איך לקדם מוטיבציה עצמית אצל ילדיך?

חשוב לדעת כיצד לקדם מוטיבציה עצמית אצל ילדיכם
לכן, כאבא או אמא, חשוב לדעת כיצד לקדם מוטיבציה עצמית אצל ילדיכם.
מרגע לידת הילדים, האינסטינקטים שלהם מניעים אותם לספק את הצרכים שלהם. הם סקרנים מטבעם, ורוצים להרגיש מסוגלים ולעשות דברים בעצמם. עם כל זה בחשבון, אנחנו רוצים לספר לכם איך לעודד מוטיבציה עצמית אצל ילדיכם.

תחושת המסוגלות מתפתחת ומתחזקת כל הזמן על ידי ילדים שעושים דברים שוב ושוב עד שהם מרגישים שהם שולטים בהם. אבל מערכות חינוך נוקשות רבות חונקות את המוטיבציה המולדת הזו על ידי הטלת תגמולים חיצוניים מסוימים ללמידה. לכן, כאבא או אמא, חשוב לדעת כיצד לקדם מוטיבציה עצמית אצל ילדיכם.

עלינו להבין כיצד מוטיבציה פועלת ולבקש לעודד אותה אצל ילדים. הסקרנות שלהם עוזרת להם להבין את עולמם וכיצד עליהם להסתגל אליו. יתרה מכך, אותה איכות עוזרת להם ללמוד מה עליהם לעשות, כיצד לעשות זאת, ומה עוזר להם להתקדם.

המוח משחרר דופמין כשיש לנו חוויות משמחות. זה קורה, למשל, כאשר אנו מצפים שמשהו חשוב יקרה או שאנו מצפים שיתרחש הישג. זה קורה גם כאשר אנו מצפים שמשהו ישתפר או יתקדם. וזה בדיוק כשאנחנו מתחילים להרגיש מוטיבציה.

מוטיבציה היא הדחף שמכניס אותנו למצב פעיל כאשר אנו רוצים להשלים משימה, להשיג משהו, לשפר, להתגבר על מכשולים או לחפש הצלחה.

טיפים שיעזרו לקדם מוטיבציה עצמית אצל ילדים

מוטיבציה פנימית (פנימית)

מוטיבציה פנימית או פנימית היא חיונית ללמידה אקדמית. ישנם שני מרכיבים בסיסיים: תחושת מסוגלות ושליטה על הסביבה. ילדים משיגים הנאה על ידי השתתפות בפעילויות שנראה להם מעניינות, מושכות ומספקות.

כתוצאה מכך, הם מרגישים מונעים ללמוד, לקחת יוזמה ולהמשיך במשימה עד שהם מסיימים אותה. רמה גבוהה יותר של מוטיבציה פנימית גורמת להם לחפש משימות מאתגרות. לכן, הם לא ייהנו משיעורי בית קלים מדי.

ילדים לומדים כשזה חשוב להם. לכן, חוסר משמעות מאחורי מה שהם לומדים יכול להפחית את המוטיבציה והעניין הפנימיים. לדוגמה, דברים כמו להתרכז יותר מדי בציונים טובים או לנסות ללמוד מבלי להבין את המטרה.

מוטיבציה חיצונית (חיצונית)

מוטיבציה זו דוחפת ילדים לחפש את אישור הוריהם, המורים או חבריהם לכיתה. זה גורם לפחד מהשלכות שליליות ומפחית עניין אמיתי בלמידה. זהו סוג המוטיבציה המופיע כאשר ילדים חשים לחוץ לקבל ציונים טובים או לחפש הזדמנויות והרשאות.

זה מוריד מהכיף ומההנאה מהחוויה ומזין מחשבות שליליות מגבילות. מחשבות כמו, "אני חייב לרצות מישהו, להימנע מעונש ולהשיג פרס."

איך לעודד מוטיבציה עצמית אצל ילדים
איך לעודד מוטיבציה עצמית אצל ילדים.

לכן, שילוב של מוטיבציה פנימית וחיצונית נוטה לעבוד בצורה הטובה ביותר. לדוגמה, ילדים עשויים לחוש מוטיבציה כאשר הם מעוניינים בפעילות, ובמקביל לבקש את אישור המורים או חבריהם לכיתה כתמריץ.

איך לעודד מוטיבציה עצמית אצל ילדים

יש ציפיות ריאליות

חשוב לקחת בחשבון את האישיות והמזג של כל ילד. אנחנו חייבים לעזור להם להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמם ולא למה שאנחנו רוצים שהם יהיו. עלינו לעודד אותם למה שהם ולהעריך את מה שהם מסוגלים לו. וזה אומר לא להטיל ציפיות שאינן מציאותיות.

"יש ללמד ילדים איך לחשוב ולא מה לחשוב."

- מרגרט מיד -

הגבר את הביטחון כדי לקדם מוטיבציה עצמית אצל ילדיך

עלינו לתת לילדינו הזדמנויות להרגיש טוב עם עצמם ובעיקר להרגיש מסוגלים. בכל פעם שסקרנותם של ילדים מתעוררת, הם מנסים משהו חדש, או שהם מקבלים החלטה, עלינו להגיב בעידוד. עלינו לכבד את תדהמתם ולתמוך בהם ברצונם ללמוד. ביטחון בילדים שלנו חיוני למוטיבציה טובה.

עבודה קשה זה חשוב

עלינו ללמד ילדים דברים כמו לא לוותר בקלות. גם כשהמצב נהיה קשה, חשוב להמשיך. יחד עם זאת, עלינו לטפח שליטה עצמית. זה כרוך בעזרה להם במסע שלהם לגלות במה הם טובים ולעודד אותם בצורה הכי כנה שאפשר.

עזרו לילדים להגדיר מטרות

מטרות ברורות משפרות את הביצועים, הריכוז והמאמץ. לכן, עלינו ללמד את ילדינו לבסס את המטרות שלהם. מטרות קטנות עובדות בצורה הטובה ביותר שכן הן יכולות לדחוף בהדרגה את הקטנים לחפש וליהנות מהאתגרים. יחד עם זאת, אנו מלמדים אותם שהתקדמות היא תוצאה של מאמץ, התמדה ונחישות.

אם אתה רוצה שהילדים שלך ישתפרו, תן להם לשמוע את הדברים הנחמדים שאתה אומר עליהם לאחרים.

- חיים גינוט -

העריכו כל הישג קטן כדי לעודד מוטיבציה עצמית אצל ילדיכם

אנו יכולים להעריך כל הישג קטן שילדינו משיגים על ידי שיתוף שלהם עם אנשים חשובים בחייהם. מערכות יחסים אלו יתנו לילדים את האומץ לחקור וללמוד יותר על העולם.

במקביל, הם מגבירים את הבנתם כיצד הסביבה שלהם פועלת. כאשר אנו מביעים מחמאות, הן צריכות להיות תמיד כנות.

לפתח מנטליות צמיחה

אנו יכולים לפתח מנטליות צמיחה אצל ילדים על ידי ללמד אותם כי אינטליגנציה אינה מאפיין קבוע. במקום זאת, הם יכולים להתקדם במאמץ ובתרגול. יתרה מכך, למידה יכולה להתרחש גם לאחר שהם נכשלים.

לבסוף, חשוב לזכור שעידוד מוטיבציה עצמית אצל ילדיכם ילמד אותם כישורי חיים חשובים... יכולות כמו ריכוז, קשב, פתרון בעיות, שליטה עצמית, תכנון וארגון.

פופולריים