11 טכניקות לחיזוק מיומנויות התקשורת של ילדים

גלו 11 טכניקות שיחזקו את מיומנויות התקשורת של הילדים כך שיוכלו להשתמש בשפה בצורה נכונה ולבטא את צרכיהם בכל
גלו 11 טכניקות שיחזקו את מיומנויות התקשורת של הילדים כך שיוכלו להשתמש בשפה בצורה נכונה ולבטא את צרכיהם בכל עת.
גלו 11 טכניקות שיחזקו את מיומנויות התקשורת של הילדים כך שיוכלו להשתמש בשפה בצורה נכונה ולבטא את צרכיהם בכל עת.

תארו לעצמכם שלילד קטן, בן שנתיים, יש כאבים עצומים בשן, למשל. הם מנסים ליידע אותך, אבל מכיוון שהם עדיין לא פיתחו את יכולות הדיבור שלהם, הם לא מצליחים. זו הסיבה שחשוב להכיר כמה טכניקות לחיזוק מיומנויות התקשורת של ילדים.

אם ילדים לא יעברו כל שלב של התפתחות עם יכולות שפה מינימליות, הם יסבלו מקשיים רבים יותר בתקשורת עם המבוגרים ועם בני גילם. לכן, כאשר יש להם בעיה, כמו הכאב שהזכרנו קודם, לא רק שיהיו כאבים, אלא גם תסכול מכך שלא מצליחים לבטא את הבעיה כראוי.

עם זאת, עלינו לזכור שלילדים יש מקצבים משלהם. לדוגמה, אנחנו לא יכולים לצפות מילד בן שנה שיהיה לו אוצר מילים נרחב. עם זאת, מומלץ לספק תמיכה בטכניקות ואסטרטגיות המאפשרות להם לנהל את רכישת מיומנויות כגון שפה, תוך התחשבות שעלינו לכבד את ההתפתחות הטבעית של כל ילד.

כיצד לחזק את כישורי התקשורת של הילדים

לארה בלטרן היא קלינאית תקשורת בעלת תואר אדום. במשך שנים רבות היא מתמקדת בהתפתחות נאותה עם ילדים שיש להם בעיות שפה ומיומנויות תקשורת מוגבלות.

זכור כי שלבי התפתחות הילד הם המפתח לפיתוח מיומנויות הקשבה נכונות ורמת תשומת לב מינימלית.

לפיכך, יש צורך לעזור לילדים עם גירוי שפה. טכניקות גירוי אלו יהיו חשובות במיוחד כאשר מתמודדים עם הפרעה נוירו-התפתחותית של כל ילד.

עם זאת בחשבון, אנו רואים שהטכניקות הבאות יעילות בעניין זה.

צעצועים וחפצים

רצוי להשתמש בצעצועים ובחפצים שונים, חלקם נפוצים מאוד. לדוגמה, סיפור, ספר עם תצלומים או ציורים... כל אחד מהם יהיה שימושי כדי לשפר את התפתחות השפה של ילדים.

חיזוק מאמצי הילדים

עלינו לתגמל ולחזק ילדים בכל פעם שהם מתאמצים להיות מובנים. במקום ללעג (משהו שאסור לעשות), נגיב כשהם יעשו את ניסיונות הקול שלהם ונודיע להם שאנחנו גאים בעבודתם.

להיות מודל לחיקוי עוזר לחזק את כישורי התקשורת של הילדים

כיצד לחזק את כישורי התקשורת של הילדים
כיצד לחזק את כישורי התקשורת של הילדים.

ילדים צריכים מודל של תיקון לשוני וניסוח שפה. אנחנו יכולים להיות המודל הזה. לפיכך, עלינו לדבר אליהם לאט וברור כדי שידעו מה נכון ומה לא.

קידום הצורך בשפה

אנחנו צריכים גם לעודד את השימוש בשפה אצל ילדים. לשם כך, ניתן להם להתבטא ולבקש מה שהם רוצים מבלי לצפות את צרכיהם.

קריאה

חשוב שילדים יקראו קצת כל יום. לדוגמה, אגדות עם תמונות, סיפורים ומסורת בעל פה עוזרות לעורר את השיפור הלשוני של ילדים.

שימוש בהבעות ומחוות

זה עוד היבט פשוט שלא תמיד אנחנו לוקחים בחשבון והוא מאוד יעיל. כדי לעזור לילדים לשפר את הכישורים הלשוניים והתקשורתיים שלהם, זה בונה להשתמש במחוות ולהיות מאוד אקספרסיבי.

בלשנות פשוטה לחיזוק מיומנויות התקשורת של ילדים

כמו כן, טוב לתקשר עם ילדים באמצעות שפה פשוטה ודיבורית, ושאנחנו בונים משפטים קצרים שהם יכולים להבין היטב. עם הטון הנכון והדיבור הקצר, נגרום להם להשתתף וגם לחקות אותנו. לפיכך, יש צורך לפשט ככל האפשר.

שימוש בתיאורים

טוב לתאר במילים דברים שילדים עושים שמשעשעים אותם, כמו ציור או משחק בפאזל. אנחנו יכולים אפילו לצלם תמונות שבהן נוכל להשתמש מאוחר יותר כדי שהילדים יוכלו לזהות פעילויות שונות ולשפר את הידע העצמי, רמת ההבנה והיכולת לתאר שגרה.

הזדמנות וזמן

כשילדים מנסים להגיב, לא משנה כמה הם מתקשים, אנחנו חייבים לתת להם זמן לעשות זאת. חשוב שהם יעשו מאמץ לבטא את עצמם, גם אם זה מאוד קשה.

שימוש בצלילים מוכרים

אתה יכול להשתמש בצלילים מוכרים ושגרתיים כמו פתיחת דלת, כלב נובח או צלצול פעמון. כל זה ימשוך את תשומת ליבם ויעזור לך לעבוד על כישורי התקשורת שלהם ברמה בסיסית.

שימוש במוזיקה לחיזוק מיומנויות התקשורת של הילדים

עודדו טעם של מוזיקה ומנגינות אצל ילדיכם. שימוש בחרוזי ילדים פשוטים עוזר להם לקלוט קצב שיחה ולפתח שטף תקשורתי.

בקיצור, 11 הטכניקות הללו לחיזוק מיומנויות התקשורת של ילדים שאנו מציעים לכם הן רק חלק קטן מכל מה שתוכלו להשתמש בו. הדבר החשוב הוא שתיישמו אותם נכון, באהבה, אמפתיה וסבלנות. לאט לאט תראה תוצאות מצוינות.

פופולריים