תמיכה רגשית בתקופה שלאחר הלידה

נשים זקוקות לתמיכה חברתית בתקופה שלאחר הלידה כדי להתמודד עם הפצעים הפיזיים והרגשיים של הלידה
למעשה, נשים זקוקות לתמיכה חברתית בתקופה שלאחר הלידה כדי להתמודד עם הפצעים הפיזיים והרגשיים של הלידה.

40 הימים לאחר הלידה ידועים בתור התקופה שלאחר הלידה, או לידה. זהו שלב של הסתגלות והתאמה למציאות הפיזית והפסיכולוגית החדשה שלנו.

למרות שהיום אנחנו עושים דברים אחרת, בחברות מסורתיות רבות נשים טיפלו בילדים באופן קהילתי ודאגו לאמהות לאחר לידה. בינתיים, הגברים היו אחראים על מציאת מזון.

עם זאת, הסביבה החברתית שלנו כיום שונה מאוד. רבים מאיתנו גרים רחוק מקרובינו הקרובים, שאינם יכולים לפרנס אותנו. כתוצאה מכך, קשה להורים לקבל עזרה בימינו.

אבל זה שהחברה המודרנית לא מאפשרת לנו לשמור על רשת התמיכה הזו לא אומר שאנחנו לא צריכים אותה. למעשה, נשים זקוקות לתמיכה חברתית בתקופה שלאחר הלידה כדי להתמודד עם הפצעים הפיזיים והרגשיים של הלידה.

קבל תמיכה בתקופה שלאחר הלידה למשפחה מאושרת

עלינו לקחת בחשבון שאחרי הלידה, עלינו להתאושש ולבנות מחדש את המבנים החברתיים, הביולוגיים והפסיכולוגיים שלנו. להתחיל את החיים כאם ותינוק פירושו לחיות עם הכאוס המוחלט ביותר, ולעתים קרובות להשתגע קצת.

בתקופה שלאחר הלידה, כל תחושה חדשה מבהילה עבור האם הטרייה. היא לא תמיד מרגישה מאושרת, ולא תמיד מתרגשת מהנקה של ילדה ב-5 בבוקר.

מסיבה זו, כעת יותר מתמיד, האם זקוקה לתמיכה רגשית של אלה שאוהבים אותה. מדי פעם היא צריכה לעזוב את העולם הרציונלי של לוחות זמנים, חובות והחלטות הגיוניות מאחור, לתת לעצמה לחלום ולשכוח מהעולם החומרי לכמה רגעים.

זו אחת התחושות שאמהות טריות מתגעגעות אליהן יותר מכל. זו, ללא ספק, ההקרבה שהכי קשה לשאת במהלך התהליך הקשה הזה של גילוי עצמנו, ילדנו והסובבים אותנו.

אובדן זהות במהלך התקופה שלאחר הלידה

התמודדות עם הזהות החדשה שלנו כאם לתינוק פירושה שאנחנו "עוזבים" את העולם שהכרנו, שאת חוקיו חלקנו.

משמעות הדבר היא לקבל את הבלבול שלנו, שכן העבודה, החברות והתחומי עניין שמילאו את ימינו נמוגים לזיכרונות רחוקים, נבלעים בקול הבכי של התינוק.

כל המהומה הפנימית הזו יכולה להוליד סוג של אבל. בסופו של דבר אנחנו מאמינים שלעולם לא נהיה אותה אישה נפלאה, פעילה, מקסימה, אינטליגנטית ומסורה שלקח לנו כל כך הרבה זמן להפוך.

זה קורה מכיוון שבנוסף לטראומה הפיזית והרגשית שאנו עוברים, אנו מאבדים קשר עם נקודות ההתייחסות שלנו. אנחנו מנותקים מהמקומות שבהם עבדנו או למדנו, מהתחביבים שלנו ומהמקומות שאנחנו אוהבים ללכת אליהם.

במקומם יש שגרה שסופגת אותנו לגמרי. אנחנו מרגישים שפספסנו את הרכבת, ולעולם לא נחזור לעולם שהכרנו פעם.

בתקופה שלאחר הלידה ואילך, אנו הופכים לאנשים בעלי תפקיד יחיד בחיים. אנחנו אמהות. אנחנו רואים את העולם דרך העיניים של התינוקות שלנו, ולפעמים אפילו לא מזהים את עצמנו כשאנחנו מסתכלים במראה.

למעשה, קשר חזק עם הצד האימהי שלנו יכול לגרום לנו להרגיש מאוד רגישים או רגשיים. המוח שלנו יכול להרגיש מעורפל ומוצף ברגשות מבולבלים.

כאשר אנו מבינים זאת, אנו מבינים שחיבה ותמיכה רגשית בתקופה שלאחר הלידה אינה מותרות אלא בראש סדר העדיפויות.

עם זאת בחשבון, עלינו להזמין את האנשים שסביבנו להבין ולהציע את המשאבים הרגשיים שלהם כדי להפוך את התקופה שלאחר הלידה לזמן לגילוי עצמנו ואחרים.

פופולריים