מתי התינוק שלי יהפוך לילד?

עם השינוי מתינוק לילד
עם השינוי מתינוק לילד, הקטן שלך יחווה מספר שינויים פיזיים והתנהגותיים.
עם השינוי מתינוק לילד, הקטן שלך יחווה מספר שינויים פיזיים והתנהגותיים. בשלב החדש הזה של חייהם, הם ישיגו הרבה דברים שישמחו אותך.

כמו כל אמא טובה, את מתעניינת בכל שלב בחיי ילדך. לכן בטח תשאלו את השאלה: מתי התינוק שלי יהפוך לילד? הנה כמה מהשינויים שחווים תינוקות במעבר הזה והגורמים שקובעים שהם הפכו סוף סוף לילדים.

כדאי לשים לב שהשינויים הללו מתינוק לילד אינם מתרחשים בן לילה. במציאות, זה תהליך שקשור יותר להתפתחות וללמידה מאשר לגיל הילד.

תהליך המעבר מתינוק לילד

בדרך כלל, לאחר יום ההולדת הראשון של הילדים, הם יתחילו לבצע פעילויות מסוימות בעצמם. זה יראה שהם כבר לא תינוק תלוי לחלוטין, אלא שהם עכשיו פעוט עם מידה מסוימת של אוטונומיה.

אם כי, כמובן, הם עדיין נשארים תלויים במידה רבה בהוריהם. כעת נבחן כמה מהגורמים ביתר פירוט.

הישגים הקובעים את המעבר מתינוק לילד

מיום היוולדו, התינוק שלך יתחיל ללמוד מיומנויות שונות. הם יראו צללים והשתקפויות ויזהו את הפנים והקול שלך. הם יתחילו לפטפט ולפלוט צלילים, ובסופו של דבר יאמרו "אמא" או "אבא" ומילים מוכרות אחרות.

בנוסף לכך, הם יחייכו כשהם שמחים, יפגינו כעס, ילמדו להגיד "כן" כשהם רוצים משהו ו"לא" כשלא.

עדות נוספת להתקדמותם במהלך התהליך הזה היא שהם יתחילו לחקות אנשים סביבם ולהיות חברותיים יותר. הם אפילו יוכלו לבקש ממך לשחק על ידי הצגת צעצוע. בסופו של דבר, הם יתחילו לזחול, לשבת ולעמוד.

מתחילים ללכת

תינוקות רבים מתחילים לעשות את צעדיהם הראשונים זמן קצר לפני שהם בני 12 חודשים. כשהם מתחילים ללכת ולהיות עצמאיים יותר אז אנחנו יכולים לומר שהם כבר לא תינוק, ועכשיו ילד - אם כי פעוט יכול להיות מונח מדויק יותר.

הפסקת שימוש בחיתולים: גורם מפתח נוסף

כדאי לשים לב שהשינויים הללו מתינוק לילד אינם מתרחשים בן לילה
כדאי לשים לב שהשינויים הללו מתינוק לילד אינם מתרחשים בן לילה.

שינוי נוסף שקובע את המעבר מתינוק לילד הוא מתי הם מפסיקים להשתמש בחיתולים. כדי לעשות זאת, עליך לבצע שלבים מסוימים כאשר התינוק מגיע לגיל 12 חודשים, מכיוון שזוהי עקומת למידה מתקדמת מאוד.

זכור כי על הילד לרכוש מיומנויות גופניות כגון הליכה ללא כל עזרה, תיאום תנועות ידיים, הלבשה והורדה של בגדים. בנוסף, על הילד להיות מסוגל לציית להנחיות. כל המיומנויות הללו מראות התפתחות חשובה בחיי הילד, כשהיא מתחילה לקבל אוטונומיה ולחזק את ההערכה העצמית שלה.

שלב ה"לא, אני לא רוצה".

יש תקופה שבה הילד שלך אומר לא כמעט לכל דבר. "אני לא רוצה!" הופך לביטוי האהוב עליהם כאשר מבוגרים מבקשים מהם לעשות דברים. הם נעשים עקשנים ועקשנים.

לכן השלב הזה נקרא לפעמים המיני התבגרות של הילדות. בתקופה זו הקטנטנים מחזקים את זהותם. הם מפתחים את המודעות העצמית שלהם ואת המודעות שלהם לסובבים אותם.

שלב זה מתרחש לעתים קרובות מעט לפני יום ההולדת השני שלהם, אך אצל חלק מהילדים הוא יכול להיות קרוב יותר ליום הולדתם השלישי. תצטרך הרבה סבלנות. המעבר הזה הוא הכרחי והם צריכים לבטא את עצמאותם בדרך כלשהי. זה ישלים את המעבר מתינוק לילד.

שינויים שגרתיים במעבר מתינוק לילד

תהליך המעבר מביא לשינויים בשגרת היומיום שהייתה לך כשהתינוק שלך היה צעיר מאוד. למשל, הפגישות עם רופא הילדים יעברו מחודש לרבעון.

תצטרכו לגמול אותם מהבקבוק, מכיוון שבשלב זה הם צריכים לצרוך מזון מוצק, שהוא הבסיס לתזונה טובה לפעוט.

חשוב מאוד לילדים לשלוט במיומנויות אישיות בכל שלב של התפתחותם. זה מבטיח שהם יתחילו בהצלחה כל שלב עוקב, בהדרגה, עד שיגיעו לבגרות.

חשוב שתבינו שכל ילד ילמד בקצב שלו, ולעולם אסור להשוות אותם עם ילדים אחרים בני אותו גיל ומין.

לסיכום, השילוב של כל המיומנויות הללו, כמו גם הידע שילדיכם רוכשים כשהם משלימים כל שלב בגדילה, יראו בדיוק מתי התינוק שלכם הופך לילד.

פופולריים