טיפים להרגעת תינוק בוכה

ישנם טיפים שימושיים רבים שתוכל ליישם כדי לעזור להרגיע ולהרגיע את תינוקך
במקרים אלה, ישנם טיפים שימושיים רבים שתוכל ליישם כדי לעזור להרגיע ולהרגיע את תינוקך.

בכי הוא דבר שכיח מאוד אצל תינוקות. בכי של תינוק עוזר לנו לדעת אם הוא צריך משהו, אם הוא סובל מכאבים או לא נוח לו. הורים רבים בפעם הראשונה נוטים לדאוג כי הם מאמינים שזה יכול להיות אומר משהו רע. אבל אין סיבה לדאגה. כל התינוקות בוכים. צריך פשוט ללמוד להרגיע תינוק בוכה.

נכון שמצבים אלו יוצרים הרבה מאוד מתח ותשישות אצל ההורים. לפעמים, הם יכולים אפילו ליצור תחושת ייסורים כי אתה לא מבין בדיוק למה התינוק שלך בוכה, וגם לא איך להרגיע אותו. זה יכול להיות מדאיג בהתחלה. למרבה המזל, הורות טובה באה עם תרגול, ועם הזמן, אתה יכול ללמוד כיצד לפענח את הסימנים של תינוקך.

חלק מהסיבות לבכי פשוטות מאוד: רעב, עייפות או כאב. במקרים אלה, ישנם טיפים שימושיים רבים שתוכל ליישם כדי לעזור להרגיע ולהרגיע את תינוקך.

מה אני יכול לעשות כדי להרגיע את הבכי של התינוק שלי?

האכיל את התינוק שלך

ברגע שאתה יודע לזהות באילו אותות משתמש התינוק שלך כדי לומר שהוא רעב, אתה יכול להיות צעד אחד לפניו. לפני בכי, תינוקות נוטים לעשות מחוות מסוימות כדי לציין שהם צריכים לאכול. חלקם כוללים חבטה של השפתיים יחד או הכנסת ידיים לפה.

הקל על הגזים של תינוקך

תינוקות בולעים אוויר כשהם יונקים או מאכילים מבקבוק, אשר בתורו מייצר גז. זה גורם לתינוקות לאי נוחות רבה, אז כדאי לנסות לעזור לתינוק שלך לגיהוק. כדי לעשות זאת, אמא או אבא צריכים להניח את התינוק על הכתף שלהם ולטפוח בעדינות על גבו של התינוק עד שהיא גיהק.

החלף את החיתול של התינוק שלך

התינוק שלך עלול להרגיש לא בנוח כי החיתול שלו מלוכלך. הקפד לבדוק את החיתול של תינוקך באופן קבוע כדי לראות אם הוא זקוק להחלפה, שכן רבים מהם הם הגורם לבכי של תינוקך. למרבה המזל, זה משהו שאתה יכול לפתור מהר מאוד.

תן לתינוק שלך משהו לינוק

תן לתינוק שלך מוצץ או משהו דומה שהוא לא יכול לבלוע. היניקה באמת עוזרת לתינוק שלך להירגע, מכיוון שהיא יוצרת תחושה מאוד נעימה לתינוק שלך. אתה יכול גם לתת לו לינוק על השד שלך או על אחת האצבעות שלך.

לעסות

צריך פשוט ללמוד להרגיע תינוק בוכה
צריך פשוט ללמוד להרגיע תינוק בוכה.

התנועות קדימה ואחורה של עיסוי עדין מרגיעות מאוד עבור תינוקות. יתר על כן, הם עוזרים להם להיפטר מגזים. כאמור, זה מאוד מקל. אתה יכול גם לנענע בעדינות את התינוק שלך, מכיוון שחלק מהתינוקות צריכים להיות בתנועה מתמדת.

תן למישהו אחר להחזיק את התינוק

כמובן, כהורים, אנחנו רוצים להיות אלה שמסוגלים להרגיע את התינוקות שלנו, אבל לפעמים אנחנו צריכים עזרה. לאפשר למישהו אחר להרגיע את התינוק שלך יהיה מרגיע עבורך ועבור תינוקך. תינוקות חשים כשהוריהם מתוחים או עצבניים. בכי מתמשך יכול להיות מאוד מעצבן. כשאנחנו נרגזים, זה משפיע על האופן שבו אנחנו מתייחסים לאחרים.

החום של אמא

עבור רוב התינוקות, להיות במגע ישיר עם עור האם מרגיע. כשהתינוק שלך שוכב על החזה שלך ושומע את הלב שלך פועם, זה נותן לו תחושת הגנה.

יתר על כן, תינוקות קטנים כאלה נוטים להיות הכי נוחים כשהם במקום חם. מה יותר טוב מאשר שהמקום החם הזה יהיה אמא שלו?

היזהר עם הבגדים של התינוק שלך

חלק מהתינוקות רגישים מאוד לתחושת הלבוש שלהם. יכול להיות שיש איזה תג קטן או בדים מסוימים שמשפשפים את התינוק שלך ופוגעים בו. כדי לפתור זאת, אתה רק צריך לוודא שהבגדים של תינוקך רכים ואינם מכילים בדים מטרידים. כמו כן, זכור שחשוב מאוד לנתק את כל התגים.

לבסוף, ודא שהנעליים של תינוקך אינן צמודות מדי, מכיוון שהדבר עלול לחתוך את מחזור הדם שלו.

שימו לב לשיני התינוק שלכם

יש סיכוי טוב שהתינוק שלך מקבל שיניים, במיוחד אם הוא בין 3 ל-7 חודשים. אם הוא נושך או לועס דברים, מזיל הרבה ריר או לא רוצה לאכול, ייתכן שזה נובע מבקיעת שיניים.

הדרך היחידה להקל על התהליך הטבעי הזה היא לתת לו ללעוס משהו. עדיף לתת לתינוק משהו קר (לא קפוא) ללעוס, מכיוון שזה יפחית את הנפיחות של החניכיים.

פני לרופא

זה נפוץ שתינוקות הופכים לקוליק, במיוחד לאחר אכילה. אם התינוק שלך עצבני ובוכה יתר על המידה, ייתכן שזו הסיבה. אם הילד שלך בוכה ללא שליטה, אז אולי הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לבקש את עזרתו של מומחה. אולי זה לא משהו רציני, אבל עדיף להיות בטוח. כך ההורים יכולים להיות רגועים ולהימנע מהנחת הנחות שגויות.

פופולריים