מגע של אמא מרגיע כאב אצל פגים

מגע של אם מורגש כליטוף לנפשו של הפג
מגע של אם מורגש כליטוף לנפשו של הפג.

אין ספק שהאינקובטור הטוב ביותר לפגים הוא חיבוק בזרועות אמם. אין זה פלא שמעשה אהבה זה מרגיע את כאבם ומשפר את סובלנותם להליכים רפואיים. לפי ארגון הבריאות העולמי, שום דבר לא שווה מגע עור לעור.

אכן, אין דבר שמגע של אמא לא יכול לרפא. במקרים בודדים אלו, פעולת חיבה זו תומכת ומרגיעה תינוקות אשר, מכל סיבה שהיא, מגיעים מוקדם מהצפוי לחיינו. מסיבה זו בדיוק, מגע של אמא נחשב למתוחכם ומודרני יותר מכל הליך בבית חולים.

כפי שהמדע הצליח להוכיח כבר זמן מה: ברכיה של אמא מועיל ביותר לתינוק שנולד. במחקרים שונים, חוקרים הגיעו למסקנה שטכניקות הומניסטיות כמו Kangaroo Care עובדות נפלא.

הם מפחיתים את התרחשותם של זיהום ומוות תינוקות, מונעים מתח הנוצר מצליל חממות ומוסיפים עזרה להתפתחות פיזית, אינטלקטואלית ורגשית של יילודים. והכי חשוב, הקטן לא יכול לחוש רק את החום והריח המוכר של אמו, אלא גם את פעימות הלב שלו.

מגע של אמא, מלטף את נשמת הפג

מגע של אם מורגש כליטוף לנפשו של הפג. עד כדי כך, שרופאים מאשרים שאותם ילדים שנתמכים באהבה על ידי אמהותיהם במהלך הטיפול נוטים לא להתעסק כמו השאר. כלומר, מגע החיבה הזה עוזר לסבילות לכאב.

לכן בכל העולם דבר אחד ידוע בוודאות: מגע של יילוד עם אמו ואביו בריא להתקדמות הילד. ילודים רבים טוענים שמגע עור לעור מווסת את הטמפרטורה של הקטנה וממריץ את ייצור חלב אם.

מגע של אמא, מלטף את נשמת הפג
מגע של אמא, מלטף את נשמת הפג.

בנוסף, רופאים אלו טוענים כי ישנם יתרונות נוספים עם סוג זה של מגע. יילודים מגנים על מערכת העצבים שלהם, מייצבים את קצב הלב שלהם ונושמים טוב יותר. לכן מגע של אמא מלטף את הווייתו של התינוק, כדי שיתגבר על שבריריותו וחולשתו. כך הם יכולים לגדול מאושרים ובריאים.

הדבר החשוב ביותר הוא שילדים שהתמזל מזלם להתחנך בשיטת Kangaroo Care יחוו תקופת החלמה קצרה יותר מאחרים. זה מועיל גם לאבות, שיכולים להפחית את הלחץ והחרדה שמייצר ילד מאושפז.

מחקרים על חשיבות המגע של אמא

מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת מקגיל במונטריאול בית הספר לאחיות ופורסם על ידי כתב העת BioMed Central Pediatrics הפתיע את העולם. מגע עור לעור עם אמהות הפחית את הכאב במהלך הבדיקות והטיפול בילודים.

לשם כך, התגובות נמדדו בילודים תוך שימוש במה שנקרא " פרופיל כאב פג של תינוקות ". כך נותחו הבעת הפנים, הדופק ורמות החמצן בדם של הילדים. ודאי, הכאב בפגים הופחת הודות למגע של אמם.

אותם ילדים שהוחזקו החלימו מהכאבים לאחר דקה וחצי. לעומת זאת, התינוקות באינקובטורים עדיין סבלו שלוש דקות לאחר ההליך. במבט חטוף נראה שהעיכוב זעיר, אך הוא עושה הבדל גדול בכל הנוגע לחייו ובריאותו של ילד.

אחת הבדיקות שעברו הילודים הייתה דקירת העקב הכואב של היילוד. זה מורכב מהפקת דגימת דם מהגפה התחתונה לגילוי מוקדם של מחלות. עם זאת, זה לא הכל.

גם הטבע וגם - במקרה הזה - המדע, בהחלט תמיד מוצאים דרכים ללמד אותנו. כאמהות, יש לנו מתנה טבעית. אנחנו באמת תרופה לילדים שלנו, שתוכננה במיוחד כדי להיות טובה עבורם. וכפי שאומר הפתגם הפופולרי, " אהבה מנצחת הכל".

פופולריים