הלחץ החברתי להפוך לאמא

הלחץ החברתי להפוך לאם
עם זאת, במאמר זה, אנו הולכים לדבר על לחץ חברתי חשוב ורלוונטי הרבה יותר: הלחץ החברתי להפוך לאם.
נשים רבות חשות סוג של לחץ חברתי להפוך לאם. זוהי תפיסה שגויה מכיוון שכל אישה צריכה להרגיש חופשיה לבחור את הזמן הנכון להפוך לאם. תמשיך לקרוא!

רוב הנשים הופכות לאמהות עקב לחץ מסוים, שנגזר מנורמות חברתיות. אנשים מאמינים שאם את אישה, את צריכה להתבגר, להתחתן ולהביא ילדים לעולם. למעשה, נשים רבות חוות את הלחץ החברתי להפוך לאם. במאמר זה, נדון בנושא זה עוד יותר.

אין ספק, נשים רבות צריכות לסבול שאלות והערות רבות כשהן מחליטות שאינן רוצות להביא ילדים לעולם. למרות שלעתים קרובות זה שימושי לקבל עצות ומידע מאנשים אחרים, לפעמים הלחץ עשוי להשפיע עליך יותר ממה שאתה חושב.

בדיוק כפי שהורים צריכים לומר לילדיהם שלחץ חברתי לא אמור להשפיע על מעשיהם, אמהות ואבות רבים צריכים לזכור זאת לעתים קרובות יותר.

לדוגמה, אם אתה במסיבה שבה כולם שותים הרבה אלכוהול, אתה יכול בקלות לשתות יותר משקאות ממה שאתה רגיל בבית. עם זאת, במאמר זה, אנו הולכים לדבר על לחץ חברתי חשוב ורלוונטי הרבה יותר: הלחץ החברתי להפוך לאם.

הלחץ בין חברים להפוך לאמא

בחברה של היום, נשים שלא בוחרות להביא ילדים לעולם מרגישות לרוב מבודדות ולא מובנות. נשים רבות נוקטות באינסטינקטים הטבעיים שלהן כדי לקבל את ההחלטה: הרצון הטבעי להתרבות ולטפח. עם זאת, יש נשים שלא רוצות להביא ילדים לעולם. אז למה יש לחץ חברתי לעשות זאת?

האמת היא שנשים רבות מרגישות מודרות כאשר חברותיהן נכנסות להריון. נשים אלו נפגשות עם קבוצות של אנשים אחרים בגילם ומרגישות לבד בקהל, כשהשיחה עוברת מחיתולים לאפשרויות מעונות יום.

לעומת זאת, חלק מהנשים פשוט לא נועדו לאמהות. העניין הוא שהנשים שיש להן ילדים בגלל לחץ חברתי מאמינות לרוב שהן יאהבו את ילדיהן רק בגלל שהן נשים. הם מאמינים שהן יהפכו לאמהות טובות ברגע שהתינוק ייוולד. עם זאת, אלו הן אותן אמהות שתמצאו בוהות בסמארטפונים שלהן, מתעלמות מהילד שלהן כשהם בוכים.

נשים רבות חשות סוג של לחץ חברתי להפוך לאם
נשים רבות חשות סוג של לחץ חברתי להפוך לאם.

כיום, אתה עדיין יכול למצוא ציפיות לא מציאותיות לחלוטין לאמהות. להלן, נשתף את הטיפים או העצות הטובות ביותר להתמודדות עם סוג זה של לחץ חברתי.

איך להתמודד עם לחץ חברתי להפוך לאמא

אולי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הלחץ החברתי להפוך לאם היא להכיר את עצמך ולהבין מדוע בחרת שלא להביא ילדים לעולם, מכיוון שתהיי מודעת לחלוטין לסיבות שלך.

רשימת הסיבות שלך יכולה לכלול דברים שהיית צריך להקריב אם היית הופך לאמא, מטרות החיים והתשוקות הכלליות שלך, ולמה אתה מקדיש את זמנך ומרצך. לעומת זאת, אם יש לך ילדים עקב נסיבות שאינן בשליטתך, התמקד בהיבטים החיוביים של המצב הזה.

כמו כן, אם אתם מוצאים את עצמכם במצב שבו אתם מרגישים לחוץ או נשפטים, טפלו בו כפי שאתם רואים לנכון. למעשה, אם אתה לא רוצה לדבר על החיים האישיים שלך, פשוט תגיד את זה.

מצד שני, אם אתה בוחר לדבר על הבחירות שלך בחיים, עשה זאת באסרטיביות. זכור שזה לא אומר לבקר, להפחיד או לשלוט באנשים אחרים. במקום זאת, הבע את רגשותיך בכנות בכבוד ובהבנה.

כאישה, יש לך מזל מספיק לחיות בחברה שבאמת מאפשרת לך לבחור. בהקשר זה, ככל שתהיה יותר מודעות למה בחרת באורח חיים מסוים, כך תרגיש פחות חוסר ודאות כשתתמודד עם הלחץ.

סיכום

לבסוף, עלינו להזכיר לכם שהלחץ החברתי להפוך לאם נובע מהשפעת הנורמות החברתיות. סטייה מההתנהגויות הרגילות של קבוצה חברתית זוכה תמיד לזעף. בכל מקרה, כאישה את לא צריכה להתמודד עם כל סוג של לחץ חברתי. אתה צריך להרגיש חופשי לקבל את ההחלטה שאתה מרגיש שהיא נכונה עבורך.

פופולריים