יתרונות וחסרונות של מתן אפשרות לילדים להשתמש בהליכונים לתינוק

הליכונים לתינוק מקיפים את תינוקכם וכוללים רצועות בטיחות למניעת נפילה של ילדכם
מצד אחד, הליכונים לתינוק מקיפים את תינוקכם וכוללים רצועות בטיחות למניעת נפילה של ילדכם.
כאשר ילד מתכונן לעשות את צעדיו הראשונים, הורים תוהים לעתים קרובות אם הקטן שלהם צריך להשתמש בהליכון. חשוב לחפש איזון בכל הנוגע להליכונים לתינוק. הורים צריכים להימנע משימוש מופרז, אך יחד עם זאת, אין צורך באיסור מוחלט.
הליכונים לתינוק הם שלב ביניים בין עגלה לתחילת שלב הזחילה. אבל אילו השפעות יש להליכונים האלה על תינוקות?

מצד אחד, הליכונים לתינוק מקיפים את תינוקכם וכוללים רצועות בטיחות למניעת נפילה של ילדכם.

יחד עם זאת, יש להם גלגלים קטנים מתחת המאפשרים לתינוק שלך לנוע בחופשיות בכל כיוון.

3 יתרונות לשימוש בהליכונים לתינוק

הגבירו את תחושת העצמאות של הקטן שלכם

כאשר ילד מתחיל לזחול או מנסה ללכת ללא סיוע, אנו כהורים צופים בכל תנועה שלהם. ובמובן מסוים, הכוונה המגוננת הזו מגבילה את תנועותיו ועצמאותו של הקטן שלנו.

עם זאת, כאשר ילדים רק מתחילים לזחול וללכת, הם צריכים להיות מסוגלים לנוע בצורה בטוחה.

אם ילדכם משתמש בהליכון לתינוק, אינכם צריכים לרחף כל הזמן, וילדכם יכול להיות עצמאי יותר. הליכונים עוזרים להציע ביטחון ומגיעים עם ערבויות .

להורים יש יותר זמן לפעילויות אחרות

אחת הסיבות שאמהות ואבות משתמשים בהליכונים לתינוק היא בגלל שהם צריכים זמן לעשות דברים אחרים.

זה חשוב כדי למנוע מההורים להיות מוצפים. וכמובן, זה מאפשר להם לשאת את המשימות ההכרחיות שלנו ברחבי הבית כמו בישול, ניקיון וכו'.

מייצר כיף ובידור לקטנטנים

אם אתה באמת חושב על זה, הליכון לתינוק הוא כמו צעצוע עבור התינוק שלך. תינוקות שגדלים יכולים ליהנות שעות של כיף בהליכונים שלהם כשהם מתנסים בצעדיהם הראשונים ונהנים מהתחושה של התגלגלות.

וכמובן, המכשירים האלה מגיעים במגוון צבעים בהירים ולעתים קרובות כוללים חפצים שילדכם יכול לשחק איתם.

חלק מההליכונים משמשים כמרכזי פעילות המשלימים את הלמידה של ילדכם. צורות, צבעים, תחושות ואפילו צלילים מובנים בהליכונים כדי להפוך אותם לאטרקטיביים יותר עבור הקטנים.

ללא ספק, האינטראקציות של ילדך עם אביזרים אלה עוזרות לתרום להתפתחות הקוגניטיבית שלה.

3 חסרונות בשימוש בהליכונים לתינוק

בניגוד לאמונה הרווחת, הליכונים אלו אינם מגרים את יכולת ההליכה

כשהילד שלך משתמש בהליכון לתינוק, הוא מקבל סיוע מלאכותי. לכן, כל התנועות שהם מצליחים לבצע בזמן ההליכון אינן משתוות להליכה בפועל.

במילים אחרות, שימוש בהליכון אינו מאתגר את ילדכם מספיק כדי לשלוט בתנועותיה. הליכונים תומכים במשקל הילד, מה שהופך את חווית ההליכה ללא שלמה. למעשה, כמה תיאוריות מצביעות על כך שהשימוש בהליכונים יכול למעשה לייצר עיוותים.

יתרונות לשימוש בהליכונים לתינוק
יתרונות לשימוש בהליכונים לתינוק.

אמנם יש הרבה יתרונות לשימוש בהליכונים, אבל ילדים ממש לא לומדים ללכת רק על ידי שימוש בהליכונים. כן, שרירי הרגליים של ילדך מתאמנים, אבל בסיוע.

לכן, אם תחליט להשתמש בהליכון עם ילדך, הקפד להשתמש במידה טובה. אל תשאיר את ילדך בהליכון שלו לפרקי זמן ארוכים, או לעתים קרובות מדי.

בעוד שהשימוש בהליכון לתינוק עשוי להעניק לך את החופש להתמקד בדברים אחרים, שימוש מוגזם אינו יעיל. ילדכם גם צריך לנסות ללכת ללא סיוע.

"הליכון לתינוק הוא כמו צעצוע עבור התינוק שלך. תינוקות שגדלים יכולים ליהנות שעות של כיף בהליכונים שלהם כשהם מתנסים בצעדיהם הראשונים ונהנים מהתחושה של התגלגלות."

הולכי רגל עלולים לגרום לעיכוב בזחילה והליכה

המעבר מזחילה להליכה מתרחש בתקופת הזמן שבה רוב ההורים מיישמים שימוש בהליכונים.

אל תשכח שלמרות שהתנועות של הקטן שלך קצת מגושמות, הן חלק הכרחי מההתפתחות המוטורית של ילדנו.

כאשר אתה מניח את ילדך בהליכון, אתה מעכב את המעבר הזה ואף עלול להפריע להתפתחותו של ילדך.

חשוב מאוד שהורים יאפשרו לילדם לחוות כראוי כל שלב התפתחותי ולהתמודד עם כל אבן דרך התפתחותית. הליכה היא לא רק שאלה של ניידות, אלא של התפתחות שרירים.

הליכונים מונעים מילדכם ליפול, וזה גם חלק מההתפתחות של הקטן שלכם

אף הורה לא רוצה שילדיו ייפגעו או ייפלו כאשר הוא עושה את צעדיו הראשונים. אבל אתה צריך להיות מודע לכך שנפילה, במידה מסוימת, היא חלק חשוב בהתפתחות הילד שלך.

נכון שנפילה עלולה להזיק, והיא מייצגת תחושה של סכנה ואובדן שליטה. עם זאת, זוהי חוויה המאפשרת לילדך ללמוד כיצד להתמודד עם עצמו ביחס לסביבתו ולכוח המשיכה עצמו.

לכן, אנחנו רוצים לציין שהליכונים הם לא הבעיה היחידה. הגנת יתר היא גם מכשול. יש הורים שחוששים לשחרר את ילדיהם ולתת להם ללכת בכוחות עצמם.

כמובן, אתה צריך לוודא שהסביבה נקייה מסכנות ולפקח על הקטן שלך בכל עת. עם זאת, אתה גם צריך לתת לילד שלך ללמוד ללכת באופן טבעי ולצבור ביטחון ביכולת החדשה הזו.

לסיכום, השימוש בהליכונים לתינוק יכול לשנות את התפתחות ילדינו. עם זאת, אין סכנה גדולה בלאפשר לילדך ליהנות משימוש בהליכון מעת לעת.

פופולריים