החלמה לאחר לידה: מדוע לנשים רבות קשה

החלמה לאחר לידה
החלמה לאחר לידה, או לידה, היא משהו מעבר לתקופת ההסתגרות שגוף האישה צריך כדי לחזור לקדמותו.

החלמה לאחר לידה, או לידה, היא משהו מעבר לתקופה של הסתגרות שגוף האישה צריך כדי לחזור לקדמותו. זוהי גם תקופת הסתגלות, המאופיינת לרוב ברגשות מכריעים הגולשים אל דמעות.

שיהיה ברור, אנחנו לא מדברים על מקרים של דיכאון לאחר לידה; רק החלמה רגילה לאחר לידה.

מלכתחילה, אמהות רבות עוברות הליכים בלתי צפויים במהלך הלידה (כגון ניתוח קיסרי).

יש פצעים פיזיים שצריכים להחלים. הגוף שלך חבול, הבטן שלך עדיין נפוחה. אתה מתמודד עכשיו עם קבוצה חדשה של פחדים, כשהיצור העדין והשביר הזה תלוי בך לחלוטין.

התקופה שלאחר הלידה אינה קלה. כל אישה תעבור את זה בדרך הטובה והבריאה ביותר עבורה. השבועות הראשונים האלה הם זמן לחזור למגע עם הגוף שלך ולהתחבר לתינוק שלך. עם זאת, הרגשות שלך עשויים לעלות ולרדת, והסביבה שלך לא תמיד תהיה לצדך.

התאוששות פיזית ורגשית

יש כל כך הרבה להכין לפני שילד נולד. אמא ואבא יתכננו איך ייראה החדר שלהם, מי יהיה אחראי על מה ואיך הם יגדלו את חבר המשפחה החדש הזה.

בין הפרויקטים ארוכי הטווח הללו, לעתים רחוקות אנו חושבים על האתגרים הדוחקים יותר לטווח הקצר. החלמה לאחר לידה היא אחת מהן.

קיבלת את פני ילדך לעולם, ועכשיו הגיע הזמן להתמודד עם המציאות של גוף ששוב ריק. גוף שנפגע, ודמות שאולי לא תזהו.

בואו נסתכל מקרוב.

ההחלמה שלך לאחר הלידה עשויה להיות שונה משלי

ייתכן שהחברה הכי טובה שלך עברה לידת חלום, אחת מאלה שבהן התינוק כמעט קופץ החוצה ללא סיוע. איפה הכל הולך לפי התוכנית, ויש הרבה זמן למגע עור לעור עם הרך הנולד.

עם זאת, לידות אחרות הן ההפך הגמור. התינוק מגיע מוקדם, יש צורך בניתוח קיסרי, יחד עם מספר שבועות באינקובטור. אף אחד לא מוכן לזה. ובמקרים אלו, התקופה שלאחר הלידה יכולה להיות רגישה ואף טראומטית.

כל אישה חווה את הלידה בצורה שונה. למרות זאת, לעתים קרובות אנו מופתעים לראות כמה מהר מפורסמים מקבלים את הגזרה שלהם בחזרה.

ההחלמה לאחר הלידה תסתיים בקרוב
ההחלמה לאחר הלידה תסתיים בקרוב, אבל זו רק ההתחלה עבורך.

אנו רואים תמונות ברשתות החברתיות של אמהות טריות משוויצות בבטן כמעט שטוחה. והנה אנחנו, נראים כמעט כאילו היינו עדיין בשליש השלישי.

התאוששות לאחר לידה היא תקופה של טלטלות הורמונליות

אתה משתוקק לרגיעה, אבל הגוף שלך עדיין משתנה. זה כואב, כמובן. אתה רוצה להירגע, אבל אתה מודאג יותר אם התינוק שלך אוכל, ישן, נושם, משתין, זז, או אם יש לו קוליק.

וכאילו זה לא מספיק, ההורמונים שלך עוברים מהפך אדיר.

  • בימים שלאחר הלידה, רמות האסטרוגנים והפרוגסטרון יורדות. עם זאת, אל תדאג, הם יחזרו למצב נורמלי ברגע שמחזור הביוץ שלך יחזור.
  • במקביל, רמות הפרולקטין עולות. יש לזה תפקיד בסיסי: קידום ייצור חלב ויצירת אוקסיטוצין. להורמון הזה, אותו אחד שמפעיל את הצירים שלך במהלך הצירים, יש כעת מטרה שונה מאוד. הודות לפרולקטין, הרחם שלך מתכווץ. זה עוזר לרפא את הפצע שהותירה השליה שלך כשהיא התנתקה, ולמנוע דימום.

שלבי ההחלמה לאחר לידה

כולנו יודעים שהתקופה שלאחר הלידה היא תקופה של החלמה לאחר הלידה, ושזה שונה אצל כל אחת. עם זאת, ישנם שלבים שהם פחות או יותר קבועים.

  • לידה מיידית: 24 השעות הראשונות לאחר לידת התינוק.
  • לידה מוקדמת או באמצע: בין יומיים ל-7 ימים לאחר הלידה. במהלך הזמן הזה, איברי המין מתחילים לחזור לקדמותם. לוצ'יה מופיעה וחלב אם נכנס.
  • לידה מאוחרת: מהיום ה-11 עד ה-40 או ה-45 לאחר לידת התינוק. בשלב זה הרחם סיים להתכווץ, והמחזור עשוי לחזור אם האם אינה מניקה.

עם זאת, במדינות מסוימות, כמו קנדה, מומחים מדברים על לידה ממושכת, שיכולה להימשך עד 8 או 12 חודשים. אחרי הכל, גופן של נשים ורגשותיהן זקוקים לפעמים למספר חודשים כדי לחזור לשגרה.

החלמה לאחר לידה וזכותך לבטא את רגשותיך

זה לא רק הורמונים. לא הכל כימי. אתם עומדים בפני מציאות חדשה, שזה עתה פגעה בך קשות. למרות שאתה עייף וחסר שינה, משהו בך דוחף אותך להיות ערני ומודע בכל עת. אלו תחושות לא ידועות, מוזרות אך גם מנחמות.

את אמא, וזה גם מרגש וגם מפחיד. "האם אני עושה את זה נכון?" השאלה הזו צצה במוחכם שוב ושוב, אבל אתה מניח אותה בצד כשאתה מחזיק את ילדך בזרועותיך.

הגוף שלך פצוע, אתה לובש רפידות ענק, בגדים רפויים, אתה לא נראה במיטבך.

אולי אתה תוהה אם אי פעם תהיה כמו קודם. אלו ספקות שבאים והולכים. מדי פעם אולי תצטרך לשחרר הכל ולבכות. אז מה?

אתה מאושר, עם החיים החדשים האלה בזרועותיך. ההחלמה לאחר הלידה תסתיים בקרוב, אבל זו רק ההתחלה עבורך.

פופולריים