מה לעשות אם הילדים שלך לא אוכלים?

מה לעשות כשילדים לא אוכלים
מה לעשות כשילדים לא אוכלים.
לא כל הילדים מקבלים את האוכל שהוריהם מציעים להם מיד. אז מה אתה יכול לעשות כדי לעודד את הילדים שלך לאכול בלי להכריח אותם?

הניסיון להבין מדוע הילדים שלנו לא אוכלים יכול להיות קשה מאוד. יכול להיות שהם חולים, אולי הם לא אוהבים את האוכל, או שזה יכול להיות בעיית גישה.

כמעט כל ההורים עברו שלבים שבהם ילדיהם נרתעים מאוכל. זה תרחיש שמייצר כמות גדולה של דאגה ותסכול.

עם זאת, חוסר תיאבון יכול להיות תוצאה של מניעים רבים, ורובם אינם קשורים לסיבות שליליות.

לכן אנחנו רוצים לדבר איתך היום על ההיבטים השונים שכדאי לקחת בחשבון אם הילדים שלך לא יאכלו. כמובן שנספק גם כמה פתרונות אפשריים.

מה לעשות כשילדים לא אוכלים

מצא את הסיבה מאחורי ה"לא"

ההיבט הראשון שעליך לשקול הוא מדוע ילדך מסרב לאכול. ישנן מספר סיבות שיכולות להתרחש. רבים מהם קשורים לגיל הקטן שלך:

  • ילדים בגילאי 1 עד 5. לדברי מומחי תזונה, בגיל 1 ילדים מפתחים ירידה ביכולת לצרוך מזונות בהשוואה לחודשים הקודמים. אתה עלול לחשוב שהילד שלך לא רוצה לאכול. אבל עובדה היא שילדים קטנים מתמלאים בקלות ועדיין עונים על צורכי גופם.
  • בין 6 ל-8 שנים. במהלך טווח גילאים זה, ילדים מתחילים לבלוע יותר מזונות. עובדה זו עולה בקנה אחד עם תקופה של גדילה גופנית מוגברת גם כן.
  • סיבות פסיכולוגיות. ילדים מפונקים מאוד עלולים לסרב לשבת ליד השולחן. מה שגם עלול לקרות הוא שילדים בגילאי הגן אוכלים חטיפים וממתקים בזמן שהם בבית הספר. כתוצאה מכך, כשמגיע הזמן לאכול ארוחה גדולה, הם כבר מרגישים שובע ולכן מסרבים לאכול.
  • מחלות מיוחדות: במקרים ספציפיים, ילדים עלולים לסרב לאכול במהלך שנת חייהם הראשונה עקב מחלה. בעיות הקשורות לתפקוד הכליות, הריאות או מערכת העיכול של הילד יכולות להיות האשמות. זה תמיד רעיון טוב לדבר עם רופא אם יש לך ספקות או שילדך מסרב לאכול לחלוטין

מה לעשות כשילדים לא אוכלים: פתרון הבעיה

ברגע שאתה מודע לסיבות האפשריות, עליך להתמקד כיצד לגרום לילדך לרצות לאכול. כמו תמיד, חשוב להבחין בין ילד שלא רעב לילד שפשוט לא רוצה את מה שמציעים לו.

מה לעשות כשילדים לא אוכלים: פתרון הבעיה
מה לעשות כשילדים לא אוכלים: פתרון הבעיה.

זכרו שעליכם גם להימנע מהאכלת יתר של ילדכם. גם אם נראה שילדכם אוכל מנות קטנות, ייתכן שילדכם באמת שבע. במקרה כזה, הבטן שלו או שלה לא תוכל לספוג עוד מזון.

"לפי מומחי תזונה, בגיל 1 ילדים מפתחים ירידה ביכולת לצרוך מזון בהשוואה לחודשים הקודמים"

טיפים שימושיים

להלן נספק לך רשימה של רעיונות פשוטים ומעשיים שכדאי לזכור כאשר ילדים לא אוכלים:

  • הציעו מנות אוכל שמתאימות לגיל ילדכם בצלחת הכי גדולה שיש לכם בבית. זה יוצר את האפקט החזותי שאתה משרת פחות ממה שאתה באמת. ילדים חושבים שהם מקבלים רק כמות קטנה של אוכל, ויזללו אותו.
  • אל תתנו לילדיכם לשתות מיץ או מים לפני סיום הארוחה העיקרית או פריט המזון. אם תעשה זאת, הם יתמלאו מהר ולא יהיה מספיק מקום בקיבה כדי לאכול טוב.
  • כבו את הטלוויזיה ובקשו מילדיכם לשים את הצעצועים שלהם 20 דקות לפני הארוחה. כך לא יהיו להם הסחות דעת ויוכלו להתמקד באכילה. בזמן שהילדים שלכם מסדרים, התיאבון שלהם יגדל.
  • לעולם אל תשתמש בזמן הארוחה כרגע להתווכח. אל תדון בבעיות בבית הספר ואל תנזוף בילדים שלך על כמה החדרים שלהם מבולגנים. זה רק יגרום להם לקשר אוכל עם שיפוטיות וביקורת.
  • אל תיכנעו לכל גחמה ודרישה של ילדכם: ייתכן מאוד שילדכם יסרב לאכול בכל מקום מלבד המיטה או מול הטלוויזיה. יחד עם זאת, ילדים נוטים לרוב לרצות רק ג'אנק פוד וממתקים ולא ארוחה מאוזנת. במצבים אלו, חשוב לא להיכנע. הישארו תקיפים ותן לילדכם מרחב. חכו שהוא או היא יהיו רעבים מספיק כדי לשבת ליד השולחן ולאכול את הארוחה שהכנתם.
  • הימנע ממתן כמויות מופרזות של מזונות עשירים בסוכר, מזון מהיר ומזון מטוגן. עובדה מוכחת היא שילדים שאוכלים יותר מדי ממתקים או מזונות עם משפרי טעם כמו MSG יהיו פחות מוכנים לאכול מזון בריא ותוצרת בית. זכור כי מזונות מהירים נוטים להכיל תכולה גבוהה של משפרי טעם.

כהמלצה אחרונה, לעולם אל תעניש את ילדך בזמן הארוחה. אתה גם לא צריך להשאיר את הילד שלך יושב ליד השולחן כל היום עד שהוא או היא סוף סוף אוכלים. קחו בחשבון גם את גודל המנה.

אם תעקבו אחר העצות הללו, בקרוב תוכלו לראות את ילדיכם אוכלים יותר מהקטניות, הירקות והחלבונים שגופם זקוק להם.