מהי תסמונת תת-ספיגה בילדים?

תסמונת תת ספיגה בילדים עלולה להיות בעיה רצינית אם לא מוצאים את הסיבה ומטפלים בה בזמן
לסיכום, תסמונת תת ספיגה בילדים עלולה להיות בעיה רצינית אם לא מוצאים את הסיבה ומטפלים בה בזמן.
תסמונת לקוי ספיגה בילדים יכולה להיות מקור לבעיות חמורות. חשוב לטפל במצב זה בהקדם האפשרי כדי למנוע את החמרתו. הכל מתחיל בבדיקות אצל הרופא.

רופאים מתחילים לחשוד בתסמונת ספיגה כשדופן המעי אינו לוכד חומרים מזינים במהלך העיכול. תסמונת לקוי ספיגה בילדים עלולה לגרום לשלשול כרוני, אנמיה, תת תזונה, טפילי מעיים או צליאק, בין היתר.

כדי להבין את הגורמים לתסמונת תת-ספיגה, הרופאים יזדקקו למידע על היסטוריה רפואית וכירורגית. זה יכול להיגרם ממחלה בדופן המעי, בעיות קודמות איתה או בעיה גדולה.

בכל מקרה, ילדכם צריך לעשות בדיקות כדי לנתח את המצב כדי לקבל אבחנה טובה. לאחר מכן, נראה לך כמה קווים מנחים שכדאי לעקוב אחריהם.

מאפייני תהליך העיכול

תהליך העיכול אחראי על הפיכת חומרים מזינים מהמזון לחלקיקים קטנים. הם נכנסים לזרם הדם דרך דפנות המעיים. משם, כל תא בגוף שלך מקבל את מה שהוא צריך כדי לתפקד כראוי.

עבור ילדים עם תסמונת תת-ספיגה, חומרים מזינים אלה יוצאים עם הצואה שלהם.

בעוד וירוסים יכולים גם לגרום לשלשולים ולא לספוג חומרים מזינים כראוי, לתסמונת תת-ספיגה יש סיבות אחרות. לכן, אם לילדך יש שלשול ממושך, עליך לפנות לרופא הילדים בהקדם האפשרי.

תסמינים של תסמונת תת-ספיגה בילדים

ישנם שני סימנים ברורים: כאבי בטן וצואה נזלת ורכה עם ריח חזק. אם לא יטופל כראוי, ילדכם יהיה נוטה לזיהומים, שברים ועור חלש.

למעשה, זה נכון גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. בין היתר, זה בגלל שהגוף שלו לא יוכל להגן על עצמו טוב.

תסמונת לקוי ספיגה אצל ילדים גורמת גם לשינויים במצב הרוח. זה מובן כי הם מרגישים כל הזמן לא בנוח. ילדים גם מרגישים עצבניים, חסרי מנוחה ונמנום.

בנוסף, התסמינים החמורים הללו אינם מתחילים לאחר יומיים או שלושה בלבד. מחקרים קליניים הראו שבעיות חמורות מתרחשות לאחר שבוע או 10 ימים אם הצואה עדיין רכה ועדיין יש כאבי בטן.

אבחון וטיפול בתסמונת תת-ספיגה בילדים

מה יכולות להיות התוצאות של תסמונת תת-ספיגה בילדים
מה יכולות להיות התוצאות של תסמונת תת-ספיגה בילדים?

מציאת הגורמים לתסמונת תת-ספיגה היא תהליך מייגע מאוד הן להורים והן לילדים. לפעמים, ילדך עשוי להזדקק לביופסיית מעיים כדי לבדוק מחלות.

בנוסף, ניתן לאשר נגעי מעיים מחיידקים מבלי להבין את הסיבות. בכל מקרה, הדבר הראשון שרופא הילדים יבקש הוא תרבית צואה. הם יחפשו שומנים בדגימה.

מבחנים שונים

בדיקה אפשרית נוספת היא בדיקת השילינג, המתמקדת בתת ספיגה של ויטמין B12, או בדיקת הנשיפה. זה האחרון קובע אם לילד יש אי סבילות לחלב (לקטוז).

הרופא שלך ימשיך בביצוע בדיקות עד שימצא את הסיבה. לדוגמה, בדיקת הזיעה קובעת אם לילד יש סיסטיק פיברוזיס. זה אומר שיש מחסור באנזימים שחשובים לעיכול.

במקרים חמורים, ילדים צריכים להתאשפז כדי לברר מה גורם לזה. כל עוד אינך יודע מה הסיבה, עליך להקפיד על דיאטה קפדנית של ילדך.

עם זאת, רופא הילדים שלך צריך להגיד לך אם להפסיק לאכול מוצרי חלב או לא. הוא גם יגיד לך מה ילדך עשוי לאכול כדי להימנע מהחמרת המצב.

טיפול יעיל

כאשר רופא הילדים קובע למה מגיבה תת הספיגה, הוא יכול לרשום טיפול.

מה יכולות להיות התוצאות של תסמונת תת-ספיגה בילדים? הפשוטה ביותר תהיה חיידקים בדפנות המעי. אתה יכול לטפל בזה עם אנטיביוטיקה. תראה תוצאות תוך מספר ימים.

סיבה וטיפול אפשריים נוספים לתסמונת זו הוא מעי פעיל מדי.

עם בעיה זו, רופא הילדים שלך ירשום תרופות הנוגדות פעילות מוגזמת של המעיים. לכן, למזון יש זמן לעבד והגוף יכול לספוג חומרים מזינים.

לסיכום, תסמונת תת-ספיגה בילדים עלולה להיות בעיה רצינית אם לא מוצאים את הסיבה ומטפלים בה בזמן. עבור אלה עם מצב זה שאינם יודעים את הסיבה, הדרך הטובה ביותר לפעול היא על ידי אכילת מזונות שקל לספוג.

פופולריים