4 דברים ללמוד מילדים מאושרים

דברים שאפשר ללמוד מילדים מאושרים
דברים שאפשר ללמוד מילדים מאושרים.

מבוגרים חושבים לעתים קרובות שילדים הם אלה שצריכים ללמוד מהוריהם, שילדים מאושרים הם תלמידים נצחיים של החיים ושהם מונחים בידי החברה כדי להצליח או לא. למרות שזה נכון חלקית, המציאות היא שלהורים יש הרבה מה ללמוד מהילדים שלהם, עד כדי כך שהם עשויים להיות מופתעים.

ילדים מאושרים יכולים ללמד שיעורים חשובים להורים ששמים לב לאופן שבו הילדים הקטנים האלה חיים את חייהם ורואים את הדרך שבה עולמם מתפתח. סגנון הורות חשוב מאוד ולעתים הורים לא שמים לב לכך שהשתתפותם באושר של ילדם עשויה להיות לא מספיקה. הורות צריכה להיות סמכותית, לא סמכותית.

ערכי משפחה טובים אף פעם לא יוצאים מהאופנה ויש צורך להבין את הערך הפנימי שיש לילדים ואת הכבוד שהם רוחשים לחיים על כל צורותיהם. משפחות יכולות לבחור בפעילויות פשוטות ובעלות נמוכה ליהנות ביחד והן ישימו לב שככל שהפעילות פשוטה יותר, כך הילדים שלהן יהיו מאושרים יותר. לילדים הכי מאושרים יש הכי הרבה מה ללמד אותך.

4 דברים ללמוד מילדים מאושרים

1. מספיק להיות הורה טוב

אתה לא צריך להיות האמא הכי טובה או האבא הכי טוב בשביל שהילדים שלך יהיו מאושרים. אתה רק צריך לשאוף להיות אבא או אמא טובים, והילדים שלך יקבלו את זה. יש צורך בנקודת מבט ריאלית על אבהות ואימהות כדי להבין את ילדיך, לכבד אותם ואת עצמך. עליכם להילחם במציאות היומיומית הזו, אך עליכם גם להיות סובלניים יותר לחוסר השלמות שלכם. הסוד הוא ליהנות מלהיות אמא ואבא.

2. אתה לא חייב להיות הכי טוב

ילדים לא צריכים להיות הכי טובים וגם ההורים שלהם לא. להיות הכי טוב לא אומר שאתה יותר חשוב. אין צורך למדוד את עצמו כהורה או להשוות את עצמו כילד. הצלחות וכישלונות של ילדים או הורים הם שכיחים, אבל האופן שבו הם נתפסים הוא שיקוף ישיר של סגנון ההורות, ושל החוזקות והחולשות של כל אחד.

הורים מאושרים מגדלים ילדים מאושרים
הורים מאושרים מגדלים ילדים מאושרים.

למרות שהורים באמת רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם, אין צורך שהרצון הזה יהפוך לצורך אובססיבי. לאהוב את הילדים שלך בדיוק כפי שהם זה מה שטוב לכולם. ילדים (ומבוגרים) צריכים להיות עצמם וללמוד שטעויות וכישלונות במקרים רבים, הם המורה הטוב ביותר. תמיכה, אהבה, הדרכה וחמלה הם מה שילדים צריכים.

3. הורים מאושרים מגדלים ילדים מאושרים

הורים שיצליחו לשמור על האיזון בין החיים, המשפחה והעבודה יוכלו להרגיש מאושרים יותר וכך גם הילדים שלהם, כי הם יוכלו ליהנות מזמן איכות משותף עם הוריהם. זה לא קל, אבל אם רוצים להשיג את זה, זה לא בלתי אפשרי, אם כי יש לתעדף דברים מסוימים על פני אחרים, כמובן... המשפחה היא מה שבאמת חשוב בחיים.

עבודה קשה בעבודה שלך היא חשובה, אבל קיום שגרה כדי להיות מסוגל לארגן את חייך וליהנות זמן איכות עם הילדים שלך חשוב לא פחות (או יותר). אתה הכרחי בחיי ילדיך. לעומת זאת, אף אחד אינו הכרחי במקום העבודה. אף אחד לא יזכור אותך שאתה האחרון שיעזוב את המשרד, אז תעדוף את זמן העבודה שלך פחות, חסכון יותר, ותיהנה יותר מזמן איכות עבור הילדים שלך ועבורך. זה שווה את זה!

4. עצמאות היא המסלול הטוב ביותר

הוראת עצמאות לילדים היא קריטית להתפתחותם וגם לאושרם. עצמאות עוזרת לילדים להפוך למבוגרים עצמאיים. כמו כן, הורים שיש להם ילדים עצמאיים מבינים למה הם עצמם מסוגלים ואינם חשים כל כך מהורות. הם סומכים יותר על האפשרויות של ילדם כשהם גדלים.

ילדים זקוקים לאחריות שמתאימה לגילם ואם תיתן להם את זה, הם ילמדו אותך את כל מה שהם מסוגלים לעשות. לאט לאט תצטרכו לתת להם יותר חופש כדי שיראו לכם עוד יותר את היכולות שלהם. למד אותם מספיק כישורים כדי לנווט בעולם ובחברה שבה הם חיים ולתת להם את ההזדמנות להוכיח שכן, הם יכולים.

פופולריים