למה הילד שלך מקבל ציונים גרועים ואיך לעזור?

אחד הדברים שעלולים להדאיג אותך הוא מדוע ילדך מקבל ציונים גרועים
אם אתה הורה, אחד הדברים שעלולים להדאיג אותך הוא מדוע ילדך מקבל ציונים גרועים.
אם אתה הורה, אחד הדברים שעלולים להדאיג אותך הוא מדוע ילדך מקבל ציונים גרועים. היום, נדון בסיבות אפשריות ונציע דרכים בהן תוכל לעזור להם לשפר את הביצועים שלהם.

למה הילד שלי מקבל ציונים גרועים? זו אחת השאלות שאנו ההורים שואלים את עצמנו כאשר אנו מתמודדים עם הכישלון של ילדינו בבית הספר. בהזדמנויות רבות, איננו בטוחים כיצד להתמודד עם זה. קודם כל, אתה צריך להבין את הסיבה האמיתית מאחורי הביצועים שלהם. לרוב, הם אינם תוצאה של עצלות, מכיוון שילדים רוצים לעשות טוב, אבל לא יכולים.

לפעמים, ילדים קטנים מרגישים שלא מעריכים אותם בגלל הציונים שלהם. הם חושבים שאהבת הוריהם תלויה בהצלחתם בלימודים. לכן, חשוב ליידע אותם שהאהבה שלנו אליהם היא ללא תנאי, ללא קשר לציונים שלהם.

למה הילד שלך מקבל ציונים גרועים?

הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לשלול שהציונים הגרועים של ילדינו נובעים מדיסלקציה או דיסורתוגרפיה. במקרים אלה, ילדך ידרוש תשומת לב מיוחדת.

כמובן שבמקרים מסוימים ילדים פשוט לא רוצים להתאמץ. כן, לפעמים עצלות יכולה להיות גורם שעלינו לקחת בחשבון. עם זאת, לעתים קרובות זה לא הגורם לציונים גרועים. כמה מה"אויבים" הנפוצים ביותר להצלחה בבית הספר יכולים להיות הבאים:
  • קדימות אינטלקטואלית
  • חרדת פרידה
  • חוסר יכולת לנהל את הרגשות שלהם היטב, במיוחד אם הם חושבים שהם צריכים להצליח כל הזמן

ילדים בגיל מוקדם אינטלקטואלי: מחנכים במאמץ

לילדים שיש להם אינטליגנציה גבוהה או שהם קדומים בכל הנוגע לרכישת ידע, יש יכולת מצוינת להבין את מה שהם קוראים. הם יכולים לעשות זאת עם מעט מאוד מאמץ. עם זאת, יש בעיה: למידה אינה זהה להבנה.

למידה דורשת מאמץ; ההבנה קלה יותר. הילדים הפגים האלה לא מתאמצים בדרך כלל. במקום זאת, הם פועלים לפי החוק של מינימום מאמץ. כאן, הדבר החשוב הוא לתקן את חוסר המאמץ הזה לאט לאט, לא רק בתפקידים בבית הספר אלא גם בספורט או במשימות אחרות.

איך אני יכול לעזור לך?

ילד חסר השכלה במאמץ עשוי להיות מוכשר מאוד מבחינה אינטלקטואלית אך ישיג תוצאות שאינן תואמות את האינטליגנציה שלו. בסופו של דבר הם ייכנסו לדיכאון ויסגרו ללימודים.

מה שעליכם לעשות הוא לבקש מאמץ מוגבל בהתחלה ולהניע את ילדכם. הציעו להם איזשהו פרס לאחר שתבחינו במאמצים ובתוצאות מסוימות. התגמולים האלה לא חייבים להיות חומריים. במקום זאת, הם יכולים להיות טיול לקולנוע, אחר צהריים בארץ וכו'.

הילד שלך מקבל ציונים גרועים בגלל חרדת פרידה

למה הילד שלי מקבל ציונים גרועים
למה הילד שלי מקבל ציונים גרועים?

זה מתרחש בדרך כלל בגיל צעיר כאשר ילדים תופסים את הפרידה מאמהותיהם כמשהו טראומטי. מצבים שיכולים לתרום לחרדת פרידה אצל ילדים הם לידת אח, גמילה פתאומית, היעדרות של האם בין הגילאים 18 חודשים עד שנתיים...

ילדים עם בעיות חרדת פרידה, כשהם בבית הספר ללא אמם, חווים מצוקה קבועה. ייסורים אלה משתקים את התפקוד הקוגניטיבי שלהם והם אינם מסוגלים לעקוב אחר הכיתה ולהבין מה עליהם להבין בהתאם ליכולת האינטלקטואלית שלהם.

מה אני יכול לעשות?

אם ילדכם נמצא במצב זה, מה שעליכם לעשות הוא לבקש עזרה ממטפל המתמחה בסוג זה של בעיות. כך, הקטן שלך יוכל לצאת מהחסימה האינטלקטואלית הזו ולהחזיר לעצמו את הנורמליות.

זה לא הכל על הצלחה, אלא על לעשות את המיטב

לכולנו יש צורך להרגיש מוצלחים במה שאנחנו עושים, אבל לפעמים, עבור ילדים וכמה הורים, הרצון הזה הופך לכלוך.

אז ההצלחה הופכת למחויבות וילדים סובלים מחרדה וממתח מוגזם כדי להגיע להצלחה בציונים. וכשזה לא קורה והם לא מקבלים את הציונים להם ציפו, הם מאבדים את הביטחון העצמי ומרגישים לא מסופקים. זה, בתורו, יכול להוביל לדיכאון.

אבל מה קורה אם הם נכנסים לדיכאון? ברור, בדיוק ההפך ממה שאנחנו רוצים: הציונים שלהם נהיים גרועים יותר מאשר משתפרים.

איך אני מתקן את זה?

בקשו מילדיכם לעשות כמיטב יכולתם במבחנים ובתרגילים, ואל תתמקדו בתוצאות. במקום זאת, שימו את תשומת לבכם במאמץ שלהם לעשות את הטוב ביותר שהם יכולים.

אנו מקווים שמידע זה יעזור לענות על השאלה שהורים רבים שואלים את עצמם ושילדכם יוכל להיפרד מהציונים הרעים שלהם.

פופולריים