הבית שלך צריך להיות מקלט רגשי

בית צריך להיות גם מקלט רגשי
בנוסף להיותו מקלט פיזי, בית צריך להיות גם מקלט רגשי.

כל בני האדם צריכים להרגיש מוגנים כדי להיות מאושרים. הגנה זו מגיעה מבטיחות, אשר מסופקת על ידי בית. בנוסף להיותו מקלט פיזי, בית צריך להיות גם מקלט רגשי. אין מקלט טוב יותר מזה שבו אנו מרגישים מוערכים, מובנים, נתמכים ובעיקר אהובים.

הבית כמקלט רגשי

מקלט רגשי חשוב לא רק למבוגרים, אלא שהוא גם חיוני לילדים. ילדים הם יצורים שבריריים ותמימים שמתחילים לפתח את האישיות והזהות שלהם, לומדים דרך התבוננות במודלים לחיקוי הגדולים ביותר שלהם, הוריהם. אין ספק שלילדים צריך בית מגן רגשי כדי לגדול מאושרים ובריאים.

אם אתם רוצים שהילדים שלכם יגדלו ויתפתחו לאנשים מאושרים ובריאים, תצטרכו ליצור בביתכם אקלים רגשי שיעזור להם להיות הם עצמם - שבו הם יודעים שמכבדים אותם על מי שהם, שהם יכולים להרגיש טוב או רע אם הם צריכים... ובנוסף לכך, הם צריכים גם להרגיש שיש להם את המשפחה שלהם לצידם, לטוב ולרע. המשפחה תהיה מערכת התמיכה הגדולה ביותר שלהם.

בית מגן רגשית יכול להיות רק אנחנו. אנחנו יכולים להתפתח ולהתבגר כדי לשחרר את השיפוט, התוויות והצורך להצביע אצבעות. בית מורכב מאמון, הרגלים, שגרות ונורמות שיש להבין ולא להתעלם מהם.

כבוד אחד לשני, הבנה ומודל של התנהגות טובה חשובים. בבית, בני המשפחה צריכים תמיד להיות מסוגלים להרגיש תחושת אהבה באוויר.

אינטליגנציה רגשית וחינוך

כמקלט רגשי, בבית צריכים להיות מרכיבי מפתח מסוימים: אמפתיה, אסרטיביות, שליטה עצמית, טוב לב, כבוד, אמון, תקשורת ואהבה. חשוב לדאוג לעצמך מבחינה רגשית על מנת להבטיח את הרווחה הכללית של שאר האנשים המתגוררים בבית. זו הסיבה שהאינטליגנציה הרגשית חייבת להיות חלק מחיי היומיום.

כמו כן, בבית עם ילדים, חינוך רגשי הוא חיוני. ילדים צריכים ללמוד ולהבין את רגשותיהם של אחרים ושלהם, שכן הם אלו שסובלים הכי הרבה כשהם חווים קונפליקטים בבית. והגרוע מכל, הם נושאים בנטל הנזק כי זה יכול להשתרש באישיות שלהם כנטיות שליליות לשאת עומס רגשי כבד.

איך להפוך את הבית שלך למקלט רגשי טוב
איך להפוך את הבית שלך למקלט רגשי טוב.

עימות הוא בלתי נמנע; אפילו המשפחות הטובות ביותר יכולות לסבול קונפליקטים בתוך הבית. אבל הסוד הוא ללמוד איך לנהל את הקונפליקטים האלה, ולקחת מהם לקחים כדי למצוא פתרונות כדי שבעתיד אותם קונפליקטים לא ישפיעו שוב על הבית בצורה שלילית.

אחת הדרכים להתמודד עם קונפליקטים היא לדבר עליהם בכנות ובכנות, ולדבר על הרגשות והתחושות שהקונפליקט הזה במיוחד מעלה.

איך להפוך את הבית שלך למקלט רגשי טוב

כדי להפוך את הבית שלך למקלט רגשי טוב, ראשית עליך להסתכל לתוך הלב שלך ולהבין שככל שאתה מרגיש טוב יותר וככל שאתה מאושר יותר, כך אתה משחרר אנרגיה טובה יותר.

אם תרגיש טוב, תתנהג יפה וגם הסובבים אותך ישימו לב. אם אתה מרגיש רע, תצטרך לחפש פתרונות כדי שהרגשות השליליים האלה לא ינצלו אותך. שימו לב לאינטראקציות שלכם עם אחרים ועם עצמכם.

רעיון נוסף הוא להיות מסוגל להתייחס למשפחה שלך כאילו הם מקליטים אותך במצלמת וידאו. למה? כי אם אתה מודע לכך שאנשים אחרים רואים אותך ושופטים אותך, אתה כנראה תהיה בהתנהגות הטובה ביותר שלך, האני הכי ידידותי שלך ותתייחס למשפחתך ולעצמך בכל האהבה שלך.

אתה יכול גם להתחיל לשים לב למה שאתה אומר ואיך אתה אומר את זה. אתה יכול להגיד דברים באהבה ובכבוד. כולם אוהבים שמדברים איתם באהבה. אל תתנו ללחץ, שגרה או מצב רוח רע לאפשר לכם להתרגל לדבר בחומרה עם מי שאתם הכי אוהבים. אמון מתקבל באמצעות כבוד, אז כבדו אחרים ודברו איתם באותה אהבה שבה הייתם רוצים שיתייחסו אליכם.