר להשאיר ליד המקרה, אז אתה תמיד צריך להתייעץ עם מומחה כדי לבחור את האפשרות הטובה ביותר.

למרבה המזל, יש הרבה אלטרנטיבות בשוק לגבי חלב, עם מפרט מאוד ספציפי לצרכיו של כל ילד. במידת הצורך, כאשר חלב אם הוא בהחלט לא אופציה מסיבה כלשהי, תוכל לקבל אלטרנטיבות אלה כבעלת ברית.