רוחק ראייה אצל ילדים: מה זה ואיך לתקן את זה

בעיות ראייה כמו רוחק ראייה עלולות להתפתח אצל ילדים
אם זה לא מתקן את עצמו כראוי, בעיות ראייה כמו רוחק ראייה עלולות להתפתח אצל ילדים.

למד על רוחק ראייה אצל ילדים וכל מה שאתה צריך לדעת במאמר זה.

אם אתה מבחין שילדך לא רואה מקרוב כל כך, הוא אומר לך שהעיניים שלו מתעייפות או שהם סובלים מכאב ראש לאחר קריאה של זמן מה, ייתכן שיש לו בעיית ראייה.

רוחק ראייה אצל ילדים היא ליקוי ראייה המורכב מטשטוש כאשר רואים מה קרוב או קרוב אליהם.

מאמץ היתר שעיניהם עושות כדי לפצות על ראייה מטושטשת זו עלול לגרום לעייפות ראייה ולכאבי ראש. עבור ילדים, זה גם יכול להקשות על הפעילויות הקשורות לבית הספר.

זה אינו פגם מתקדם מכיוון שהקושי אינו עולה עם הזמן, אך הוא יכול להפוך לכרוני. זה אומר שסביר להניח שהם יצטרכו משקפיים לצמיתות.

במאמר זה, נספר לכם כמה סימני אזהרה שיעזרו לכם לזהות רוחק ראייה אצל ילדים.

סימנים אפשריים של רוחק ראייה אצל ילדים

לאחר גיל 4 בערך, הבעיה של רוחק ראייה עלולה להתפתח. למרות שרופא הילדים מבצע בדרך כלל בדיקת ראייה, כאן נספר לכם כמה תסמינים שיכולים לעזור לכם לדעת אם לילדכם יש בעיית ראייה.

  • ממצמצים את עיניהם כדי לקרוא או לראות את הטלוויזיה. המחווה של פזילת עיניהם היא סימן לכך שהם מנסים להתאים לראייתם. הם ינסו למצמץ את עיניהם כדי להפסיק לראות דברים מטושטשים ולפצות על הראייה שלהם.
  • אומר לך שהעיניים שלהם עייפות. כשהם מסתכלים על דברים הם מתאמצים מאוד והם עלולים לקבל כאבי ראש קטנים.
  • הם מתקשים להתרכז. בבית הספר, זה נפוץ שבעיות קשב מתרחשות עקב בעיות ראייה. חוסר ראייה טוב מקשה על הילד לעקוב אחריו בכיתה.
  • פזילה. במקרים מסוימים, עין אחת או שתיהן יכולה להתחיל לסטות כדי לפצות על קשיי הראייה.

מה לעשות כדי לתקן רוחק ראייה אצל ילדים?

כאשר אתה חושד שאולי יש לילדך בעיית ראייה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להתייעץ עם רופא הילדים שלך. בקשו כמה בדיקות עיניים לילדכם וכולכם תוכלו לאשר את האבחנה.

אתה יכול לתקן רוחק ראייה אצל ילדים עם הטכניקות הבאות
אתה יכול לתקן רוחק ראייה אצל ילדים עם הטכניקות הבאות.

אתה יכול לתקן רוחק ראייה אצל ילדים עם הטכניקות הבאות:

  • שימוש במשקפיים. בהתאם לגיל ולרמת בעיית הראייה, הרופאים שלך יעזרו לך למצוא את זוג המשקפיים המתאים לילדך.
  • ניתוח לייזר עיניים. זוהי השיטה הנפוצה ביותר. הוא מתקן את הפגם בעזרת לייזר קטן על ידי העלאת שכבה קטנה של הקרנית שתוחזר לאחר מכן.
  • טכניקות פני השטח. הם משתמשים בלייזר כדי לתקן את העקמומיות של הקרנית, מה שמפריע לראייה נכונה. לאחר מכן, הם מניחים עדשת הגנה והראייה שלהם תתאושש בהדרגה.
  • מיקום עדשה תוך עינית. הכוונה היא לעדשה התוך עינית הפאקית, שבה הם משתילים עדשה בין הקשתית לעדשה הגבישית. זה ייחודי לכל עין.

בחירת שיטה אחת על אחרת תלויה ברופא העיניים, שכן הוא יקבע את הפתרון הטוב ביותר תוך התחשבות במאפיינים הספציפיים של רוחק הראייה של ילדכם.

חזון הוא מגע הרוח.

-פרננדו פסואה-

מנתחים ילדים עם רוחק ראייה

ראשית, המטרה הסופית של ניתוח שבירה או ניתוח לתיקון ליקויי ראייה היא למנוע מהילד שלך להזדקק להרכיב משקפיים למשך שארית חייו.

נכון שרוחק ראייה עשוי לתקן את עצמו לאורך זמן, אבל אם זה לא קורה, אתה יכול להחליט על התערבות כירורגית.

מדובר בניתוח פשוט שנמשך כ-10-20 דקות ואין לו תקופה מסובכת לאחר הניתוח. זה לא מצריך הרדמה כללית ולילד שלך לא יהיה סיכון גדול.

כדי לקבל החלטה זו, על רופא העיניים לפקח על התהליך. כדי לפעול, רוחק הראייה צריכה להיות יציבה ולא להחמיר, כי אז לא יהיה הגיוני להתערב עדיין.

קוריוז

כולנו נולדנו עם רוחק ראייה. למערכת הראייה שלנו לוקח קצת זמן להתפתח באופן סופי, אז אנחנו נולדים עם ראייה די לקויה.

בדרך כלל, ליקוי זה יתקן את עצמו לאורך זמן, גם עקב חשיפה מלאה ומתמשכת לגירויים חזותיים שונים. אם זה לא מתקן את עצמו כראוי, בעיות ראייה כמו רוחק ראייה עלולות להתפתח אצל ילדים.