פירסינג בגוף לבני נוער: האם הם מומלצים?

פירסינג גוף הוא מאוד אופנתי בקרב בני נוער בימינו
פירסינג גוף הוא מאוד אופנתי בקרב בני נוער בימינו.
לצעירים, חשוב מאוד להיראות טוב. כדי להשיג זאת, לעתים קרובות הם פונים לפירסינג בגוף בניסיון להיות אופנתיים ובו בזמן למשוך תשומת לב.

פירסינג גוף הוא מאוד אופנתי בקרב בני נוער בימינו. גם בנות וגם בנים משתמשים בהם כדי למשוך את הסובבים אותם, ואפילו כדי למרוד בדרך כלשהי בהוריהם.

הם נוטים להחזיק אותם בחלקים הגלויים ביותר של גופם, כדי להשוויץ בהם בפני כל הסובבים אותם. בשנים האחרונות הטרנד הזה תפס מקום רב, ולפי מראה הדברים, זה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב.

יותר ויותר נפוץ לראות אביזרים מסוג זה אצל צעירים (ולא כל כך צעירים!) ברחובות, בטלוויזיה וברשתות החברתיות. סלבריטאים וספורטאים עונדים תכשיטי גוף מסוג זה בגלוי. כתוצאה מכך, זה מעודד את העוקבים הצעירים שלהם לרצות גם אחד. למרות שהשימוש בפירסינג אינו חדש, הוא מעולם לא היה פופולרי כמו עכשיו.

בגיל ההתבגרות, צעירים חווים מספר שינויים – בגוף, ברגשות וגם מבחינה חברתית. בגלל זה, הגיוני שהם ירצו לחוות דברים חדשים ולהיות אופנתיים. בדרך כלל הם מחליטים לעשות פירסינג אחד או כמה כדרך להביע את עצמם ולהתבלט מהקהל.

שימוש בפירסינג לגוף בגיל ההתבגרות

פירסינג בגוף הוא תרגול של פירסינג של חלק מגוף האדם כמו אוזניים, נחיריים, שפתיים, טבור, לשון או איברי מין, בין היתר. בניקבים אלו, המומחה מחדיר טבעות, עגילים או פותחני אוזניים. אנשים משתמשים בהם כאמצעי ביטוי, או פשוט כדי למשוך תשומת לב.

התרגול של פירסינג של חלקים שונים בגופנו הוא תרגול עתיק יומין. בהתאם לתרבות, התרגול היה מסיבות אסתטיות או דתיות. כיום, במדינות מסוימות הורים מחוררים לעתים קרובות את אוזני התינוקות שלהם כדי להבדיל אותם מהמין הגברי.

בשנות ההתבגרות שלהם, כפי שאמרנו, צעירים רבים מקבלים פירסינג כדי להבדיל את עצמם מהסובבים אותם. הם גם עושים את זה כדי להתקבל בקבוצה כלשהי. אחרים עושים זאת פשוט כדי להתנסות בגוף שלהם, ואפילו כדי לאמץ את הכאב כדי להרגיש טוב יותר עם עצמם.

בחברות רבות נטייה זו מזוהה. יש אנשים הרואים בגוף האדם מקדש, ושאין לשנות אותו בשום צורה. בנוסף לכך, אנשים רבים מקשרים פירסינג בגוף עם פושעים ואנשים בעלי אופי מפוקפק. לכן הורים רבים לא מאפשרים לילדיהם ללדת.

מה עליך לעשות אם המתבגר שלך רוצה פירסינג?

כהורים, עלינו לדבר באופן קבוע יחד על היתרונות והחסרונות של כל הדברים שילדינו רוצים לעשות. לגבי פירסינג בגוף, שלב חשוב אחד יהיה לעשות קצת מחקר כדי לברר את הסיכונים הכרוכים בכך, וכיצד עלינו לטפל בפצעים.

בעזרת המידע הזה נוכל להסביר להם הכל בפירוט. בנוסף לזה, זה יעזור לך לפקח על האביזר אם ניתן להם אישור לקבל אותו.

