5 סימנים של מרד בגיל העשרה וכיצד להגיב

הכרת הסימנים של מרד בני נוער וכיצד להגיב אליהם תעזור לך לעבור את השלב הזה
הכרת הסימנים של מרד בני נוער וכיצד להגיב אליהם תעזור לך לעבור את השלב הזה.
גיל ההתבגרות הוא לא רק תקופה קשה לצעירים. זה גם מציג מספר אתגרים למבוגרים. הכרת הסימנים של מרד בני נוער וכיצד להגיב אליהם תעזור לך לעבור את השלב הזה.
רוב ההורים חווים את כניסת ילדם לגיל ההתבגרות בצורה מאוד פתאומית. זה נכון למרות שאנחנו כמובן יודעים שהילדים שלנו מתבגרים. כאשר ילדינו מראים את הסימנים הראשונים של מרד בגיל העשרה, לעתים קרובות אנו מבלבלים אותם, או מתגעגעים אליהם לחלוטין.

סימנים אלה לא תמיד מופיעים כאתגרים ישירים לסמכותנו. במקום זאת הם עשויים להתחיל להופיע בצורה עדינה יותר כתוצאה משינויים רגשיים. גורמים משפיעים נוספים כוללים חיפוש אחר עצמאות ושינויים פסיכולוגיים ופיזיים אופייניים באופן כללי.

ראוי לציין שהגעת גיל ההתבגרות אינה זהה עבור כולם. עבור ילדים מסוימים, זה יכול להופיע בסביבות גיל 8 או 9 שנים. עבור אחרים, תחילתו של תהליך התבגרות זה מגיעה בהמשך - גם לאחר גיל 13. גיל ההתבגרות הוא תחילתן של מספר טרנספורמציות: פיזיות, הורמונליות ופסיכולוגיות. השלב נמשך עד גיל 19, לפחות.

היום נתאר 5 סימנים של מרד בני נוער. המידע יעזור לך לזהות אם ילדך נכנס לשלב זה, וגם כיצד עליך להגיב.

5 סימנים של מרד בגיל העשרה

כפי שהזכרנו לעיל, הסימנים של מרד בגיל העשרה לא תמיד מופיעים בצורה של התנהגות מתריסה ברורה. במקום זאת, הסימנים עשויים להופיע באופן דיסקרטי יותר כחלק מתהליך שמוביל לאוטונומיה ובניית אישיות בוגרת.

הנה כמה מהסימנים של מרד בני נוער שאתה יכול לחפש:

1. הילד שלך רוצה להיות לבד

זהו אחד הסימנים האופייניים ביותר למרד אצל מתבגרים ומגיע מצורך בפרטיות. זהו היבט שהופך חשוב במיוחד בשלב זה של החיים.

הורים רבים טועים בהתנהגות זו כסימן לבעיה כלשהי בחיי ילדם. כמובן, זה אף פעם לא רעיון רע לוודא שהכל בסדר ושהילד שלך לא סובל מכל סוג של דיכאון. סביר להניח שהדבר הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות כאשר התנהגות זו הופכת להרגל הוא לתת להם את המרחב שהם צריכים.

כמובן שצריך לשמור על איזון. אם הזמן לבדו של ילדכם מרחיק אותו מחברים או משפיע על הציונים או הרגלי האכילה שלו, ייתכן שיש סיבה לדאגה. במקרה זה, ההתנהגות עשויה להצביע על כך שילדך דורש קצת יותר מהמעורבות שלך.

2. שינויים פתאומיים במצב הרוח

זהו גם עוד סימן נפוץ מאוד למרד בגיל העשרה. שינויים במצב הרוח הם תוצאה של שינויים הורמונליים שהופכים את המתבגרים לרגישים יותר מבחינה רגשית.

במובן זה, העשרה שלך עשוי להגיב באדישות לגילויי החיבה שלך. או שהיא עלולה להגיב בכעס מול בדיחה תמימה. מתבגרים יכולים להיות מוטרדים מאוד מבעיות לכאורה חסרות משמעות כמו פצעון.

