Vulvovaginitis אצל בנות: מה שאתה צריך לדעת

נספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על דלקת וולבווגיניטיס אצל בנות
לכן, היום, נספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על דלקת וולבווגיניטיס אצל בנות.
Vulvovaginitis אצל בנות הוא גירוי של איברי המין החיצוניים. זו פתולוגיה נפוצה אך שפירה. אנחנו נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת.

Vulvovaginitis היא דלקת של איברי המין החיצוניים אצל בנות. במיוחד בין גיל שלוש לשש, זוהי מחלה מאוד תכופה ומעצבנת. ישנם אמצעים מסוימים שאנו יכולים לנקוט כדי למנוע את הופעתו. לכן, היום, נספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על דלקת וולבווגיניטיס אצל בנות.

מהי דלקת וולבווגיניטיס אצל בנות?

Vulvovaginitis היא דלקת של איברי המין החיצוניים אצל בנות. אלה, כפי שהשם מרמז, הם הפות והנרתיק. לכן, vulvovaginitis היא הדלקת המשולבת של שני חלקים אלה. זוהי מחלה שפירה שכיחה מאוד בילדים. בדרך כלל, מדובר במקרים קלים שנפתרים ללא השפעות ארוכות טווח.

ברוב המקרים, הסיבה לדלקת זו אינה ספציפית. שילוב של מספר גורמים יחד אחראי להופעת מחלה זו. לעובדה ששכיחותו גבוהה יותר בין גיל שלוש לשש שנים יש גם הסבר אנטומי ופיזיולוגי.

מה הסיבה?

כפי שכבר הזכרנו, ברוב המקרים, הקמת סיבה אחת אינה אפשרית. זה השילוב של כמה גורמים שבסופו של דבר מייצרים את הגירוי הזה. חלק מאלה הם:

התפתחות לקויה

בגיל זה, השפתיים הגדולות של בנות עדיין לא מפותחות. בנוסף, אין שיער על הפות. שניהם גורמי הגנה מפני חומרים מגרים וחיידקים בפות ובנרתיק. לכן, היעדרם הופך את איברי המין החיצוניים לחשופים יותר.

רמות הורמונים נמוכות

אסטרוגנים, אחד מהורמוני המין הנשיים העיקריים, נמצאים ברמות נמוכות מאוד בגיל זה. אחד מתפקידיו של האסטרוגן הוא לשמור על חומציות ה-pH של הפות והנרתיק, מה שיגן מפני התקפה של מיקרואורגניזמים רבים. עם רמות נמוכות כל כך של הורמון זה, ה-pH של איברי המין הוא בסיסי יותר, מה שהופך אותם לרגישים יותר.

היגיינה לא מספקת

תקופה זו עולה בקנה אחד עם תחילת אימוני השירותים של הבנות. לעתים קרובות, ילדות קטנות עדיין לא יודעות כיצד לנקות את עצמן כראוי לאחר שירותים.

לדוגמה, הם עשויים לנגב מאחור לחזית, ולהביא איתם חיידקים מפי הטבעת. היגיינה לא מספקת או לא נכונה זו מקלה על מיקרואורגניזמים מהצואה להגיע אל הפות והנרתיק.

בגדים וחומרים מגרים אחרים

Vulvovaginitis אצל בנות הוא גירוי של איברי המין החיצוניים
Vulvovaginitis אצל בנות הוא גירוי של איברי המין החיצוניים.

לפעמים תחתונים של ילדה לא מתאימים. ייתכן שהסיבה לכך היא ההתאמה ההדוקה או הרכב הבדים. בנוסף, פעמים רבות אנו משתמשים בסבונים וחומרים נוספים להיגיינה, כמו מגבונים, שיכולים גם לשנות את ה-ph ואת ההגנה הטבעית של העור.

לכן, אנו עומדים בפני מצב בו איברי המין רגישים יותר לגירוי, ובנוסף, לא היגיינה או שיטות מסוימות עוזרות לשפר זאת.

מהם התסמינים של דלקת וולבווגיניטיס?

התסמינים עשויים להשתנות מילדה אחת לאחרת ועשויים להופיע בעוצמות שונות בכל מקרה. כמה מהתסמינים הנפוצים ביותר הם:

  • אזור איברי המין עשוי להיראות מגורה. כלומר, הוא עשוי להיראות אדום ונפוח והילד עלול לחוות גירוד, צריבה או אי נוחות.
  • ייתכן שיש הפרשות נרתיקיות חריגות. בדרך כלל, בגילאים אלו, בתנאים רגילים, אין הפרשות מהנרתיק. בנוסף, הפרשה זו עשויה להיות אפורה או צהבהבה ובעלת ריח חזק.
  • לעיתים, לילדה יש גם אי נוחות או דימום מועט בעת מתן שתן.

כיצד אובחנה ונמנע דלקת וולבווגיניטיס אצל בנות

פעמים רבות יספיקו בדיקה גופנית ותסמיני הילדה כדי שהמומחה יקבע את האבחנה. עם זאת, במקרים אחרים, ייתכן שיהיה צורך בבדיקות נוספות. דוגמה עשויה להיות תרבית של הפרשות מהנרתיק כדי לקבוע אם הסיבה היא חיידק ספציפי.

האמצעים לטיפול ומניעת פתולוגיה זו זהים. בדרך כלל, עם אמצעים אלה, המצב ייעלם תוך מספר שבועות. כמה מהם הם:

  • הקפדה על היגיינה נכונה של האזור. כלומר, עם סבונים מתאימים וללמד את הילד לנקות מלפנים לאחור.
  • הימנע מלבישה של בגדים צמודים, כגון חותלות או ג'ינס צמודים באזור. בנוסף, התחתונים של הילדה צריכים להיות עשויים מכותנה.
  • הימנע מלהשאיר את האזור רטוב לאחר מקלחות או אמבטיות בחוף הים או בבריכות השחייה.

אולי יעניין אותך: דלקות בדרכי השתן אצל בנות

לגבי דלקת הפות, אתה צריך לדעת...

למרות שזה תכוף ומציק, דלקת וולבווגיניטיס היא מצב שפיר שבסופו של דבר ירפא. זה עלול לחזור מספר פעמים במהלך הילדות. מסיבה זו, חשוב לבצע תמיד את אמצעי ההיגיינה הנכונים.

כמו תמיד, כאשר מופיע סימפטום כלשהו, עלינו לפנות למומחה, שכן הוא יהיה אחראי לאשר את האבחנה ולקבוע סוג אחר של טיפול במידת הצורך.