השפעות הכליאה על ילדים

נוכל למזער את השפעות הכליאה על ילדים אם נדע כיצד למנוע אותן וכיצד לפעול במהלך המגיפה הנוכחית
נוכל למזער את השפעות הכליאה על ילדים אם נדע כיצד למנוע אותן וכיצד לפעול במהלך המגיפה הנוכחית.
נוכל למזער את השפעות הכליאה על ילדים אם נדע כיצד למנוע אותן וכיצד לפעול במהלך המגיפה הנוכחית.

אנחנו לא יכולים להכחיש את העובדה שילדים הפכו לדוגמה להסתגלות במצב הנוכחי שאנו חווים. אבל זה לא אומר שזה לא משפיע עליהם. במאמר שלהלן נבחן את השפעות הכליאה על ילדים.

המצב שמשבר הקורונה הוליד משנה את חיי היום-יום שלנו במובנים גדולים. וברור שבמידה כזו או אחרת המגיפה תשפיע על כולנו. אבל איך הנסיבות הנוכחיות שלנו משפיעות על הקטנים שלנו?

כליאה וילדים: גורמים שיכולים להגביר את ההשפעות השליליות

 • חוסר אינטראקציה עם בני גילם. זה אחד הדברים שילדים צריכים להסתדר בלעדיהם. חלק מהשגרה הרגילה שלהם לפני ההסגר פירושו לבלות זמן עם חברים... בבית הספר, במהלך טיולים לפארק וכו'. אבל עכשיו, הדברים האלה אינם אופציה.
 • אי ודאות וחוסר יציבות. ילדים צריכים וודאות ויציבות בחייהם כדי ליהנות מהתפתחות בריאה. חוסר בתנאים אלו גורם לקטנטנים לחוות חרדה וחוסר אמון.
 • חוסר היכולת לצאת החוצה. היכולת להסתובב בחוץ... לרוץ, לקפוץ ולשחק... הוא יסוד להתפתחותם של ילדים וליכולתם לווסת את רגשותיהם. עם זאת, אם ילדים לא יכולים לצאת, אז חסר להם המקום לעשות זאת - אלא אם כן יש להם בית עם חצר.
 • היעדר הרגלים ושגרה. הרגלים ושגרה עוזרים לילדים לווסת, והם רגישים מאוד לשינויים אלו. הכליאה הכפתה הפרעה פתאומית בשגרה שלהם, אשר משפיעה יותר על ילדים מאשר על מבוגרים.
 • תהליך התפתחות הילד דורש סביבה לוויסות רגשות והתנהגות. אם סביבה זו משתנה, כמו בנסיבות הנוכחיות שלנו, סביר להניח שלילדים יהיה קשה יותר לווסת את התנהגותם ורגשותיהם.

השפעות הכליאה על ילדים

 • מתלונן על משעמם.
 • קושי לנהל את הרגשות שלהם.
 • עצבנות מוגברת, גורמת להם לכעוס ביתר קלות.
 • התנהגות אופוזיציונית, סירוב למלא אחר הוראות.
 • בעיות באכילה ושינה.
 • פחדים מוגברים ואירועים מזדמנים של בכי.

מניעה ותגובה להשפעות הכליאה

שמור על לוחות זמנים של שינה ואכילה

חשוב לשמור על לוחות זמנים ושגרה אלה על מנת למנוע שינויים אפשריים במחזוריות הביולוגית של ילדיכם.

השתמש בהיבטים החיוביים של ההסגר לטובתך

השתמש בהיבטים אלה כדי לעזור לשפר ולפצות על השלילי. לדוגמה, לילדים שלכם יש יותר זמן להירגע, להיות יצירתיים, לשחק משחקים עם המשפחה, לבשל וכו'.

קבע שגרת פעילויות יומיומית

מלבד ארוחות ושעת שינה, כדאי לארגן גם לוח זמנים לגבי פעילויות יומיומיות אחרות. למשל, שיעורי בית ספר, זמן רגיעה, זמן משפחתי, מטלות וכו'.

כדאי לרשום את לוח הזמנים שלך על פיסת לוח פוסטרים ולתלות אותו במקום שכולם יוכלו לראות. אם יש לך ילדים קטנים או ילדים עם מוגבלויות, תמונות יכולות להיות מועילות יותר ממילים כתובות.

השפעות הכליאה על ילדים
השפעות הכליאה על ילדים.

חשוב להגביל את משך הזמן שהילדים מבלים במכשירים דיגיטליים (טלוויזיה, טאבלטים, טלפונים סלולריים וכו'). קבע מגבלות זמנים או שעות ביום, בהתאם לגיל.

נסו לשלב פעילויות הדורשות תנועה

אתה יכול לארגן שגרות ריקוד, מסלולי מכשולים, או כל פעילות פנימית אחרת שגורמת לילדים שלך לנוע. כמובן, תמיד כדאי להקפיד על השגחת הורים ולוודא שהפעילויות פועלות בתחומי ביתכם.

שמור על קשר עם חברים ובני משפחה

תן לילדים שלך לבצע שיחות וידאו לחברים, סבא וסבתא, בני דודים וכו'. זה יעזור להפחית את תחושת הבידוד שלהם ויציע להם את ההזדמנות להתרועע עם אנשים אחרים מלבד אלה שבמשק הבית שלהם.

נסה למנוע מהרגשות שלך להשפיע לרעה על ילדיך

כמובן, כמבוגרים, איננו פטורים מההשפעות של המצב הנוכחי. אנחנו יודעים מה קורה ויש לנו את הרגעים הקשים שלנו. לא תמיד קל להתמודד עם הרגשות שאנו חווים, אבל אנחנו צריכים להיות זהירים לגבי איך אנחנו מגיבים מול הילדים שלנו. גם אם אתה מרגיש מיואש או עצבני, נסו לא להעביר את הרגשות הללו לקטנים שלכם או לתקשר איתם בצורה שלילית.

אלו חלק מההשפעות של כליאה על ילדים. ברור שהמצב הזה משפיע על חלק יותר מאחרים, אבל צריך להיזהר כדי לצמצם את ההשלכות ככל האפשר.

אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיות מודאגים וחרדים סביב הילדים שלנו, מכיוון שזה רק ישפיע עליהם אפילו יותר. למרבה המזל, אם תיישמו את העצות שסיפקנו במאמר של היום, תוכלו להפחית את השפעות הכליאה.

פופולריים