4 הגדרות למשפחה: נקודות מבט שכדאי לשקול

הגדרות אחרות למשפחה קובעות שמשפחה היא תוצר של ברית נישואין בין שני בני קבוצות אחרות
הגדרות אחרות למשפחה קובעות שמשפחה היא תוצר של ברית נישואין בין שני בני קבוצות אחרות, של צאצאי משפחה.
מה זה משפחה? ישנן מספר הגדרות של משפחה, אליהן ניגשים אסכולות שונות למדע, מדינות וחוקים. גלה אותם כאן.

האם אתה רוצה לדעת על ההגדרות השונות של משפחה? כולם הותנו והושפעו מהחוקים החברתיים במקומות שונים בעולם, כמו גם מגורמים תרבותיים וכלכליים. במאמר זה נשתף כמה מהידועים שבהם.

מקור המילה "משפחה" אינו ברור במיוחד. אומרים שזה בא מהמילה הלטינית "תהילה", כלומר "רעב". עם זאת, אחרים טוענים שזה נובע מהמונח "פאמולוס", שפירושו "משרת". לכן, מומחים מאמינים שאנשים השתמשו במושג משפחה כדי להתייחס לעבדים ולמשרתים שהיו תחת סמכותו של אדם אחד.

הגדרות של משפחה

עם הזמן, משפחות התפתחו, כלומר גם המושגים המשפחתיים השתנו. להלן, נשתף את המושגים הבולטים בעולם.

  • מקורה של משפחה בנישואין, המוסד המשפטי המבטיח את הקשר הזוגי. זה מייצר זכויות וחובות בחברה. גם הילדים ממציאים את זה. במובן זה, ההורים שלהם צריכים לדאוג להם ולספק מזון והגנה עד שהם מגיעים לבגרות.
  • משפחה היא הארגון החברתי החשוב ביותר, המקודש כחוק על ידי קשרי דם או נישואים. מכיוון שהוא שייך לקבוצה גדולה יותר, הוא תורם להתפתחות הפסיכולוגית והחברתית של הפרט.
  • הגדרות אחרות למשפחה קובעות שמשפחה היא תוצר של ברית נישואין בין שני בני קבוצות אחרות, של צאצאי משפחה. הוא מורכב גם מקרובי משפחה, שעשויים להיות בדם, נישואים ואימוץ, כמו גם חברים המשתייכים לקהילה.

משפחה היא קבוצה של אנשים המאוחדים בדם או בקשרים רגשיים או מאמצים. לפיכך, זוג וילדיהם מהווים אותו. במקרים מסוימים, אנשים אחרים מתקיימים איתם יחד, הקשורים בקשר ביניהם קרבה שונים, כגון סבים וסבתות, אחיינים ואחיינים, ודודות ודודות, בין היתר.

קשרים רגשיים במשפחה

תהליך האינטראקציה בינך לבין האנשים שאתה חי איתם מחזק קשרים רגשיים. לכן, יש לך קשר משפחתי קרוב עם אנשים עקב אימוץ, דם או השתייכות. כך מתפתחת האיכות היפה של אהבה וחיבה אחווה.

מערכת יחסים משפחתית

ראוי להזכיר כי קשרי דם נובעים מאבות אבות. מאידך, קרובי זיקה הם אלו שבין אחד מבני הזוג לבין קרובי הדם של בן הזוג השני. מבחינתם, יחסים אזרחיים הם אלה עם ילדים מאומצים.

הגדרות משפחה: סיווג המשפחה המסורתית והמודרנית

האב והחבר שיש לו קשרי דם רק עם אחד מהם מהווים סוג זה של משפחה
האם, האב והחבר שיש לו קשרי דם רק עם אחד מהם מהווים סוג זה של משפחה.

ישנן רמות שונות של קרבה בתא משפחתי. במילים אחרות, לא לכל האנשים בו יש את אותה קרבה או מערכת יחסים. זה נובע מהצמיחה וההתפתחות של החברה, שגרמה להרבה שינויים במשפחה.

יחידה משפחתית

הכוונה היא לקבוצה שנוצרה על ידי האב, האם והילדים, כאשר ההורים הם האחראים לתמיכה כלכלית במשפחה. עליהם לספק גם הגנה, ביטחון והדרכה רוחנית. קיימות גם משפחות מורחבות. הם מורכבים מהורי בני הזוג, דודים, בני דודים ואחרים שחסר להם בית או מישהו שידאג להם ויפרנס אותם.

משפחות מורכבות

האם, האב והחבר שיש לו קשרי דם רק עם אחד מהם מהווים סוג זה של משפחה. זה המצב כאשר לאחד מבני הזוג יש כבר ילדים נוספים או כאשר בני הזוג מחליטים שבן משפחה אחר, כמו דודים, בני דודים או אחיינים, ילך לגור איתם.

משפחות חד הוריות

הכוונה היא למשפחות המורכבות מהורה יחיד המגדל את ילדיהם בעצמו. זה עשוי להתרחש בגלל שההורה התאלמן, התגרש מבן זוגו או החליט להיות הורה יחיד. סוג זה של משפחה הופך ליותר ויותר נפוץ בימינו, עקב השינויים הגדולים שעברה החברה בשנים האחרונות.

משפחות חורגות או משפחות מעורבות

הם מורכבים מאיחוד של שתי משפחות חד הוריות, שבהן ההורים מתאחדים עקב מערכת יחסים סנטימנטלית. כך הם יוצרים משפחה. מנגד, ישנם מקרים בהם בני זוג מתאחדים רק על ידי התקשרות סנטימנטלית. במילים אחרות, יש להם קשר משפחתי למרות שהם לא מתחתנים.

לסיכום, ההגדרות של משפחה נוגעות לטבע האנושי שלנו וצורך להשתייך לקבוצה מסוימת בחברה.

פופולריים