הילד שלי מעדיף לשחק לבד: האם עלי לדאוג?

אבל זה לא אומר שילדים צריכים לשחק לבד כל הזמן
בקיצור, משחק אישי מעשיר מאוד את התפתחות הילד, אבל זה לא אומר שילדים צריכים לשחק לבד כל הזמן.
העובדה שילדכם מעדיף לשחק לבד לא צריכה להיות בעיה. גלה מתי אתה צריך להיות מודאג במאמר הבא.

מה אם ילדכם מעדיף לשחק לבד במקום להתרועע עם ילדים אחרים? האם זוהי בעיה? האם אתה צריך להיות מודאג? נתייחס לנושא זה להלן, למרות שאין תשובה אחת לשאלות אלו. הכל תלוי בגורמים שונים הקשורים לילד המדובר ולמצב בו הוא נמצא.

משחק עצמאי חיוני להתפתחות תקינה של כל ילד, במיוחד בשנים הראשונות לחייו כאשר ילדים מתחילים לחקור את העולם והסביבה הסובבת אותם. בדרך כלל, בגיל שלוש, הדינמיקה של המשחק משתנה. במובן זה, בנוסף למשחק לבד, ילדים מתחילים לגלות עניין במשחק עם אחרים.

המשך לקרוא כדי לגלות מתי אתה צריך לדאוג אם הילד שלך רוצה לשחק לבד.

היתרונות של משחק אישי

ילדים שמשחקים לבד נוטים לרוב לפתח רמה גבוהה של יצירתיות ודמיון. הסיבה לכך היא שהם רגילים להמציא סיפורים שבהם הצעצועים שלהם או עצמם חווים שפע של הרפתקאות.

בנוסף, באמצעות משחק אישי, הילדים מכירים את עצמם ומגלים את תחומי העניין שלהם. מה גם שהם לומדים לבנות עולם פנימי רחב ומגוון להנות ממנו בכל יום.

יתרון נוסף של משחק מסוג זה הוא שילדים רוכשים אוטונומיה ועצמאות רבה יותר על ידי התייחסות לסביבתם בלבד. יתר על כן, הם תמיד אלה שמקבלים את כל ההחלטות ולוקחים את ההשלכות שלהן. כל זה חיובי מאוד לפיתוח אחריות ופתרון בעיות.

בקיצור, משחק אישי מעשיר מאוד את התפתחות הילד, אבל זה לא אומר שילדים צריכים לשחק לבד כל הזמן.

כפי שאמרנו, סוג זה של משחק הוא יסוד לגדילה וללמידה של הקטנים. עם זאת, כך גם לשחק בחברת ילדים אחרים באותו גיל. הסיבה לכך היא שמשחק עם אחרים הוא הדרך הטובה ביותר לרכוש מיומנויות וערכים חברתיים מסוימים כמו אמפתיה, שיתוף פעולה, משא ומתן ועבודת צוות, בין היתר.

הילד שלי מעדיף לשחק לבד, האם עלי לדאוג
הילד שלי מעדיף לשחק לבד, האם עלי לדאוג?

"משחק אינו הפסקה מלמידה. הוא אינסופי, מענג, למידה עמוקה, מרתקת, מעשית. זה הפתח ללבו של הילד!"

- וינס גומון -

הילד שלי מעדיף לשחק לבד, האם עלי לדאוג?

אם ילדכם מעדיף לשחק לבד במקום לשחק עם בני גילו, באופן עקרוני, אל תדאגו יתר על המידה. יכול להיות שזה פשוט שלב.

קחו בחשבון שכל ילד הוא שונה והולך בקצב שלו. נכון לעכשיו, ייתכן שילדך לא מתלהב מהקשר לאחרים. עם זאת, עם הזמן, ייתכן שהם לא יתקשו להתרועע.

עם זאת, המצב עלול להיחשב כבעיה כאשר הילד נרתע כל הזמן מלשחק עם ילדים אחרים, בין אם בהפסקה, בפארק, במסיבות יום הולדת וכו'. במקרים אלו, חשוב לברר מדוע זה קורה. זה יכול להיות בגלל ביישנות, חוסר כישורים חברתיים, או סיבות אחרות רציניות יותר שיש לטפל בהן באופן מיידי.

לכן, אם לילדכם יש העדפה למשחק אינדיבידואלי, כל עוד הם מאוזנים היטב ואינם מראים לעתים קרובות התנהגויות שליליות כלפי הרעיון של משחק עם אחרים, אינכם צריכים לדאוג.

חשיבות לשחק לבד ועם אחרים

בקיצור, כפי שראינו עד כה, באמצעות משחק, ילדים רוכשים מיומנויות ומיומנויות רבות שמועילות לכל החיים. למעשה, כפי שאומר ההוגה, הפסיכופדגוג והקריקטוריסט האיטלקי המפורסם, פרנצ'סקו טונוצ'י:

"כל הלמידה החשובה ביותר בחיים נלמדת באמצעות משחק."

כאמא או אבא, עליך תמיד לזכור את המשפט הזה ולוודא שילדך נהנה ממשחק אישי וקבוצתי כאחד. אף אחד מהסוגים לא צריך להחליף את השני; אלא, שניהם צריכים להשלים זה את זה.

לכן, חשוב לעודד את שני סוגי המשחק. כך, ילדכם יכול להפיק תועלת מהיתרונות שכל אחד מהם מציע להתפתחות הקוגניטיבית והרגשית הנכונה שלו.

פופולריים