לפני שמאפשרים או אוסרים את השימוש בפירסינג בגיל ההתבגרות, עלינו לעשות מחקר על הסיכונים.

אנשים רבים מקשרים פירסינג בגוף עם פושעים ואנשים בעלי אופי מפוקפק
בנוסף לכך, אנשים רבים מקשרים פירסינג בגוף עם פושעים ואנשים בעלי אופי מפוקפק.

מצד שני, למרות הפופולריות שלהם, מקומות רבים עדיין אוסרים על שימוש בפירסינג. בגלל זה, עלינו לדבר עם ילדינו על הקשיים שעלולים להיות להם במקומות מסוימים אם הם יחליטו לקבל אחד.

תקשורת בין הורים לילדים היא חיונית, במיוחד כאשר בוחנים באיזה חלק בגוף הם רוצים את הפירסינג, וגם את גודל הפירסינג. אנחנו יכולים גם להבהיר שהם יכולים לקבל אחד כל עוד הם עומדים בדרישות מסוימות, כמו קבלת ציונים טובים והתנהגות טובה.

סיכונים בעת פירסינג

כל דבר שאנו עושים לגופנו, פשוט ככל שיהיה, כרוך בסיכונים מסוימים. הנה כמה מהסיכונים עם פירסינג אצל בני נוער:

זיהומים

אחד הסיכונים הנפוצים ביותר בעת שימוש בפירסינג הוא זיהום חיידקי. לכן חשוב מאוד להקפיד על היכן יש להם את הפירסינג, וגם נהלים לטיפול באזור החור לאחר ביצועו.

המצב האידיאלי הוא למצוא מוסד שיש לו מומחים בתחום, סטנדרטים גבוהים של היגיינה, ורצוי מישהו שהומלץ לכם עליו.

סיבוכים רפואיים נוספים שעלולים להתרחש הם אלרגיות, פצעים, דימום וקריעה של העור. כדי למנוע זאת, עלינו לדעת בוודאות מאיזו מתכת עשוי הפירסינג הנבחר, על מנת לקבוע אם הוא עומד להיות מסוכן או לא. רובם עשויים מפלדת אל חלד כירורגית, זהב מלא 14 או 18 קראט, טיטניום או פלטינה.

בגיל ההתבגרות, צעירים חווים מספר שינויים – בגוף, ברגשות וגם מבחינה חברתית. בגלל זה, הגיוני שהם ירצו לחוות דברים חדשים ולהיות אופנתיים.

צלקות גרועות

פירסינג בדרך כלל מחלים במהירות. עם זאת, במקומות לחים מאוד, כמו הפה, סביר שייקח יותר זמן להחלים. במקרים אלה, הנער יכול לעיתים קרובות לחוות אלרגיות בפה, ונזק לשיניים ולחניכיים.

דחייה של פירסינג

עלולה להתרחש גם תגובה דלקתית חמורה, וזו תחייב את הסרת הפירסינג. לאחר מכן זה יכול להשאיר צלקת גדולה, שעלולה לקלקל את תדמיתו של הצעיר.

פירסינג והיגיינה

  • עליך תמיד לשטוף ידיים עם הרבה מים וסבון לפני הטיפול בפירסינג
  • היזהר מאוד לא להתחבר לבגדים שלך
  • המצעים צריכים להיות נקיים ורצוי מכותנה
  • אם הפירסינג נמצא בפה, יש להשתמש במי פה אנטיבקטריאלי לאחר כל ארוחה

פירסינג בגיל ההתבגרות נפוצים מאוד מכיוון שהם מייצגים צורה של ביטוי גוף אמנותי. בני הנוער חווים כאב, מהול בסיפוק ובקבלה תרבותית.

אם אחד מהילדים שלנו רוצה לעשות פירסינג, אז במקום לאסור עליו מיד לעשות פירסינג, כדאי שנודיע לו על כל המידע הרלוונטי וניתן להם הדרכה בנושא. כך הם יוכלו להבין שלהחלטות שהם מקבלים לגבי גופם יש סיכונים והשלכות מסוימות.

פופולריים