מה עלי לעשות אם הילד שלי נכווה במים רותחים?

מה לעשות אם הילד שלי נכווה במים רותחים
מה לעשות אם הילד שלי נכווה במים רותחים.

הילד שלי נכווה במים רותחים! אין ספק שרוב ההורים ייכנסו לפאניקה אם היו צריכים לחוות תאונה מצערת שכזו עם ילדיהם.

עם זאת בחשבון, חשוב ביותר להגיב בצורה נכונה למצבי חירום אלו. המשך לקרוא כדי לגלות מה לעשות עם הדרגות השונות של כוויות שילדך עלול לסבול.

למרות שאנחנו כמובן תמיד מאוד מקפידים להגן על הילדים שלנו ולשמור עליהם, תאונות עדיין יכולות לקרות בקלות. כוויות במטבח נמצאות במקום הראשון מבין כל תאונות הבית הנפוצות ביותר בהן מעורבים ילדים.

עלינו לנקוט בכל אמצעי הזהירות ואמצעי הבטיחות הסבירים כדי למנוע תאונות פוטנציאליות אלו. יחד עם זאת, עלינו להכיר עזרה ראשונה בסיסית על מנת להתמודד עם מצב חירום, כמו למשל כאשר ילד נכווה במים רותחים.

מה לעשות אם הילד שלי נכווה במים רותחים

אם ילדכם סובל מכוויות ממים רותחים, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להישאר רגוע. לאחר מכן, עליך לעקוב בקפידה אחר הוראות אלה שאנו עומדים לתת לך. כך תוכלו להעניק לילדכם את העזרה לה הוא זקוק במצב חירום שכזה.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להרחיק את הילד במהירות מאזור המטבח. ואז קח אותו לחדר מואר ומאוורר. כאן תוכל להעריך אם לילדך יש כוויה מדרגה ראשונה, שנייה או שלישית.

תוכל להחליט איזה טיפול אתה צריך לתת לו - האם ניתן לטפל בכוויה בבית או לפנות ישר לבית החולים.

אם הכוויות של ילדך קלות, אז אתה יכול להסיר את הבגדים שנמצאים במגע עם העור המושפע מהמים הרותחים. לאחר מכן עליך למרוח מים קרים על האזור הפגוע למשך כ-3 עד 5 דקות. זה יעזור להקל על הכאב.

הכרחי שתשימי לב במיוחד לאיזה מצב נמצאים הבגדים של ילדך. אם אתה יכול לראות שהם דבוקים לעורו, אל תיגע בהם כלל. במקום זאת, לך ישר לבית החולים.

מה לעשות עם כוויות מדרגה ראשונה

הילד שלי נכווה במים רותחים
הילד שלי נכווה במים רותחים!

כוויות מדרגה ראשונה גורמות רק לנזק שטחי לעור. עם זאת, זה לא אומר שהם לא יגרמו לכאב רב ויהפכו מאוד אדומים ודלקתיים. כוויות מדרגה ראשונה יהפכו את העור לצבע אדמדם, כאילו הייתה כוויות שמש, אבל לא יהיו שלפוחיות.

כמה טיפולים פשוטים לכוויות קלות מאוד הם:

  • לקרר את האזור הפגוע במים קרים למשך 5 דקות לפחות. חשוב לציין שלעולם אין למרוח קרח על הפצע, מכיוון שזה יחמיר את הגירוי.
  • לתת להם תרופה על בסיס איבופרופן.
  • למריחת קרם לחות היפואלרגני, כגון אלוורה או קרמים מרגיעים אחרים.

"אם אתה שם לב שהבגדים של הילד צמודים לעורו, אל תנסו להוריד אותם, ולכו מיד לבית החולים"

כוויות מדרגה ראשונה יכולות להחלים תוך 5 ימים מבלי להשאיר שום סוג של צלקת. עם זאת, אם האזורים הפגועים הם הפנים, איברי המין, הידיים או הרגליים, תמיד ללכת לרופא. גם אם אתה חושב שהכוויה קלה מאוד, העור באזורים אלה פגיע במיוחד ודורש תשומת לב מיוחדת.

מה לעשות עם כוויות מדרגה שנייה ושלישית

כוויות מדרגה שנייה ושלישית עלולות להשאיר צלקות וסימנים על העור אם לא מטופלים כראוי. אם הכוויות אינן מטופלות כראוי, העור עלול להתעוות או להצטלק.

אם אתה מחשיב שזו כוויה רצינית למדי, עליך להתקשר מיד לאמבולנס, או ללכת לבית החולים בעצמך אם אתה חושב שזה יהיה מהיר יותר.

עם כוויות מדרגה שנייה או שלישית, העור הופך לאדום ומתנפח. שלפוחיות מופיעות מיד ובמקרים החמורים ביותר, העור עשוי להיראות לבנבן או שחור. האזור השרוף יכול להרגיש קהה, אך עם הרבה כאבים בו זמנית.

כמובן שחשוב שתדעו שהטיפול הטוב ביותר הוא מניעה. כוויות שנוצרות על ידי מים חמים הן כואבות ביותר. במקרים הגרועים ביותר, תוך עניין של שלוש שניות בלבד של מגע עם המים הרותחים, העור עלול לסבול מכוויות מדרגה שלישית.

בכל מקרה של ספק לגבי מה לעשות עם כוויה בעור ילדך, התייעץ עם הרופא שלך או גש לבית החולים. אתה לא צריך להפסיק עם טיפול במצבים כאלה.

פופולריים