הבן שלי אוהב, רגיש ומלא חיבה

ילד יכול להיות רגיש וחיבה לא פחות או אפילו יותר מבחורה
ילד יכול להיות רגיש וחיבה לא פחות או אפילו יותר מבחורה.

גם לבנים מגיע וצריך לטפל בצורה הגיונית ורגישה. ילד יכול להיות רגיש וחיבה לא פחות או אפילו יותר מבחורה. חינוך נכון של בנים מגיל צעיר כיצד לפתח את כישוריהם הרגשיים יכול לאפשר להם לפתור קונפליקטים בצורה טובה יותר. זה יכול לעזור להם להיות בעלי כישורי תקשורת טובים יותר ולהיות אמפתיים ואסרטיביים יותר כשהם מבוגרים.

בעולם של היום, רבים מאיתנו תופסים כי לאבותינו ואפילו לדורות הצעירים של גברים חסר משהו כשמגיע הזמן לנהל ולהביע את הרגשות האישיים ביותר שלהם. תחושות כמו פחד, תסכול, עצב, חוסר ביטחון....

כשיש ממה לדאוג, מלמדים את המוח הגברי להכיל אותו, לדחוף אותו עמוק למטה עד שהוא אוכל אותם כדי לא להראות את מה שיש המגדירים כ"חולשת אופי".

למעשה, משפחות רבות עדיין מתעקשות שבנים "לא בוכים" וחייבים "להיות חזקים", או "אל תעשו דברים כי הם גורמים לך להיראות כמו ילדה".

לעולם אל לנו לשכוח שכאשר אנו מלמדים ילד לשתוק, פלייאוף או להטביע את רגשותיו, אנו מייצרים עבורו תסכול עתידי. אם אנחנו צוחקים מהדמעות או מההתנהגות שלהם, אנחנו פשוט מחליפים את הרגשות האלה בזעם.

זה לא הגיוני להביא מישהו לעולם רק כדי להגביל אותו ולהקים חומות וגדרות סביב הרגשות שלו.

אין זה מפתיע להורים שחינכו את בניהם בכבוד ובאינטואיציה שבנים הם חיבה להפליא, רגישים ואכפתיים מלידה. הצגת אהבה אינה הטריטוריה הבלעדית של מגדר אחד בלבד.

דמעות אינן רכוש נשי; הם הביטוי הטבעי וההכרחי של רגש, משהו שאסור לנו לזלזל בו.

בנים יותר רגישים

זהו מושג מעניין ללא ספק וכדי לפתח אותו עלינו לזכור משהו: המוח של בנים מתבגר לאט יותר מזה של בנות.

באותו אופן, גם בנים פגיעים יותר להשפעה של מתח אימהי במהלך ההריון. זה כאילו לרשות הנוירוביולוגיה הנשית מנגנונים חזקים ועמידים יותר להתעמת עם רגשות שליליים, אפילו מאז החיים ברחם.

יתרה מכך, גם ב"רחם חוץ" הבנים שלנו זקוקים לקצת יותר תשומת לב בכל הנוגע לתחום הרגשי ממה שחשבנו בתחילה.

מוח אחר, עם יותר צרכים רגשיים

גם לבנים מגיע וצריך לטפל בצורה הגיונית ורגישה
גם לבנים מגיע וצריך לטפל בצורה הגיונית ורגישה.

החל מהחודשים הראשונים להריון ניכרים ההבדלים המגוונים בין המוח הגברי והנקבי. לעוברים זכרים למשל יש 10% יותר טסטוסטרון במחזור הדם שלהם מאשר לנשים. פרט קטן זה יוצר הבדלים מעניינים מסוימים בין שני המינים.

  • על פי מחקר מעניין שפורסם לאחרונה: " כל הבנים שלנו: הנוירוביולוגיה ההתפתחותית והנוירואנדוקרינולוגיה של בנים בסיכון ", מאת אלן נ. שור, בנים יכולים לחוות יותר מתח מבנות אם לא מטפלים בהם בצורה הנכונה.
  • אם, למשל, לא מציעה לבנה מספיק תשומת לב מתוחזקת ומספקת, תגדל בטווח הארוך בן שעלול לפתח יותר הפרעות רגשיות מאשר ילדה באותן נסיבות.
  • באותו אופן, היעדר קשר חזק זה משפיע על התפתחות המוח על רגשותיו, על השליטה העצמית ועל איכות היחסים שלו עם אחרים.

בממוצע, אך לא ב-100% מהמקרים, בנים נוטים יותר להראות את התסכול שלהם כאשר הם לא משיגים את מבוקשם ולעיתים קרובות תגובות אלו יכולות להיות אלימות. ללמד אותם מוקדם ככל האפשר לנהל מצבים מסוג זה הוא המפתח לחינוך הרגשי של בנים.

באותו אופן, זה גם נפוץ יותר שהם עוברים מחיבה קיצונית להתנהגות הגסה ביותר תוך כמה שניות כאשר הם מרגישים שמשהו חסר, לא נעים או מעצבן.

כל התגובות הללו הן רמזים לכך שהניהול הרגשי שלהם מבשיל לאט יותר. המוח שלהם מגבש אזורים אלה בצורה אטית יותר מזו של בנות. עלינו להיות ערניים ליקום המורכב של בנים.

קח את החיבה הטבעית של בנך לפוטנציאל שלה בצורה אינטליגנטית

בנך מגיע מה"טחנה" עם אהבה אינסופית, אבל גם עם אינסוף צרכים. הם אכפתיים מטבעם והם גם זקוקים לטיפול שלך, לזרועותיך, לקרבה שלך בצורה אינטנסיבית מיום שהם באים לעולם.

כעת, מכיוון שראינו שבנים בדרך כלל רגישים יותר מבנות, הדבר האחרון שעלינו לומר להם הוא "בנים לא בוכים, בנים הם אמיצים, ואתם יכולים לפתור את הבעיות שלכם לבד".

אם נתחיל לעשות זאת, אנו מרימים חומות סביב הצרכים הרגשיים שלהם ויוצרים סערה. מרגע זה הילד ילמד שדיבור על הרצונות, הצרכים, הפחדים והבעיות שלו הוא דבר שאינו מקובל. אנחנו גם מוותרים על ההזדמנות שלהם להיות אסרטיביים ואמפתיים.

מה הטעם בכל הקירות האלה? בהחלט שום דבר. הגידול והחינוך של הבנים שלנו צריכים להיות מלווים בטיפול רגיש.

אם הילד שלך מגיע לעולם כבר עם חיבה, אז העצים את האיכות הזו. עזור לו לגדול להיות בעל אינטליגנציה רגשית מעולה.

אתה תשקיע באושר.