דרכים לגרום לילד שלך לשחק לבד

יש רק כמה דברים בחיים מיוחדים כמו זמן איכות טוב לשחק עם הילד הקטן שלך
יש רק כמה דברים בחיים מיוחדים כמו זמן איכות טוב לשחק עם הילד הקטן שלך.

ילדים צריכים לשחק וליהנות מזמן איכות עם הוריהם; זה ללא ספק עוזר להם לגדול ולהתפתח בצורה בריאה. עם זאת, חשוב גם לילדים לעבוד על עצמאותם וללמוד כיצד לשחק לבד .

יש רק כמה דברים בחיים מיוחדים כמו זמן איכות טוב לשחק עם הילד הקטן שלך. עם זאת מגיע הרגע שבו ילדכם צריך ללמוד לעשות דברים בעצמו, גם אם רק במשך עשרים דקות - תמיד תחת השגחתכם כדי לוודא שהכל הולך כשורה ולהבטיח שילדכם בטוח ומוגן בכל עת. אל תשכח שילדים קטנים זקוקים להשגחה מתמדת.

8 דרכים לגרום לילד הקטן שלך לשחק לבד

1. לבלות קצת זמן לבד ביחד באותו חדר
. כדאי לבלות קצת זמן לבד ביחד באותו חדר תוך מתן אפשרות לקטן שלך לעשות מה שהוא רוצה עם הצעצועים שלו. כך הילד או הילדה הקטנים יכולים לשחק בעצמם תוך כדי השגחה צמודה שלך. אתה יכול לתת להם כמה צעצועים או ספרים לקריאה. תוך הקפדה לא לתת להם יותר מדי, חשבו על רעיונות משחק קונקרטיים לפני שאתם נותנים להם פריטים.

2. היו דוגמה טובה

כדי להוות דוגמה טובה, ילדך צריך לראות אותך עושה פעילויות בעצמך. כך ילדכם יחקה את ההתנהגות שלכם. לדוגמה, תוכלו לשחק עם אבני הבניין שלהם בזמן שילדכם צופה, לקרוא ספר, לצייר על פיסת נייר או לוח ציור שיש לכם בבית שגם ילדכם יוכל להשתמש בו. (זכור לקנות מוצרים שאינם רעילים או קטנים מדי כדי למנוע את הסיכון שילדך יבלע אותם).

3. המסך אינו צעצוע תחליף

אל תיתן את כל האמון שלך בטלוויזיה, במשחקי טלפון או באפליקציות טאבלט כדי לבדר את ילדך. זה רק יעביר את התלות של ילדך ממך למסך. זו לא המטרה; מה שאתה רוצה זה שילדך יהיה אוטונומי, יוכל לשחק בחופשיות, להמציא את המשחקים שלו ולפתח את הדמיון והיצירתיות שלו.

דרכים לגרום לילד הקטן שלך לשחק לבד
דרכים לגרום לילד הקטן שלך לשחק לבד.

4. הקימו מרחב בטוח
חשוב מאוד שיהיה מרחב בטוח איפשהו בביתכם בו ילדכם יוכל להתנסות ולשחק לבד ללא סכנה וללא כל סיכונים לפגוע בעצמו. חשבו על מגרש משחקים בחלל מוגדר היטב. זה יכול להיות בחדר השינה שלהם עם הכל מוכן היטב כך שהם יכולים להתנסות מבלי להסתכן לפגוע בעצמם.

5. אל תפריע
אם ילדך מבדר משחק לבד, אל תפריע לו. לדוגמה, אתה יכול לתת לילד שלך לשחק 15 דקות נוספות גם אם ארוחת הערב מוכנה. היו גמישים כי רגעי המשחק הספורים הללו חשובים מאוד להתפתחות הרגשית של ילדכם וזה גם פועל למען עצמאותו ואוטונומיה שלו. ככל שהם גדלים יותר, כך האוטונומיה הופכת חשובה יותר.

6. אל תדאג לגבי הבלגן

אל תתוסכל מלראות קצת בלגן בבית שלך... אפשר קצת כאוס בזמן משחק. הרעיון הוא לשחרר את השליטה על הקטן שלך לזמן קצר עד שהם יגלו את הדרך הטובה ביותר לבדר את עצמם לבד ביעילות. כשהמשחק מסתיים, אתה יכול לתת להם עידוד ולעזור להם לנקות את הצעצועים שלהם, כדי שהם יוכלו ללמוד על אחריות לאט לאט.

7. הקדישו זמן איכות לילדכם

לתת לילדך לבלות קצת זמן במשחק לבד כדי לשפר את העצמאות והאוטונומיה שלו לא אומר שאתה צריך להפסיק לתת לו תשומת לב כי "הם צריכים ללמוד להיות לבד". לא ככה זה צריך להיות. גם ילדכם זקוק לזמן איכות אתכם, לכן כדאי גם לתעדף זמן איכות איתו. הזמן שהם מבלים במשחק לבד צריך להיות מוגבל ויותר מכך, הם צריכים גם ליהנות מזמן איכות לצידך.

8. לאט לאט

בהתחלה זה לא קל לילד ליהנות מבילוי לבד, זה נורמלי. זה יכול לקחת כמה דקות עד שהם יתחילו לשחק או עם רק כמה דקות של זמן משחק לבד הם יכולים להיות יותר מרוצים. אתה יכול להתחיל בתכנון של כמה דקות של משחק סולו, ככל שהימים חולפים אתה יכול להגדיל את מסגרת הזמן עד שילדך ימצא את האיזון המתאים לו או לה.