הנה כמה מהסימנים של מרד בגיל העשרה שאתה יכול לחפש
הנה כמה מהסימנים של מרד בגיל העשרה שאתה יכול לחפש.

חשוב לטפל במצבים אלו בצורה שתאפשר לנו לחנך את עמדותיו של ילדנו. עם זאת, זה לא אומר להיות מתירנים לגבי העבירות של ילדינו. אנחנו צריכים לשמור על התפקיד הסמכותי שלנו בתוך הבית.

"גיל ההתבגרות הוא אישור החברה לשילוב בגרות פיזית עם חוסר אחריות פסיכולוגית"
-טרי אפטר-

3. אובדן תקשורתי יחסי

ילדים רבים נשארים קשורים מאוד להוריהם עד לבוא גיל ההתבגרות. פתאום ההורים עשויים לתהות מדוע ילדיהם כבר לא מספרים להם על היום שלהם בבית הספר. במקביל, הם עשויים לפתח חברויות חדשות שאיננו יודעים עליהן.

העובדה שילדינו המתבגרים פחות מעוניינים לדבר איתנו היא נורמלית לחלוטין, וכך גם היווצרות חברויות חדשות. הורים רבים עשויים לחוש צביטה של קנאה או נטישה לנוכח השינוי הזה. עם זאת, זהו חלק בריא בהתפתחות הרגשית של הילד שיאפשר לו ליצור את הזהות שלו.

כמובן, בני נוער רגישים יותר לבעיות חברתיות מגוונות במהלך גיל ההתבגרות. אלה כוללים, בין היתר, שימוש בסמים, עבריינות והריון לא מתוכנן. אם אתה חושד באחת מהבעיות הללו, עליך להיות מעורב כדי להסיר את ההשפעה של השפעות שליליות .

4. מבוכה לגבי נוכחות הורית

זה אולי המאפיין של מרד בני נוער שהכי משפיע עלינו כהורים, ושאנחנו הכי פחות מבינים. בשלב זה, מתבגרים נמצאים בעיצומו של חיפוש אחר עצמאות וזהות כמבוגרים בוגרים. משמעות הדבר היא להשאיר מאחור התנהגויות ילדותיות והתקשרות להוריהם.

הילדים המתבגרים שלנו יציגו לעתים קרובות סוג של דחייה כלפי הנוכחות שלנו כשהם עם חבריהם.

משהו שאנחנו צריכים להבין הוא שזה לא אומר שהילדים שלנו הפסיקו לדאוג לנו. זה לא מרמז על חוסר כבוד או שילדינו שונאים אותנו פתאום. במקום זאת, זו השתקפות של סוג של חוסר ביטחון. זה גורם להם להרגיש יותר אי נוחות סביבנו כי הם לא יכולים להעמיד פנים על רמה מסוימת של בגרות.

5. אמירת "לא"

סימן זה הוא אינדיקציה מאוד אופיינית לבואו של גיל ההתבגרות, כמו גם סימן ראשון למרד בגיל העשרה. הילדים שלנו הופכים עצמאיים יותר בכל ההחלטות שלהם. זה בא לידי ביטוי במספר אופנים.

לדוגמה, אולי ילדכם נהג ללוות אתכם למפגשים משפחתיים ללא מחאה. אולם כעת, נראה שהוא או היא אינם ששים להשתתף בפעילויות שנראות משעממות, מייגעות או אינפנטיליות.

זה בסדר לתת לילדך להראות חלק מהזריקות. מה שחשוב זה שתהיה הגיוני. אם המתבגר שלך לא רוצה לאכול משהו, אתה לא צריך להכריח אותו או אותה כמו פעם.

עם זאת, ישנם מקרים שבהם תצטרך להיות איתן בסמכותך ולהציב גבולות. לדוגמה, ילדכם לא יכול להפסיק ללכת לבית הספר רק בגלל שהוא או היא חושבים שזה משעמם.

פופולריים