תסמינים של גיל המעבר

הסימפטומים של גיל המעבר אינם מופיעים באותו אופן אצל כל הנשים
כמו שינויים טבעיים אחרים בגוף, הסימפטומים של גיל המעבר אינם מופיעים באותו אופן אצל כל הנשים.
האם את מודעת לסימנים שיכולים להעיד על גיל המעבר? השלב הזה, שכל אישה חייבת לעבור, מופיע עם סימפטומים ספציפיים מסוימים כדי שתוכל להכין את הגוף והנפש שלך בהתאם.

בין גיל 40 ל-50, נשים עומדות בפני תקופה חדשה של טרנספורמציה גופנית: גיל המעבר, בו הביוץ נפסק והמחזור החודשי נעלם. עם זאת, יש יותר תסמינים של גיל המעבר שצריך להיות מודעים אליהם. במאמר זה נראה לך כמה אחרים.

כמו שינויים טבעיים אחרים בגוף, הסימפטומים של גיל המעבר אינם מופיעים באותו אופן אצל כל הנשים. אלה יכולים להשתנות בעוצמתם, משך הזמן ואפילו בזמן שהם מופיעים.

למרות שהעלמת הווסת היא הסימן המובהק לתחילתו של שלב זה בחייהן של נשים, ישנם גם אינדיקטורים אחרים. למעשה, חלקם מתייחסים לגיל המעבר. כלומר, הכנה של הגוף להתמודד עם השינויים הללו שמתרחשים.

מהם התסמינים של גיל המעבר?

נספק תיאור קצר של כל אחד מהתסמינים הנלווים בדרך כלל לשלב זה. שוב, יש צורך להדגיש כי 15% מהנשים, בערך, אינן חשות אי נוחות לפני תחילת גיל המעבר.

אי סדירות במחזור החודשי

זה נעשה ארוך יותר, קצר יותר, אינטנסיבי יותר או מתעכב. זה סימן ברור שמערכת הרבייה של האישה "נכבית". זה בדרך כלל מתרחש במשך כמה שנים עד שהוא נעלם לחלוטין. מומחים אומרים שנשים נכנסות במלואן לשלב גיל המעבר כאשר עוברת שנה ללא מחזור.

גלי חום

אתה תרגיש תחושת חום בולטת מאוד בגופך, שמתפשטת גם לפנים שלך. גלי חום מייצרים אי נוחות רבה אצל נשים, מכיוון שבדרך כלל העור שלך הופך לאדום.

בנוסף, הם יכולים להתרחש מספר פעמים במהלך אותו היום. בלילה נשים עלולות להתעורר עקב הזעה ללא סיבה ועלולות לסבול מאי נוחות בזמן השינה.

זיהום בנרתיק

סביר מאוד שהאישה מתחשקת להטיל שתן לעתים קרובות יותר. מעבר לכך, יכולים להופיע גם זיהומים מסוימים בנרתיק שחייבים להיות מטופלים ותרופתיים על ידי רופא.

שינויים במצב הרוח

כמו הריון, גיל המעבר והשנים שקדמו לו הם שלב של שינויים הורמונליים חשובים בגוף הנשים.

מומחים אומרים שנשים נכנסות במלואן לשלב גיל המעבר כאשר עוברת שנה ללא מחזור
מומחים אומרים שנשים נכנסות במלואן לשלב גיל המעבר כאשר עוברת שנה ללא מחזור.

לכן, שינויים פתאומיים במצב הרוח, גם מבלי להיות בחברת אנשים אחרים, הם טבעיים לחלוטין. כמו כן, עשויות להופיע תחושות אחרות, לעתים בלתי מוסברות.

אישה שעומדת להיכנס לגיל המעבר עלולה להרגיש פתאום עצבנית, עצובה, עצבנית או חרדה ללא סיבה נראית לעין.

כאבי ראש

כפי שציינו קודם, לא כל הגופים מסתגלים באותו אופן לשינויים הללו. לכן, עלולות להתרחש אי-סדירות כלי הדם הגורמים לתסמינים כמו סחרחורת וכאבי ראש בעוצמות שונות.

שינויים בחשק המיני

כתוצר של "מהפכה הורמונלית" זו, האישה יכולה לראות הבדל ניכר בתיאבון המיני שלה. בכל מקרה, זה לא אומר שלעולם לא יהיו לך מערכות יחסים אינטימיות שוב.

המטרה כאן היא לדבר עם בן הזוג שלך כדי שתהיה הבנה הדדית. למרות שהרצון נשאר פעיל, יובש בנרתיק או חוסר רגישות עשויים להפוך את החוויה למשהו לא מהנה. לכן, מומלץ לקחת דברים לאט ולדעת שבקרוב הכל יהיה כמו פעם.

"הסימפטומים של גיל המעבר אינם מופיעים באותה צורה אצל כל הנשים. אלה יכולים להשתנות בעוצמתם, משך הזמן ואפילו בזמן שהם מופיעים."

דרכים לטפל בעצמך במהלך גיל המעבר

תקופה זו היא מצב לכל החיים מרגע תחילתה. לכן, מומלץ מאוד לנשים לקחת אחריות על חיים בריאים כדי להתמודד איתה בצורה הטובה ביותר.

במובן זה, הרגלים מסוימים הופכים חשובים מאוד. כמה מהם הם:

  • אכלו טוב: תזונה מגוונת ובריאה היא הכרחית, שכן במהלך גיל המעבר, ייתכן שחסרים לכם ויטמינים ומינרלים חיוניים. הרופא שלך עשוי לעשות כמה בדיקות כדי לומר לך בדיוק מה הדרישות התזונתיות שלך.
  • פעילות גופנית: שמירה על פעילות גופך חיונית לשמירה על בריאות השרירים והעצמות. בדיוק בגלל הכשל התזונתי שהוזכר קודם לכן, סיבוכים אלו יכולים להתרחש. מצד שני, פעילות גופנית קלה של 30 דקות ביום מסייעת במניעת סוכרת, כולסטרול ובעיות לחץ דם.
  • הסר מזון והרגלים לא בריאים: זה כולל הפחתת צריכת שומן, הגבלת פחמימות ואם אפשר, הפחתת צריכת קפה וטבק ככל האפשר.
  • שיזוף: כ-15 דקות ביום של אור שמש מספקים לגופכם את הוויטמין D שהוא צריך. זה גם עוזר לשחרר מתח ולשפר את מצב הרוח.
  • בעת קיום יחסי מין, זה מועיל להשתמש בחומרי סיכה או לעורר התרגשות טובה כדי לגרום לזה לקרות באופן טבעי. בנוסף, גם תרגילים לרצפת האגן מועילים.

האם עלי לקחת תרופות?

נשים רבות נוקטות בתרופות ספציפיות כדי להקל על תסמיני גיל המעבר. למעשה, זה משהו מאוד ספציפי לכל אדם. באופן הגיוני, הרופא חייב להיות זה שמעריך את המצב ורושם את התרופה המתאימה.

בשום אופן אסור שהאישה עצמה תחליט לקחת תרופות. כאמור, כל גוף הוא שונה וכך גם הצרכים והטיפול המיוחד שלך.