איך לתת לתלמידים יותר שליטה על החינוך שלהם?

המחשבה לתת לתלמידים שליטה על החינוך שלהם עשויה להיראות כמו סיכון
עבור מורים ופרופסורים, המחשבה לתת לתלמידים שליטה על החינוך שלהם עשויה להיראות כמו סיכון.
לתת לתלמידים יותר שליטה על החינוך שלהם זה לא רק אפשרי... זה חשוב מתמיד.

מתן שליטה לתלמידים על השכלתם פירושה מתן אוטונומיה בלמידה שלהם. כשמדברים על אוטונומיה, הכוונה היא ליכולת של תלמיד להיות אחראי על תהליך הלמידה שלו.

אוטונומיה בלמידה היא משהו מודע שנעשה בכוונה. עם אוטונומיה זו, התלמידים מחליטים לקבל החלטות בעצמם לגבי למידה, השתתפות והשתלטות על החינוך שלהם.

בעבודה עם המורים שלהם, הם מפתחים יכולות מסוימות, כגון:

  • בחירת תוכן.
  • רצף הנושאים.
  • היכולת לתכנן שיעורים.
  • הערכה עצמית.

על ידי מתן שליטה רבה יותר לתלמידים על החינוך שלהם, הם מפסיקים להיות רק קולטנים של מידע. במקום זאת, הם הופכים לחלק פעיל בתהליך הלמידה וההוראה.

מתן אפשרות לתלמידים להיות מעורבים ולשלוט בהיבטים מסוימים בחינוך שלהם מצייד אותם בכלים להשגת הצלחה.

עבור מורים ופרופסורים, המחשבה לתת לתלמידים שליטה על החינוך שלהם עשויה להיראות כמו סיכון. אבל עובדה היא שההחלטה הזו למעשה הופכת את התלמידים ליותר פתוחים ללמידה.

כתוצאה מכך, הם יהיו בעלי מוטיבציה רבה יותר לקבל אתגרים. במאמר הבא, נבחן כמה מהדברים שאנו יכולים לעשות על מנת לתת לתלמידים שליטה רבה יותר על החינוך שלהם.

שליטה בהבנה בדרכים שונות כדי לתת לתלמידים שליטה רבה יותר על הלמידה שלהם

הערכה היא תחום חינוך שנמצא בלימוד מתמיד. הממצאים מבהירים יותר ויותר שהגיע הזמן להיפטר מהאמצעים המסורתיים להערכת תלמידים. יש צורך גדול לשנות ולעדכן את שיטות ההערכה.

לדוגמה, מומחים ממליצים לשאול שאלות רב-ברירה. יתרה מכך, הם אפילו מציעים לאפשר לתלמידים לבחור בין שתי שאלות או יותר במבחנים. שינוי האופן שבו אנו מעריכים תלמידים הופך את ההבנה של נושאים לטובה ונוחה יותר עבורם.

יצירת משימות גמישות יותר

הוויכוח לגבי שיעורי בית בחינוך נמשך. זה נפוץ שתלמידים בכל הגילאים מתלוננים על כך שיש להם יותר מדי שיעורי בית לעשות. אחת הדרכים להפחית תלונות ולחץ היא לתת לתלמידים אפשרות לבחור בין מספר אפשרויות מטלות. כך הם יכולים לבחור מה הם רוצים להיות, להיות אוטונומיים יותר ולהרגיש יותר בשליטה.

למשל, אפשר לתת לתלמידים דף עם תרגילי שפה... מתוך 15 התרגילים שעל הגיליון הם יכולים לבחור 10 לסיים. באשר להיסטוריה, אתה יכול לתת להם כמה נושאי משנה שהם יכולים לבחור לכתיבת חיבור.

מתן שליטה לתלמידים על השכלתם פירושה מתן אוטונומיה בלמידה שלהם
מתן שליטה לתלמידים על השכלתם פירושה מתן אוטונומיה בלמידה שלהם.

במתמטיקה, שוב, התלמידים יכולים לבחור רק מחצית מהתרגילים שסופקו. פעולה זו תעזור לשנות לחלוטין את עמדות התלמידים לגבי שיעורי הבית שלהם.

נושאים ותכנים מותאמים אישית כדי לתת לתלמידים שליטה רבה יותר על החינוך שלהם

לעתים קרובות, מורים ומרצים רוצים שהתלמידים שלהם יקראו ספר כדי להעמיק בנושא מסוים. אם זה המקרה, אז רעיון טוב הוא לספק להם רשימה של ספרים בנושא ולתת להם להחליט איזה מהם לקרוא.

הרעיון מאחורי הבחירות הללו הוא שהם יוצרים תוכן מותאם אישית משלהם וממקסמים את האוטונומיה שלהם.

מטרות אישיות

זה משהו שצריך להתקיים בתחילת השנה או הסמסטר. ערכו פגישה עם התלמידים שלכם וביחד בדקו מה יהיו המטרות והיעדים של הכיתה. כמו כן, שאל את התלמידים שלך מה הציפיות שלהם.

תגלו שלתלמידים שלכם יש מגוון רחב של מטרות, מהפשוטות ביותר ועד למורכבות ביותר. ותמיד תגלו שיש לכם כמה תלמידים שבאמת מעוניינים ללמוד. אחרים ידברו על מה שהם רוצים לעשות כשיסיימו את בית הספר, בעוד שאחרים עשויים להיראות אדישים יותר.

כל זה מעניין וחשוב לקחת בחשבון בעת יצירת המפגשים שלנו וחשיפת נושא, עיצוב מטלות וחיפוש תוכן. זה יעזור להפוך את התלמידים אחראים להישגיהם.

הערכת המחנך

כמורים ופרופסורים, אנו בוחנים כל הזמן את התלמידים שלנו. אבל כדי לתת להם יותר שליטה על החינוך שלהם, כדאי לאפשר להם לעשות את ההיפך. כלומר, מדי פעם ובאופן שאתם מקימים יחד, עודדו אותם להעריך אתכם.

זה יעזור להם להרגיש שאתה מקשיב להם. יתרה מכך, הם יידעו שיש להם קול ושדעתם חשובה בכל הנוגע ללמידה שלהם .

חשוב לשאוף כל הזמן לאפשר לתלמידים לשלוט יותר ויותר בתהליך ההוראה-למידה. תוך כדי כך, תיצור שיטה שימושית ויעילה יותר עבורך ועבור הלומדים שלך.

מתן שליטה רבה יותר לתלמידים על החינוך שלהם כרוך בשינוי נקודת המבט שלך. זה אולי נראה לא אטרקטיבי בהתחלה, אבל עם הזמן, אתה והתלמידים שלך תבינו עד כמה זה מועיל לכולם.

פופולריים