הבנת התנהגות אימפולסיבית של ילדים

להלן נדבר על התנהגות אימפולסיבית של ילדים וכיצד נוכל לעזור לילדינו להשיג שליטה עצמית
להלן נדבר על התנהגות אימפולסיבית של ילדים וכיצד נוכל לעזור לילדינו להשיג שליטה עצמית.
ילדים רבים פועלים מבלי לחשוב על ההשלכות של מעשיהם מסיבות שונות. לכן חשוב להיות מודעים להתנהגות האימפולסיבית של ילדינו כדי לעזור להם.

רוב הילדים עושים או אומרים דברים מבלי לחשוב על ההשלכות של מעשיהם. בטעות, לעתים קרובות אנו תופסים ילדים אימפולסיביים כמפונקים, רשלניים או גסים. להלן נדבר על התנהגות אימפולסיבית של ילדים וכיצד נוכל לעזור לילדינו להשיג שליטה עצמית.

ילדים לפעמים מתקשים מאוד לעצור את דעתם. הם מפריעים לך בזמן שאתה מדבר עם מישהו והם לוקחים דברים בלי לבקש רשות. הם עלולים אפילו להעמיד את עצמם בסכנה, למשל על ידי חציית רחוב מבלי לחפש לרדוף אחרי כדור וכו'.

ילדים אימפולסיביים פועלים לעתים קרובות לפני שהם יכולים לעצור את עצמם. כתוצאה מכך, כהורים, אנו תוהים מדוע הם פועלים כך – אם זה חוסר בגרות, פזיזות וכדומה – וכיצד נוכל לעזור להם.

איך נראית התנהגות אימפולסיבית אצל ילדים?

כשילד אימפולסיבי, מדי פעם, אנחנו עלולים לחשוב שזה משהו שכיח אצל הקטנים. עם זאת, התפיסה משתנה אם אנו צופים בהתנהגויות אימפולסיביות על בסיס תכוף. הסיבה לכך היא שאנו שמים לב שהם עשויים להתקשות לשלוט בעצמם.

לא לכל הילדים יש את אותן התנהגויות אימפולסיביות. התנהגויות אלו באות לידי ביטוי באופן שונה אצל כל ילד, ויתרה מכך, עשויות להשתנות ככל שהוא מתבגר. חלק מההתנהגויות שאנו יכולים לראות הן:

 • לקחת דברים מאנשים אחרים.
 • חוסר יכולת לחכות לתורם בשיחות או במשחקים.
 • לעשות דברים לא הולמים כדי למשוך תשומת לב.
 • מתקשה לעקוב אחר כללים בעקביות.
 • להיות תוקפני עם ילדים אחרים - לנשוך, לבעוט או להכות אותם.
 • תמיד רוצה להיות ראשון.
 • לא מבינים שהמילים וההתנהגויות שלהם יכולים להשפיע על אחרים.
 • תגובת יתר לטעויות, ביקורת ותסכול.
 • לא מבינים שלמעשיהם יש השלכות.

התנהגות אימפולסיבית של ילדים יכולה לגרום להם להיראות צעירים יותר ממה שהם. S0, ייתכן שתראה התנהגויות אצל ילד בן 10 הדומות לאלו של ילד בן 6. זה בגלל שהשליטה העצמית שלהם לא הבשילה.

מה יכול לגרום להתנהגות אימפולסיבית של ילדים?

ישנן מספר סיבות לכך שילד עשוי להיות אימפולסיבי. בואו נסתכל על כמה מהסיבות שעשויות להיות אחראיות לאימפולסיביות כזו.

חוסר בגרות

ילדים מתנהגים כך מכיוון שהם מתבגרים מאוחר יותר מילדים אחרים בגילם. כתוצאה מכך, הדבר מעכב את התפתחותם של היכולת לעצור ולחשוב לפני שהם פועלים.

מתח, תסכול וחוסר שינה

מה יכול לגרום להתנהגות אימפולסיבית של ילדים
מה יכול לגרום להתנהגות אימפולסיבית של ילדים?

אם לילדים יש בעיות בבית הספר או במשפחה, אימפולסיביות יכולה להיות דרך לשחרר את המתח הזה. אסור לשכוח שילדים לא יודעים להביע את רגשותיהם כפי שמבוגרים יודעים. לכן, הם משחררים את המתח הזה באמצעות התנהגויות אימפולסיביות.

ילדים עם ADHD, אחד הגורמים להתנהגות אימפולסיבית

לילדים עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD) יש קשיים, במיוחד בשליטה ברגשות עזים מסוימים, כגון כעס. כתוצאה מחוסר היכולת לווסת את רגשותיהם, ילדים עשויים גם להתקשות לשלוט בהתנהגותם.

פוביות והפרעות מצב רוח

חלק מהפרעות מצב הרוח יכולות להיות גם הסיבה מאחורי התנהגויות אימפולסיביות אצל ילדים. בלי קשר לסיבה שלילד שלנו יש סוג כזה של התנהגות, חשוב שנתמוך בו, ונעזור לו להשתפר ולצבור יותר ביטחון עצמי. זה יעזור להם להרגיש בוגרים יותר ובעלי הערכה עצמית גבוהה יותר.

כיצד נוכל לעזור לילדינו אם הם אימפולסיביים?

כדי לעזור לילדים שלנו, הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא להתבונן כיצד הם מתנהגים בבית. זה ייתן לנו מושג למה יש להם קושי כל כך לשלוט בעצמם.

חשוב שנזהה את הסיבה להתנהגויות אימפולסיביות אלו כדי להשתמש בכלים המתאימים כדי לטפל בהן. אם הבעיה היא תסכול, נוכל להשתמש ביומן תסכול כדי לצפות בדפוסים לאורך זמן. זה יעזור לכם לדון בנושא בבית הספר ועם אנשי מקצוע כדי שביחד תוכלו למצוא את הפתרון.

אם אתה חושב או יודע שהסיבה היא שלילד שלך יש הפרעת קשב וריכוז, אז עדיף לבקש הערכה בבית הספר. זה יעזור לך להדריך את ילדך לאן שהוא צריך לכוון את מאמציו למצוא פתרון. ובכל זאת, ישנן כמה אסטרטגיות שאתה יכול להשתמש בהן ללא קשר לסיבה מאחורי ההתנהגות האימפולסיבית של הילד הקטן שלך, כגון:

 • טכניקות לשיפור השליטה העצמית .
 • הגיבו באמפתיה כאשר ילדכם מתוסכל.
 • תרגל מיומנויות שליטה בדחפים.

פעמים רבות, ילדים מבינים שההתנהגויות שלהם עלולות להוות בעיה, וזה משפיע עליהם. מסיבה זו, חשוב שנודיע להם שהם לא היחידים שמתקשים ושעם תרגול הם יפתחו שליטה עצמית טובה יותר. לעולם אל תשכח לחגוג את ההישגים שלהם כשהם משיגים שליטה על עצמם.

בסופו של דבר, כפי שראית, התנהגות אימפולסיבית של ילדים יכולה לנבוע מכמה סיבות והסיבות לעיל הן רק דוגמאות בודדות. כל ילד הוא יחיד ומיוחד. פשוט על ידי תרגול מיומנויות שליטה עצמית, ההתנהגות האימפולסיבית של ילדכם תפחת בהדרגה.

כהורים, אנחנו המדריכים והמודלים לחיקוי של ילדינו. לכן, תמיד הפגינו אמפתיה וחגגו כל אחת מהצלחותיהן. פעולה זו תחזק את ההערכה העצמית שלהם.

פופולריים